1,4-butanediol (BDO) - Cum se transformă în GHB??

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Am 1,4-butanediol pur (BDO), este înghețat la 20,1c, deci știu că este pur.

Când topesc BDO și iau 1ml sau 2ml, niciun efect! Am crezut că se transformă în GHB în organism atunci când este digerat... dar nu are niciun efect...

Ar trebui să adaug sau să fac ceva la BDO pentru ca acesta să se transforme în GHB în organism și să aibă aceleași efecte ca GHB sau GBL....

Ce îmi scapă vă rog să mă ajutați??
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
32
Points
18
Cât de mult cântărești? Unii oameni au nevoie de mai mult, eu personal iau 1,8 ml și este punctul optim pentru mine. Corpul tău convertește BDO în GBL și știi că poți folosi bara de căutare pentru a căuta sinteza BDO în GBL.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
49
Points
28
BDO vă va distruge sistemul nervos dacă îl utilizați ca bdo direct. De asemenea, o va face destul de repede. Trebuie să convertiți în GBL și apoi în ghb. Dacă utilizați GBL, acest lucru este mult mai slab decât. De exemplu, dacă utilizați GBL în doză de 1 ml, bdo ar fi mai aproape de 2,5 ml.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Cum vă distruge BDO sistemul nervos atunci când este utilizat direct?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Odată ingerat, BDO este rapid transformat de enzima hepatică alcool dehidrogenază în GHB. GHB acționează asupra receptorilor GABA_B din creier, care sunt receptori inhibitori, ducând la suprimarea activității neuronale.

Expunerea repetată la niveluri ridicate de GHB poate duce la leziuni neuronale din cauza suprimării persistente a activității neuronale și a excitotoxicității potențiale atunci când nivelurile de GHB scad și sistemul își revine. În plus, suprastimularea receptorilor GABA_B și inhibarea corespunzătoare a eliberării neurotransmițătorilor pot duce la moartea celulelor în zonele sensibile ale creierului.

BDO poate provoca o depresie profundă a sistemului nervos central, ducând la simptome precum somnolență, amețeli, confuzie și, la doze mai mari, depresie respiratorie, pierderea cunoștinței și chiar comă. Acest lucru se datorează inhibării neurotransmisiei în regiunile critice ale creierului responsabile de excitație și funcția autonomă.

Utilizarea cronică a BDO poate duce la deficite cognitive și de memorie persistente. Acest lucru se datorează faptului că GHB are impact asupra hipocampusului, o regiune a creierului esențială pentru formarea memoriei și procesarea cognitivă.

Dacă în scurt timp
 

dvswhitehat

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 12, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Am folosit exclusiv BDO, zilnic, timp de aproximativ 3 ani acum. Retragerea nu este nesemnificativă, dar am găsit-o mult mai ușor de trecut în comparație cu GHB. Este rapid metabolizat în GHB de către enzimele hepatice - și aici este cel mai mare avertisment în afară de dozarea ACCURATĂ. NU BEȚI ALCOOL înainte de a lua BDO sau la o perioadă bună după administrarea acestuia. Metoda de acțiune constă în utilizarea enzimelor hepatice pentru a dehidrogena compusul - dacă organismul dumneavoastră utilizează deja suficiente enzime hepatice, această conversie în GHB nu are loc și tocmai ați introdus o otravă care nu va putea fi metabolizată - așteptați-vă să aveți o perioadă proastă și să vă îmbolnăviți. Va începe să înghețe sub 68 de grade și păstrează acel frig ca un pachet rece. Nu este un gust super plăcut, iar doza de bază pentru cineva fără toleranță este de aproximativ 2,5 ml. Nu redozați sub 2 ore și folosiți jumătate din ultima doză. Linia dintre inconștient și senzația de bine este la fel de mică ca 0,5 până la 1ml peste ceea ce ați dori să luați. Cu o toleranță destul de solidă în urma anilor de utilizare, depășirea a 3,5 ml într-o doză este extrem de probabil să mă facă să mă comport ca un prost, iar prietena mea nu poate lua niciodată 2,5 ml fără să se îndrepte în mod regulat spre cădere.

Există metode care utilizează catalizatori metalici hibrizi la 200-240 de grade cu rate de conversie de 97-99 la GBL. Căutați brevetele.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Vă mulțumim pentru experiența împărtășită. Am un interes profesional - ați experimentat sindromul de sevraj după o astfel de perioadă de utilizare? Dacă da, cât de repede a apărut și cum se manifestă? Dacă este mai convenabil, puteți răspunde în mesaje private.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Am încercat 1,4 bdo, chiar și la doze care ar trebui să mă omoare, dar nu am experimentat nimic, complet treaz. Poate că utilizarea SSRI-urilor au avut ceva de-a face cu asta
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Este probabil ca neurochimia dumneavoastră să aibă particularități. Adăugați la aceasta consumul de medicamente psihoactive care modifică sistemul deja schimbat. Vom ajunge la o situație în care dozele medii nu vor fi relevante.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
49
Points
28
Nu am nici pe departe cunoștințele pe care le au cei mai mulți dintre acești tipi și nu știu de ce, dar GBL, în care se transformă bdo înainte de ghb, este în esență distrus pentru această utilizare specială chiar și de o singură picătură de apă. ca exemplu, luați un jigger și puneți un shot de gbl în el, apoi puneți câteva picături de apă și va părea că există ceva viu în jigger, aproape, dar va înnebuni pentru câteva secunde, apoi veți avea ceea ce am numit gbl plat, nu puteți face nimic cu el, urăște apa.
 
Top