Question Ab extracție sau separare și purificare

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Folosind câteva căni ca aparate de amestecare și acetonă lămâie amoniac galben sticlă de heet acid muriatic apă și filtre de cafea. În acest caz sarea epsom va fi separată și curățată primul pas știu că este jumătate apă jumătate lămâie amoniac apoi se adaugă trei picături de acid. Următorul pas într-o altă cană cred că este jumătate lămâie amoniac jumătate acetonă adăugați trei picături de acid în altă cană adăugați jumătate acid jumătate acetonă apoi adăugați trei picături de acid. Știu că primul pas este corect, dar pot să-mi amintesc pașii corecți din proces Știu că a implicat 7 pahare de amestecare diferite și un pahar de și coaceți sarea Epsom până devine albă, apoi măcinați-o în pulbere și amestecați-o în prima soluție. După câteva amestecuri se amestecă totul împreună într-o ceașcă și ar trebui să fie abia capabil de a vedea două straturi unul peste altul se toarnă o parte din sticla galbenă de heet și cele două straturi se amestecă împreună și veți vedea mici particule ca fulgii de zăpadă plutind în soluție puteți încălzi soluția până vedeți că se formează un ulei galben și îl colectați cu tija de agitare sau puteți să nu încălziți soluția și să așteptați câteva ore și veți vedea că se formează mici sfere albe rotunde și le filtrați folosind un filtru de cafea apoi turnați puțin acid muriatic și acum sare Epsom curată și fără ceară recristalizează. Știți cumva care sunt etapele lipsă din această reacție? Pot pune denumirile științifice pentru ingrediente dacă nu înțelegeți scrisul meu, de asemenea, dacă aveți nevoie de un pic mai multe detalii pot încerca să-mi amintesc pașii un pic mai mult Am pierdut diagrama mea am folosit timpul am făcut această purificare de separare. Și vă rog să-mi scuzați gramatica și ortografia
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Purificați sulfatul de magneziu din sarea Epsom? Nu avem nevoie de cuvinte codate și alte prostii, pentru că toată lumea le știe
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Da, asta este ceea ce încerc să fac. Dar cu pahare în loc de pâlnie separatoare
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dam nimeni nu are cunoștințele necesare pentru a face acest lucru am crezut că sigur cineva va ști lol
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Nimeni nu înțelege de ce, deoarece sarea Epsom din comerț este al naibii de pură și majoritatea oamenilor o folosesc ca agent de uscare, deci nu trebuie să fie atât de curată. Cu pahare în loc de o pâlnie separatoare înseamnă doar decantare, iar o pipetă sau o seringă pot obține ultimul bit. OK, deci ms este solubil în apă, așa că vom începe de acolo, acum avem nevoie de un sol nepolar... orice ați încerca să faceți, trebuie să existe o cale mai bună
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Trebuie doar să separați ceara pentru a obține sare Epsom curată. Și singurele lucruri de care aveți nevoie sunt cele pe care le-am postat eu. Poate că altcineva ar ști, cred
 
Top