Question Katalizator Shvos

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Czy katalizator Shvo byłby odpowiedni do redukcji P2NP poprzez katalityczne uwodornienie transferowe?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Prawdopodobnie nie.
P2NP nie jest wystarczająco polarny, aby mógł działać, a ogólnie katalityczne uwodornienie nienasyconych nitrostyrenów jest bardzo trudne, lepiej użyć innych metod. Uważam, że dwuetapowy schemat redukcji byłby lepszy niż najczęściej stosowany NaBH4/Cu, powiedzmy najpierw zredukować podwójne wiązanie, alken do alkanu, a następnie nitro do aminy.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Używam NaBH4/Cu, ale nie czuję się komfortowo kupując NaBH4 stale lub w dużych ilościach, ponieważ ostatnio przyciąga on uwagę ze względu na umieszczenie go przez FDA na specjalnej liście nadzoru.
A co z niklem Urushibara jako katalizatorem w uwodornieniu wspomaganym mikrofalami, jak opisano szczegółowo tutaj: https://www.designer-drug.com/pte/12.162.180.114/dcd/chemistry/mw.cth.html jeśli nikiel Raneya działa, to Urushibara też powinien?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Urushibara jest duchem przemykającym przez zakurzone komnaty chemii, wraz z Akabori i kilkoma innymi jest nieuchwytny, a może nawet mityczny. Jednorożce były widywane częściej niż działający Urushibara, to wszystko, co wiem.

IIRC można zredukować podwójne wiązanie alkenu za pomocą SnCl2 / HCl w octanie etylu z doskonałą wydajnością do nitro-alkanu, a TO powinno być redukowalne za pomocą katalizatorów metali szlachetnych bez kłopotów.

Proszę, potraktuj to drugie jako wyedukowane przypuszczenie, muszę to sprawdzić, żeby się upewnić. SnCl2 działa jednak w 100% zgodnie z opisem.

Problem generalnie polega na tym, że w redukcji wiązania podwójnego reakcja addycji Michaela na półprodukcie konkuruje z redukcją, jeśli warunki są obojętne lub zasadowe.

Masz rację, że ilości NaBH4 używane w redukcji CuSO4 są hańbą. Musi istnieć sposób, aby to zmniejszyć.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Najwyraźniej można przeprowadzić redukcję podobną do Urushibary in situ przy użyciu soli niklu rozpuszczonej w roztworze amoniaku i sproszkowanego cynku. Istnieje również metoda Al/Ni, która podobno działa bez amoniaku, tylko z kwasem niemineralnym. Wydajność jest jednak niska (30%), ale nie jest to dla mnie główny problem. Najpierw wypróbuję Al/Ni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Próbowałem tej metody reakcji P2P na Amph kilka razy, ponieważ powiedziano mi, że da do 80% wydajności i mogę powiedzieć, że najwyraźniej jest to kompletna bzdura, a wydajność jest śmiesznie niska. Jestem pewien, że nie będzie działać dobrze na P2NP, ponieważ warunki alkaliczne, jak powiedziano wcześniej, nie są korzystne dla pierwszego etapu.
Kwasowy Al/Hg oczywiście działa i to z niezłą wydajnością, ale objętość reakcji jest duża, a reakcja tak gwałtowna, że nie znam nikogo, kto odważyłby się przerobić więcej niż 100 g Amph na raz (a ci donosili też, że czasem po prostu wywala wszystko pod sufit - z tego powodu robili to tylko na zewnątrz),
Al/Ni i kwas, to tylko kolejna wariacja Urushibary, kwas wytwarza wodór z Al, który ma naładować Ni, który ma być w postaci nanocząstek i teoretycznie to oczywiście działa, ale szczerze mówiąc, nie widzę, żeby to działało bez zbiornika ciśnieniowego i odczynników o wysokiej czystości i dużego kawałka zwykłego szczęścia.

Tak więc każda reakcja redukcji P2NP, która zaczyna się zasadowo (alkalicznie), będzie miała bardzo niską wydajność (chyba że sytuacja zostanie naprawiona przez dodanie ogromnej ilości SiO w postaci żelu krzemionkowego, który został zwapniony w temperaturze do 800 ° C przed użyciem. Warunki ściśle bezwodne. Będzie to reakcja w zawiesinie, ale zapobiega zachodzeniu reakcji ubocznej Michaelsa. (800°C dla SiO jest łatwe do osiągnięcia w mikrofalówce).
Pozostaje pytanie, czy ten system zredukuje powstały nitroalkan. Nie wiem.
Ale warto byłoby spróbować, wytrącając CuCl2 lub siarczan na SiO i kalcynując to, a następnie dodając P2NP w metanolu / ksylenie, podgrzewając do wrzenia i dodając NaBH4 w porcjach, od 4 do 5 równoważników molowych.
Myślę, że to działa, ponieważ NaBH4 w podwyższonej temperaturze tworzy związek addycyjny z metanolem, który doskonale nadaje się do redukcji wiązań podwójnych, żel krzemionkowy zapobiega reakcji ubocznej, a miedź umożliwia redukcję nitro.
Lepszym wyborem byłoby jednak użycie nanocząstek Cu2FeO4 na żelu krzemionkowym (przygotowanie jest proste).

