Transformarea uleiului A în amfetamină cu metanol + acid sulfuric

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor!
Am nevoie de voi la o rețetă pe care nu o știu.

De obicei, pentru a obține sulfat de amfetamină din ulei, am folosit acid sulfuric + aceton, așa cum se explică aici : https://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...mine-synthesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/

Dar nu cu mult timp în urmă, am fost invitat să văd o altă cale.
Pentru a face acest lucru, am folosit :
- 2 000 mL de ulei A
- 3 060 mL de metanol
- 440 g de acid sulfuric 98%

Rolul meu a fost doar să ascult și să fac ceea ce mi s-a cerut (să nu intervin în timpul procesului).
Cum s-a întâmplat :
- În primul rând, am pus toate ingredientele în congelator pentru a avea o reacție mai ușoară mai târziu cu acidul sulfuric.
- Apoi am amestecat uleiul cu metanol.
- Aproximativ 10-15min mai târziu, pentru a fi siguri că soluția a fost foarte bine amestecată, am avut încet acid și am continuat să amestecăm.
- La final, PH-ul a fost de 7,8. Am pus-o în congelator timp de 20 de ore.
- Din cauza congelatorului mic, amestecul final a fost tăiat în 4 părți în acesta. Între sfârșitul amestecării și momentul în care am pus ultima parte în frigider, PH-ul a crescut la 8,1.
- Cu baza de 2 L amph, am făcut în jur de 4,5 kg.

Am fost foarte dezamăgit după asta pentru că au venit multe întrebări, dar oamenii care îmi arată asta nu sunt chimiști, doar urmează o rețetă pe care o au...

Deci, în primul rând, știți dacă este o modalitate legală de a face sulfat de amfetamină din ulei de a?

Noi nu facem nici o filtrare, unele solvent rezidual poate fi încă prezent și aduce în jos puritate?

Ph 7,8 este suficient? Modul în care se întoarce la 8,1 este o problemă?

Rezultatul final a fost un trecut alb, dar la nivel local se poate observa o pată galbenă/portocalie (foarte localizată și nu pare să se extindă).


Poate că aveți nevoie de mai multe informații pe care am interzis să le spun, doar anunțați-mă ;)

și dacă acest caz a fost deja pe un alt post, îmi cer scuze pentru inconvenient!

Vă mulțumesc tuturor!
 

Phanyl666

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
13
Reaction score
8
Points
3
Sigur că este legal, pentru a face bani, nu lucruri pure...
Aș folosi acetonă, se usucă mai repede pentru a lăsa pulbere pură uscată, nu pasta aia umedă nenorocită care durează o veșnicie să se usuce..
Ph-ul este bun, poate câțiva ml mai mult acid sulfuric pentru ca tot uleiul să fie transformat și să nu lase miros în produs.
Amintiți-vă că amfetamina sulf ar trebui să fie pulbere uscată și să nu aibă niciun miros.
Succes
 

peaks

See my products
Seller
Language
🇳🇱
Joined
Mar 7, 2024
Messages
38
Reaction score
52
Points
18
Deals
65
Ph 6.8/7 bro mai mult acid sulfuric!
 

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
De obicei, reușesc în jur de 6/6,5. Dar de data aceasta nu am fost MC.
Principala diferență de data aceasta a fost că a apărut o pată galbenă după congelare, poate amestecul nu a fost perfect...
 

Professor

Don't buy from me
New Member
Joined
May 8, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Probabil este o întrebare stupidă, dar ar trebui să îngheț acoperit sau neacoperit?
 

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Eu o fac neacoperită, dar ca să fiu sincer nu știu dacă există atât de multă diferență
 

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Cât de dens ar trebui să fie utilizat filtrul?
 
Top