Question Porady biznesowe dotyczące sprzedaży chwastów na małą skalę.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Witam!
Potrzebuję porady. Jestem jednym z dwóch braci sprzedających zwykłe zioło w małym mieście.
Ja i mój brat chcemy przesunąć się w górę skali o krok lub dwa.
W tej chwili sprzedajemy około 40 g marihuany tygodniowo, średnio 100 g miesięcznie. Jesteśmy zwykłymi odsprzedawcami, kupujemy z Hiszpanii i sprzedajemy tutaj z niewielkim zyskiem, aby móc opłacić nasze studia. Niedawno dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych nabywców kupuje od nas i sprzedaje do sąsiedniego miasta, co oznacza, że miasto to nie ma sprzedawcy, prawda?

Pierwsze pytanie brzmi: jak powinniśmy teraz postąpić? Czy powinniśmy zatrudnić kogoś do sprzedaży? Czy powinniśmy zatrudnić tego, który już sprzedaje? Wiemy, wiemy, brzmi to bardzo chciwie, ale w tej chwili zarabiamy może 250 dolarów miesięcznie, jeśli odejmiemy wszystkie opłaty, paliwo i czynsz.

Drugie pytanie, teraz sprzedajemy w małych plastikowych torebkach, plastikowych torebkach herbaty, jeśli chcesz, czy powinniśmy to zmienić?

Trzecie pytanie, powiedzmy, że zatrudnimy tego faceta, jak możemy być pewni, że nas nie zdradzi? Jesteśmy braćmi, ufamy sobie, robimy to razem dzień i noc i dzielimy się wszystkim. Jak możemy być pewni, że ten nowy facet nas nie wydyma?

Uwaga: Nie próbujemy sprzedawać niczego innego, to miasto jest w porządku, "kontrolujemy" tutejszy rynek, nasi gliniarze nie mają nic przeciwko naszej działalności, o ile sprzedajemy tylko marihuanę.

Dzięki za przeczytanie!
 
Solution
Yo man :)

I wouldn't put out that detailed information about your structure into the open tbh.

Also, and this is just my thought, don't think like one of these kingpins shown on TV when your business scale is yet not big enough to put you into prison :)
Live and let live, if you do trust each other, never change a running system. Maybe rather try to find new customers that buy from you directly instead of introducing new people to your business that most likely don't think like you and mess things up longterm

vacuum sealed bags increase the safety for your...

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Yo man :)

Nie ujawniałbym tak szczegółowych informacji o swojej strukturze.

Ponadto, i to jest tylko moja myśl, nie myśl jak jeden z tych królów pokazywanych w telewizji, gdy skala twojego biznesu nie jest jeszcze wystarczająco duża, aby wsadzić cię do więzienia :)
Żyj i pozwól żyć, jeśli ufasz sobie nawzajem, nigdy nie zmieniaj działającego systemu. Może raczej spróbuj znaleźć nowych klientów, którzy kupują bezpośrednio od Ciebie, zamiast wprowadzać do swojej firmy nowe osoby, które najprawdopodobniej nie myślą tak jak Ty i zepsują wszystko na dłuższą metę.

Worki zamykane próżniowo zwiększają bezpieczeństwo klientów.
Podzielam moje zdanie na ten temat powyżej, nigdy nie zmieniaj działającego systemu
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Dziękujemy za odpowiedź i troskę o nas. Dziękujemy, ale nie obawiaj się, nie dzielimy się zbyt wiele, wątpię, by ktokolwiek się tym przejął lub był w stanie nas znaleźć.

Całkowicie to rozumiemy. Po prostu pomyśleliśmy, że warto skorzystać z okazji, ale wygląda na to, że nie powinniśmy.

Dziękujemy za odpowiedź i polecenie worków próżniowych.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Maszyny zamykane próżniowo kosztują 100-150, a torby są również dość tanie :) Dodaje to trochę więcej profesjonalizmu, a myśląc o czasach, kiedy sprzedawałem małe torby, klienci uwielbiają osobisty branding!

Przy okazji, nie ma za co... i masz rację, wolumen, który pchasz, byłby zbyt mały, jak sądzę, na jakiekolwiek dochodzenie, ale nadal zalecałbym, abyś starał się latać poniżej radaru tak nisko, jak to możliwe. Nigdy nie ujawniaj w darknecie/internecie, że pracujesz z członkami rodziny, nigdy nie opisuj swojej lokalizacji zbyt szczegółowo i nie mów publicznie o liczbach, które robisz... zachowaj to do prywatnych rozmów z ludźmi, którym możesz zaufać (jeśli zaufanie może być tutaj czymś, ale myślę, że tak).
Wyobrażam sobie, że nie jest trudno znaleźć dwóch braci w małych wioskach, które mogą znajdować się w pobliżu Hiszpanii (Francji lub Portugalii).
 
Solution

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Hej, wygląda na to, że jeździsz ze swojego kraju do Hiszpanii i mogę powiedzieć, że jest to ryzykowne, ponieważ jeździłem do Holandii przez kilka lat i drogi są bardzo kontrolowane przez policję i służby celne. Jeśli zrobisz około 50 podróży, jest całkiem pewne, że zostaniesz aresztowany. Lepiej zamówię wiele małych ilości na DNM z fałszywym adresem i nazwiskiem...
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Cześć bracie!
Powiedzmy, że dobrze zgadłeś. Jedziemy z Hiszpanii z chwastami z powrotem do naszego rodzinnego miasta.

