Najprostsza synteza metamfetaminy z amfetaminy

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
V58yjrZIsF

Wprowadzenie

Istnieje wiele procedur produkcji N-metyloamfetaminy (metamfetaminy) z różnych materiałów wyjściowych, takich jak fenylo-2-propanon (P2P), fenyloacetaldehyd lub efedryna, ale co jeśli masz już amfetaminę i chcesz dodać grupę metylową do grupy aminowej? Gdybyś użył pierwszej reakcji, która przychodzi na myśl do konwersji, alkilowania amfetaminy jodkiem metylu lub siarczanem dimetylu, byłbyś rozczarowany, ponieważ otrzymałbyś mieszaninę produktów, z których najważniejszym jest N, N-dimetyloamfetamina (o bardzo niskiej aktywności), ponieważ po metylowaniu amfetaminy do metamfetaminy cząsteczka jest znacznie bardziej podatna na kolejną alkilację, a zatem dimetyloamfetamina powstaje znacznie szybciej niż pozostała amfetamina jest alkilowana do metamfetaminy. W rzeczywistości w mieszaninie reakcyjnej można znaleźć nieprzereagowaną amfetaminę, N-metyloamfetaminę, N, N-dimetyloamfetaminę, a nawet trochę czwartorzędowej soli N, N, N-trimetyloamfetamoniowej.

Aby tego uniknąć, zwykle musimy uciekać się do pośrednich metod wprowadzania grupy metylowej. Jednym ze sposobów jest reakcja amfetaminy z formaldehydem (w postaci roztworu wodnego lub paraformaldehydu) w celu uzyskania iminy amfetaminowo-formaldehydowej, którą można następnie zredukować do N-metyloamfetaminy za pomocą kilku różnych środków redukujących, na przykład Al/Hg lub Pt/H₂.

W tym temacie opisałem najprostszą syntezę metamfetaminy (4) z soli amfetaminy poprzez iminę (3) za pomocą redukcji Al/Hg
.

Sprzęt i szkło:
  • 5 L kolba okrągłodenna;
  • Chłodnica zwrotna;
  • Lejek rozdzielający 1 L;
  • Termometr laboratoryjny (od 0°C do 100°C);
  • Aparatgazowy HCl;
  • Chipy do gotowania;
  • Cylindry miarowe 100 i 500 ml;
  • Źródło próżni;
  • 2000 mL x1; 250 mL x3; 500 mL x3; 100 zlewek x2;
  • Szklany pręt i szpatułka;
  • Waga laboratoryjna (odpowiednia 0,01-500 g);
  • Kolba Buchnera (2 l) i lejek (lub mały filtr Schotta);
  • Statyw retortowy i zacisk do mocowania aparatury;
  • Łaźnia z lodowatą wodą;
  • Pręt szklany;
  • Wyparka obrotowa (opcjonalnie);
  • papierek wskaźnikowy pH;
  • Kolba Erlenmeyera o pojemności 1 l.

Odczynniki.

  • 1 mol soli amfetaminy;
  • ~1 L 20% wodnego roztworu wodorotlenku sodu (NaOH);
  • ~700 ml DCM lub eteru naftowego;
  • 1 mol (81 ml 37% lub 75 ml 40%) wodnego formaldehydu (CH2O);
  • 350 mL EtOH (etanol 96-98%);
  • ~70 g folii Al;
  • 1,62 g azotanu(V) rtęci(II ) (Hg(NO3)2);
  • ~500 ml 20% roztworu kwasu solnego aq (HCl);
  • ~200 g bezwodnego siarczanu sodu lub magnezu (Na2SO4 lub MgSO4).

