Question Vreo experiență cu Tween 80(Polisorbat-80) pentru a frâna emulsiile alcaline?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Am căutat diferite forme de frânare a emulsiilor apă-bază liberă în mediu alcalin și am constatat că, în multe cazuri, sunt utilizați agenți tensioactivi neionici, deoarece aceștia nu afectează baza liberă și sunt menținuți în stratul de apă.
Se pare că Tween 80 (Polisorbat-80), dar nu am mai folosit acest tip de produse până acum.
Există cineva cu experiență cu acestea care dorește să împărtășească experiența sa?
Mulțumesc.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Mă gândesc în profunzime la acest aspect și, eventual, pentru aceste cazuri Nonylphenol Ethoxylate (NP-40) ar funcționa mai bine.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Cel mai interesant subiect. Ciudat, nu există nimeni care să aplice astfel de detergenți. Recent m-am gândit să folosesc amoniacul în acest scop. O voi testa cu această ocazie.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Testat. Amoniacul nu funcționează în acest caz. Am crezut că fiind adăugat la un strat de apă va rupe un coloid în stratul nepolar. Dar nu este așa.
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Acesta este utilizat în mod obișnuit pentru ascunderea cocainei
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Vreți să spuneți - NP-40?
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Puteți explica cum îl folosesc? Adică atunci când trimit în formă lichidă? Sau pentru miros?
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Funcționează ca un agent chelant, produce fals negativ în testul calitativ și nu poate fi mirosit de câini. Există o mulțime de produse de acest gen.
 
Top