Jak myślisz, co zrobimy zamiast tego?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Znajdź sposób na wysyłkę i zwiększ ilości, które kupujesz, aby obniżyć cenę, aby uzyskać większy zysk i rzadziej wysyłać.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Sprzedawaj więcej zioła. Sprzedajesz 40 g tygodniowo, wiele osób pali tyle samo.
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Nie wiem, gdzie jesteś, ale na pewno powinieneś zdobyć kilka 🔫, dla celów bezpieczeństwa, potrzebujesz także bazy operacyjnej, a następnie znaleźć kilku lojalnych ludzi (strach też działa), powiedzmy łącznie 6. Spraw, by zajmowali się dystrybucją dla ciebie, więc technicznie rzecz biorąc, sami są czemuś winni. Po tym, jak będą posłuszni (i zwiększysz swój wkład/wydajność. Ile płacisz za gram? Dlaczego tak niska wydajność?) podziel ich między siebie i swojego brata, tak aby 3 z nich odpowiadało bezpośrednio przed każdym z was. Następnie rozszerz się na inne miasto. Wyślij albo ty, albo twój brat wszystkich 3 podwładnych, niech kontrolują jedno miasto, a on zabierze swoich ludzi do drugiego miasta, aby kupić bazę operacyjną.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
"Nie wiem, gdzie jesteś, ale..." Czy w ogóle to przeczytałeś? Sprzedają trochę trawki w Europie Zachodniej. W miejscu, w którym w zasadzie NIKT nie ma broni palnej, całe to mafijne gówno to trochę za dużo, nie sądzisz?
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Gdyby chcieli pozostać na tym samym poziomie, być może, ale gdybyś chciał się rozwijać i stać się bardziej dochodową organizacją, musiałbyś zapewnić bezpieczeństwo i ochronę swojego produktu i podwładnych. To prawda, że my, Amerykanie, kochamy naszą broń, ale zwłaszcza jeśli jest jej coraz mniej, jak inaczej to zrobić?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
205
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Nie możesz mieć pewności, że cię nie zdradzi. Prędzej czy później ktoś cię wydyma.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Podnieś cenę, jeśli nie chce z tobą współpracować, zbierz informacje, aby mieć przewagę, jeśli cię zabrudzi, a za torby możesz kupić hurtowo na Aliexpress.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Jeśli ktoś chce konsygnacji dla większej ilości, to zależy od tego, jak się czujesz, ufając tej osobie. Czy warto zaryzykować? Jakie jest ryzyko? Kilkaset euro? Jeśli się uda, w dłuższej perspektywie zyskasz znacznie więcej w trakcie trwania relacji, a jeśli jesteś jednym z jedynych źródeł marihuany i robisz dobre interesy, ludzie będą lojalni. Daj konsygnację kilka razy, aż będą mieli wystarczająco dużo pieniędzy i będą mogli kupić większą ilość, a ty będziesz mógł ich zaopatrywać tak, jak robi to twój dostawca. W tym biznesie nigdy nie możesz być pewien, że nikt cię nie wydyma, ale możesz zminimalizować ryzyko. Po co zadawać sobie trud i ponosić ryzyko "zatrudniania pracowników" i bycia odpowiedzialnym za spiskowanie w celu organizowania i naruszania prawa z ludźmi, którym nie jesteś pewien, czy możesz nawet zaufać? Możesz starać się pielęgnować kupujących i pomagać im w rozwoju, ale zatrzymaj ich jako klientów. Pozwól im zająć się własnym biznesem, lepiej nie dać się złapać jako "EL JEFE" ¿tu sabe?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Nie podajesz swojej lokalizacji, a jeśli sprzedajesz na mniejszą skalę, nikt nie jest zainteresowany tak małym rynkiem, powiedziałbym, że to, co robią, jest w porządku. Jestem Kolumbijczykiem i mam duże doświadczenie.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Sprzedawaj produkty dobrej jakości i nie sprzedawaj ich w ilościach hurtowych, chyba że współpracujesz z klientem od dłuższego czasu. Są dwaj bracia, jeden może żyć w tym sektorze, w którym osoba, o której mówisz, sprzedaje, aby kontrolować rynek i zbierać produkt trochę lepiej i sprzedawać tej osobie, o której mówisz. Inną sprawą jest to, że jesteś dostawcą tej osoby, nie dostarczasz towaru, a następnie otrzymujesz zapłatę, musi on zostać dostarczony i zapłacony, będzie kontrolował swój własny rynek w sektorze, który twierdzi, że ma, ponieważ jeśli nie możesz być w 2 miejscach, lepiej sprzedaj mu po 1 cenie, aby obaj wygrali. . Jeśli dostarczysz towar, a oni zapłacą ci później, możesz ryzykować jego utratę, ponieważ powiedzą ci, że został skradziony, że zabrała go policja, że nie mają pieniędzy, krótko mówiąc, w przypadku wielu rzeczy najlepiej jest dostarczyć i zapłacić.
 
Top