Procedura

J417eyKxt9

  1. Należy uzyskać1 mol zasady wolnej od amfetaminy (1) poprzez dodanie soli amfetaminy (siarczanu lub fosforanu) do 20% wodnego roztworu NaOH do pH 12. Mieszać przez 15 minut i wyekstrahować zasadę wolną od amfetaminy za pomocą DCM lub eteru naftowego 3 x 75 ml.
  2. Przygotować amalgamat Al. Musisz użyć około ~70 g folii Al i 1,62 g azotanu rtęci(II) (Hg(NO3)2), aby przygotować amalgamat, jak opisano w poniższym temacie.
  3. Mieszaninę 1 mola wolnej zasady amfetaminy (136 g) i 1 mola wodnego formaldehydu (2) (81 ml 37% lub 75 ml 40%) w 350 ml EtOH (etanolu) wlewa się do kolby okrągłodennej o pojemności 5 l z chłodnicą zwrotną i nadmiarem amalgamatu glinu, który został wcześniej przygotowany.
  4. Imina (3) jest redukowana przez około dwie godziny, aby utrzymać temperaturę reakcji poniżej ~50-60 ° C. Jeśli reakcja stanie się zbyt gwałtowna, należy zastosować chłodzenie.
  5. Do masy reakcyjnej dodaje się1 l schłodzonej wody destylowanej, odfiltrowuje stały wodorotlenek glinu.
  6. Całą masę reakcyjną traktuje się 20% HCl do pH 3 i ekstrahuje DCM lub eterem naftowym 3 x 75 ml. Ekstrakty DCM są łączone. Powstałą po filtracji warstwę wodną alkalizuje się 20% NaOH aq do pH 12 i ekstrahuje DCM lub eterem naftowym 3 x 75 ml. Warstwy organiczne z metamfetaminą (4) są łączone (z pierwszej i drugiej ekstrakcji alkalizowanej warstwy wodnej), suszone bezwodnym Na2SO4 lub MgSO4 i zatężane w próżni.
  7. Przygotowanie chlorowodorku metamfetaminy przeprowadza się przez wdmuchiwanie suchego gazu HCl przez warstwę organiczną (DCM z metamfetaminą). Osad chlorowodorku metamfetaminy jest odfiltrowywany przez filtrację ssącą i suszony. Metamfetaminę Ice można również wyhodować następującymi metodami.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Cześć Patton, czy planujesz dodać jakieś zdjęcia z tej syntezy? Jaka jest zwykle wydajność?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Czy jest to również stereospecyficzne? Czy D-metamfetamina jest otrzymywana, jeśli zaczyna się od D-amfetaminy?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
W oryginalnym artykule Rhodium jest opisany jako stereospecyficzny:
"70 g d-amfetaminy w alkoholu z aluminium i 1 mol formaldehydu dało d-metamfetaminę, która została przekształcona w sól fosforanową. 1-fenylo-2-aminopropanol podobnie dał efedrynę."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Witam. Nie, nie planuję tego robić teraz. Nie mogę powiedzieć dokładnie.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
Nie wiem, co poszło nie tak, ale straciłem prawie 20 gramów czystej amfetaminy, próbowałem zneutralizować ją NaOH i ekstrahować eterem naftowym, nic nie pozostało po odparowaniu, spróbowałem ponownie z DCM ponownie nic nie pozostało po odparowaniu, chłopaki, ktoś próbował tej metody, jeśli ktoś spróbuje użyć małej ilości.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
43
Points
28
20 gramów to dużo, myślę, że potrzebujesz więcej praktyki, ale nie trać kolejnych 20 gramów, możesz zacząć od skali 1 grama
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
Próbowałem z nim 4-5 razy, więc straciłem łącznie 20 gm.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Czy odnosisz się do pierwszego etapu syntezy?

jeśli nie radzisz sobie z konwersją soli amfetaminy do wolnej zasady, musisz nauczyć się podstawowych umiejętności chemicznych. wypróbuj podręcznik chemii organicznej, a także praktyczny / eksperymentalny przewodnik po chemii organicznej.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Czy używałeś głębokiej próżni? Czy jesteś pewien, że była to sól amfetaminy? Co dokładnie zrobiłeś, czy możesz opisać swoją procedurę?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Cześć Patton, co robisz z rozpuszczalnikiem (eterem naftowym) po ekstrakcji wolnej zasady? Czy odparowujesz go do bardzo małej ilości, a następnie dodajesz EtOH? Czy można również użyć IPA? (Tylko dlatego, że EtOH może być trudny do wysuszenia - czy suchość nie jest wymagana na tym etapie?)

Gdy warstwa organiczna zawierająca metamfetaminę jest łączona, a następnie zatężana w próżni - czy rozpuszczalnik jest również podgrzewany, czy po prostu dodaje się próżnię. Jaka jest zaleta takiego rozwiązania w porównaniu z delikatnym odparowaniem przez podgrzanie warstwy organicznej?

