Co porabiacie w piątkowy wieczór? (Zdjęcia)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Pracuję nad tym zestawem próżniowym, a gdy będę miał 1/2 l wody destylowanej, zamierzam uruchomić chloroform, który wymaga destylacji do przyszłego projektu. Kiedy skończę, napiszę o tym porządnie.
Kruf9BGsO5

PIZhgv9Kzj
HUscBrw16m
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
W innym temacie, czy ktoś wie, jak obrócić zdjęcie podczas przesyłania? Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu na tym forum 😔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Widzę, że to było kilka miesięcy temu, więc jeśli jeszcze tego nie rozgryzłeś, otwórz swoje zdjęcia w paint i powinieneś być w stanie obrócić je zgodnie z ruchem wskazówek zegara o 90. Swoją drogą niezłe :}
Nie chcę zadawać żadnych pytań dotyczących bezpieczeństwa, ale czy kupujesz sprzęt z zamówień online, czy też możesz znaleźć rzeczy lokalnie? Na przykład "sklep hobbystyczny". Mój mózg nie pozwala mi próbować bez wcześniejszej improwizacji, ale szybko uczę się, że to złe podejście, jeśli chodzi o chemię.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Amazon i eBay to wszystko. Mam szklane elementy z Amazon, które zostały wysłane z Chin. Świetne oferty, jeśli możesz poczekać 3 tygodnie lub miesiąc. Mam ładną 3-szyjkę i kondensor alihn za 20 USD / PC, są one marki Deschem. To przerażające, dopóki nie spojrzysz na te rzeczy i nie zobaczysz, że w tym miesiącu sprzedano 200 sztuk, a to tylko 1 konkretna sztuka jednej marki. W zeszłym miesiącu sprzedano 1000 kolb erlymeyera. 900 lejków seperacyjnych. 350 kompletnych zestawów do destylacji.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Są rzeczy, które można zaimprowizować, ale nie można zaimprowizować zestawu do destylacji próżniowej lub refluksu w gazie obojętnym. Kup sobie 20-30-elementowy zestaw. Po prostu go kup. Jeśli trzeba, wyślij go do babci. Można go skonfigurować do 100 reakcji. Można z niego sporo zaimprowizować. Mam mniej więcej tyle i niewiele mogę zrobić.
Z drugiej strony, moimi największymi niedociągnięciami były;

A) to mieszadło z gorącą płytą jest do niczego. To ten tani, sprzedawany wszędzie za około 40 dolarów. Pomiń je. Ma termistor, który nie pozwala mu nagrzać się do temperatury wyższej niż 100°C. Twierdzi, że ma 250 watów mocy grzewczej, ale zapewniam, że patrząc na element, nie ma mowy o 250 watach. Ma około 5 owinięć drutu wielkości żyłki wędkarskiej wokół tekturowego okręgu, który jest aluminiowany z jednej strony i goły karton z drugiej. Nie zagotowałby filiżanki wody. Nigdy! Mam prawdziwy używany z eBay, 650 watów i zagotuje wodę w 2 minuty. Brakowało kilku śrub i mechanizm mieszania wymagał trochę pracy, więc poskarżyłem się i dostałem go za połowę ceny, 50 dolarów z dostawą. Uwaga; jeśli twój mechanizm mieszający nie będzie działał wolno, wewnątrz tego znajduje się zmienny rezystor, który reguluje się płaskim śrubokrętem. Należy go podkręcić.

B) Podgrzałem go w inny sposób i 3 razy z rzędu zagotowałem wodę w skraplaczu. Nie można odciągnąć przewodu podciśnienia, jeśli zacznie się energicznie. Jest na nim podciśnienie, głupku! Potrzebujesz zaworu, ale dopóki go nie masz, odkręcenie obudowy termometru zadziała i możesz nawet kontrolować, ile wypuszczasz i utrzymywać podciśnienie
 
Last edited:
Top