Przewodnik TheVacuumGuy po budowie wielofunkcyjnej pompy próżniowej.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
128
Reaction score
59
Points
28
Uniwersalna pompa próżniowa

firmy VACUUM




Co to jest pompa próżniowa?


Pompy próżniowe to dość drogie urządzenia, a dodatkowo trzeba bardzo uważać, aby nie zepsuć ich z powodu gazów, kwasów itp.

W tym przewodniku opiszę, jak zbudować własną, za ułamek kosztów i z dodatkowymi korzyściami:



  • wykonanie bardzo rozsądne. może zagotować wodę w temperaturze pokojowej

  • jest od*****y na chemikalia

  • jest w stanie wypompować/przepompować płyny (z mieszaniny reakcyjnej lub wody z gorącej/zimnej kąpieli)

  • może być używany jako płuczka gazu.

  • Osiąga wystarczająco niskie ciśnienie, aby zagotować wodę w temperaturze pokojowej.

  • Moc można regulować za pomocą pokrętła.



Temp. F
Temp. C
Mikrony
inHg
PSIA
WILGOTNOŚĆ WODY
212
100
759,968
0.00
14.696
ŚREDNIA URZĄDZENIA
76
24.44
22,860
29.02
0.442
URZĄDZENIE MAX
59
15
12,700
29.42
0.245



Wymagane materiały



1 - Pompa wodna. Nie kupuj tanio na amazonie! Zapłać trochę więcej za dobry towar!

Upewnij się, że jest zasilana napięciem 12 V (lub 24 V). Wybierz wyższe ciśnienie niż wyższą przepustowość. Przepustowość około 5 do 8 l/m jest wystarczająca. Ale ciśnienie powinno wynosić co najmniej około 5 barów/80 psi. Pompy amazon psują się w ciągu pierwszego tygodnia. Te droższe pompy wytrzymają lata! ( a pompowałem już prawie wszystko (brom, roztwór piranii itp.). Pompy również nie psują się, gdy są suche.

.



R3gsJ1CWSP







2 - Plastikowe pudełko, takie jak curver lub coś podobnego.
Zalecane, aby wziąć wyższy model. Wymiary średnio:
w: 30cm x d: 35cm x h: 40cm

DzmQINqgB8







3 - Wąż . Nie idź tanio. Wziąłem wąż benzynowy EPDM o rozmiarze wewnętrznym 10 mm. Około metra lub 4 pozostawia trochę miejsca na błąd.

Wq3sAbanlh





4 - Pompa strumieniowa. Lub pompa Ventauri. Powinna kosztować nie więcej niż 50 euro. Wybierz PTFE!
Upewnij się, że ma adapter, dzięki czemu możesz zastąpić złącze śrubowe "złączem węża".

ScLUpDofrd





5 - Zasilacz. Może być (w przeciwieństwie do punktu 1), doskonale kupiony z Amazon. Upewnij się, że masz najlepsze natężenie prądu, więc 30V-10A zamiast 60V-5A lub 120V-3A.

9pSkNaiotL






6 - Opcjonalne, ale właśnie to zrobiłem. Niektóre stojaki

3CJAirz0tD
9a2S0CmviM













7 - Okablowanie i przewody podciśnieniowe (na przykład silikonowe) 10 mm. I opaski zaciskowe (najwygodniejsze są te z nakrętką motylkową)

Pd4NaUeLOG
4epdLh8VNB
WQVCLRyKAk










"Schematyczny" widok z boku



Stojak z boku, z silnikiem pod spodem na podłodze.

Na pierwszej półce znajduje się plastikowa obudowa.

Na drugiej tacy znajduje się zasilacz.



Skrzynkę można łatwo opróżnić, po prostu wyciągając z niej 2 zawiasy i wyciągając ją.
wyciągnąć. Następnie za pomocą świeżej wody należy wepchnąć go z powrotem i pozwolić wężom wrócić do wody.


- Gdy potrzebne jest naprawdę niskie ciśnienie, można je ustawić na sterydach, dodając do wody kostki lodu.
- Do wody można dodać wodorowęglan sodu, który zadziała jako neutralizator
- Możesz użyć przewodu próżniowego z adapterem do przechwytywania gazu wyjściowego z aparatu zamiast węża na zewnątrz.

NIE UŻYWAJ go również do chłodzenia skraplaczy!



C4pWx0qlvR
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,505
Solutions
4
Reaction score
1,038
Points
113
Deals
1
Jakiego rodzaju wentylatorów używasz? Kiedy na nie patrzyłem, wydawało się, że do wyboru jest 20 dolarów za plastikowy lub 300 dolarów za markowy metalowy
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
128
Reaction score
59
Points
28
Ptfe one . Na przykład

ZBdf95hb7a
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,505
Solutions
4
Reaction score
1,038
Points
113
Deals
1
Zastanawiałem się, czy plastikowe aspiratory są w stanie wytworzyć użyteczną próżnię. Szklane i metalowe aspiratory mogą NAPRAWDĘ WYCIĄGAĆ PUSTYNIĘ, jeśli używa się lodu. Widziałem, że plastikowy aspirator może osiągnąć 150 mm / hg (ciśnienie atmosferyczne wynosi 760 mm / hg), a niektóre drogie mogą obniżyć się do 50 mm / hg, -13,7 psi. Wydaje mi się, że wspomniałeś o nieschładzaniu wody, ale prężność pary wodnej określa, ile próżni może ona wytworzyć, więc zimna woda sprawiłaby, że ciągnęłaby mocniej, ale nie widzę powodu, dla którego miałbyś tego potrzebować
 
Top