Przepraszam za tak wiele pytań, ale to naprawdę świetna droga i chciałbym ją wypróbować, gdy tylko znajdę czas, więc byłoby wspaniale wyjaśnić wszystkie szczegóły, aby wszystko poszło stosunkowo gładko. Dziękuję bardzo za podzielenie się tym.

Jeśli dobrze rozumiem to, co napisałeś BongMan, zneutralizowałeś wodny roztwór amfetaminy za pomocą NaOH. W rzeczywistości musisz podnieść Ph do około 12-13, a po osiągnięciu odpowiedniego Ph na wierzchu roztworu wodnego pojawi się warstwa wolnej zasady. Kiedy pojawi się ta wyraźna warstwa, jesteś gotowy do ekstrakcji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Cześć, Diogenes =)
Musisz uzyskać wolny olej bazowy amfetaminy. Ma on inny wygląd.
może
Dodajesz wodny formaldehyd, nie potrzebujesz absolutnego EtOH do dodania do roztworu wodnego, to oczywiste.

Wolna zasada metamfetaminy może zostać częściowo utleniona przez powietrze podczas ogrzewania, co spowoduje utratę wydajności. Złotym standardem jest destylacja próżniowa.
Zapraszamy! Podziel się z nami swoimi wynikami, proszę. Powodzenia!;)
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
Rozpuściłem siarczan amfetaminy w 20% NaOH i mieszałem 15 minut, ekstrahowałem MDC X 3 razy, odstawiłem roztwór do odparowania, dokładnie to zrobiłem. i tak, zrobiłem test Marquisa na konformację amfetaminy i było to 100% amfetaminy.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
.... Ups, nie sprawdziłem pH, myślałem, że mam już około 12-13, jak zwykle pH NaOH i nie czekałem na separację warstw.......... podziel się swoimi wynikami, jeśli zamierzasz spróbować.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
Czy możemy przeprowadzić proces przekształcania amfetaminy w metę przed przekształceniem jej w siarczan podczas syntezy amfetaminy ....?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tak, można przeprowadzić tę reakcję z wolną zasadą amfoteryczną (etapy 3-7).
Należy dodać 20% roztwór NaOH do wodnego roztworu siarczanu amf do 12-13 pH. Następnie wymieszać i ekstrahować 3 razy DCM (nie MDC).
Jak to odparować?
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
w gorącym powietrzu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Amf nie można odparować w gorącym powietrzu
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Feb 12, 2022
Messages
91
Reaction score
93
Points
18
Do tej reakcji wystarczyłaby kolba okrągłodenna o pojemności 4 l?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Tylko skalowanie w dół, ale prawdopodobnie tak
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Cześć;
@G.Patton, @Dragovich, & co

nie rozumiem tego kroku...


to filtracja próżniowa czy destylacja próżniowa (jeśli tak, to ile temp. C°?)
nie ma filmów dla tego kroku?

i... ten wynik to... bladożółta metamfetamina (płyn? proszek?) ta, której używasz do lodu?

przepraszam za noob time
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Załączyłem ogólny schemat destylacji próżniowej lub jeśli chcesz mieć wszystko w jednym, możesz uzyskać głowicę o krótkiej ścieżce, taką jak ta załączona. Będziesz także potrzebować pompy próżniowej, te mini z aliexpress wykonują swoją pracę lub możesz zafundować sobie porządną pompę ORR, aby uzyskać pompę strumieniową i naprawdę mocną pompę akwariową, do której można ją podłączyć. Prawdopodobnie będziesz także potrzebować zimnej pułapki, myślę, że Patton ma wątek na ten temat.
Albo rotovap, to najwygodniejsze rozwiązanie.
 

Attachments

  • hkYzIaKdnm.png
    hkYzIaKdnm.png
    104.8 KB · Views: 510
  • LGTiBljUMF.jpg
    LGTiBljUMF.jpg
    17.6 KB · Views: 512

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Przepraszam, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc... jestem trochę zagubiony.

Czy mogę użyć tego zestawu jako przykładu?
TKmwOq7GlR


Więc... umieściłem "warstwy organiczne z metamfetaminą (4) połączone" (i mój MgSO4? lub w 500ml jednym...?) w balonie 2000ml... i... umieściłem ile temp? cały destylat jest zatrzymany?
 
Top