Czy redukcja NaBH4 / CuCl2 zadziała w przypadku TMA?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Cześć chłopaki,

Robiłem kilka b-nitrostyrenów (głównie), ale zrobiłem też nitropropen odpowiadający TMA, ponieważ i tak robię meskalinę.
Planuję przystąpić do redukcji nitrostyrenów za pomocą NaBH4 / CuCl2, jestem tylko ciekawy, czy byłoby to w porządku dla redukcji 3,4,5-TMOnitropropenu do końcowego TMA, którego szukam?
chatgpt mówi, że jest w porządku, ale kilka razy udzielił mi podejrzanych rad 🤣

dzięki
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Cóż, działa to dla P2NP do aminy, więc powinno działać na innych nitropropenach. Jednak na The Vesp jest post piszący, że dla DOM, TMA-2, redukcji jest problem z krystalizacją. Należy zaopatrzyć się w olej, który nie krystalizuje. (może to być zły dobór soli)

Jednak post tylko jednego użytkownika. Proponuję zarejestrować się na The Vesp. i poświęcić trochę czasu na naukę i poszukiwania.

Oto odpowiedni post:

Powinno działać IMO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Interesujące - myślę, że to zadziała. Z pewnością warto spróbować... Mam LAH, ale trochę boję się go używać na tym etapie TBH, ale myślę, że najgorsze, co się stanie, to sfałszuję te 5 g nitropropenu i zrobię więcej - mam około 480 g początkowego aldehydu, więc meh.

Zasadniczo tak właśnie myślałem lol
Chyba najpierw spróbuję w skali 1g....

Aby być uczciwym, zamierzam najpierw spróbować redukcji meskaliny tą metodą, więc zobaczymy - zaktualizuję, gdy będę miał więcej wiadomości na ten temat....
 
Top