Ale chcesz coś bez NaBH4, ok, jak powiedziano, jest SnCl2/HCl, który działa dobrze, a SnCl2 można przygotować in situ z cyny i HCl.
Następnie zredukuj nitro czymś innym, jest kilka możliwych sposobów, ale niestety reakcje nie działają tylko dlatego, że ktoś tak napisał lub dlatego, że naprawdę chciałoby się, żeby działały, ponieważ są tak łatwe i wykorzystują tylko to, co jest pod ręką. Sam dałem się na to nabrać w przeszłości i w końcu pożałowałem zmarnowanych pieniędzy, czasu i prekursorów i nabrałem płomiennej nienawiści do chemików w fotelach, którzy wysysają fikcyjne reakcje z powietrza i niewielkiej wiedzy, ale dużo myślenia życzeniowego i publikują wyniki na forach internetowych, tak jakby rzeczywiście to zrobili (lub napisali artykuły w czasopismach drugiego lub trzeciego poziomu, które często noszą w swoich nazwach "komunikaty" lub "listy").

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że redukcja P2NP może prowadzić do powstania całej gamy różnych związków w zależności od warunków, temperatury i rozpuszczalników oraz czynnika redukującego. Na przykład SnCl2 w metanolu lub etanolu daje zupełnie inny produkt (alkilowany) niż w octanie etylu, co daje alkan. Z tego powodu rozwiązywanie problemów bez poważnego sprzętu analitycznego i umiejętności jest praktycznie niemożliwe.

Mam jeszcze jeden sposób na redukcję nitroalkenów, alkanów, oksymów, nitryli i innych, który uważam za bardzo obiecujący, ale najpierw chcę go wypróbować. I tak upublicznię wyniki, jeśli będą godne uwagi, zawsze to robiłem. Potrzebuję jednak najpierw trochę P2NP, jeśli ktoś w UE chce przekazać 50 g lub 100 g, nie odmówię. To drogie hobby, jeśli nic się nie sprzedaje, a ja nie sprzedaję. Nie narzekam, to tylko fakt.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
SnCL2/HCl jest zdecydowanie najlepszym sposobem na produkcję oksymu, zgodnie z artykułem, który przeczytałem (od czasu mojego ostatniego postu), wydajność jest bardzo wysoka, a wszystkie odczynniki są łatwo dostępne. Zdaję sobie sprawę, że octan etylu jest kluczem, w przeciwnym razie otrzymasz ketoksym, ale wydaje się, że sama reakcja przebiega w temperaturze pokojowej i można po prostu przykleić chłodnicę zwrotną na górze i nie trzeba jej niańczyć jak Al / Hig.

W archiwum Rhodium są 2 takie same prace dotyczące redukcji aldoksymu do aminy, które wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe:

Ponownie, łatwo dostępne odczynniki (wytwarzanie mrówczanu amonu jest trywialne) i wysoka wydajność. Jeśli to działa, zastanawiam się, dlaczego ta droga nie wydaje się być popularna. Mimo że jest bardziej pracochłonna niż Al/Hg, ma pewne zdecydowane zalety.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Tak, oksym otrzymuje się oczywiście za pomocą SnCl2 w EtOAc, przepraszam, jestem trochę zmęczony.
Redukcja oksymu za pomocą, jak powiedziałeś, mrówczanu cynku / amonu lub dowolnej innej znanej redukcji, ważną częścią jest to, że pozbyłeś się podwójnego wiązania bez addycji Michaela.
Muszę sprawdzić, dlaczego antibody2 nie użył mrówczanu cynku / amonu, ale kwaśnego Al / Hg do redukcji MDP2P-Oxime. Innym sposobem na redukcję oksymu z dobrą wydajnością jest metal Na, stopiony i drobno zdyspergowany w ksylenie, dodany do oksymu w ksylenie wraz z alkoholem. Potrzeba od 3 do 4 równoważników molowych Na i nieco mniej alkoholu (n-butylowego lub EtOH).
Na metal jest trywialny, poszukaj Nurdrage na YouTube. Należy jednak użyć naczynia SS, a nie szklanego. Na metal rozprasza się za pomocą mieszadła Hershberga - w zasadzie ubijaczki do jajek z SS.
Oczywiście wszystko powinno być dość bezwodne.

Jak powiedziałem, muszę się dowiedzieć, czy nie ma problemu z redukcją cynku, coś się nie zgadza.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ach tak. To kolejny przykład dziwnej indyjskiej chemii, która wydaje się działać tylko w Indiach, podobnie jak Mg do redukcyjnych aminacji. Musi tam być jakiś magiczny cynk.

W artykule nazywają również cynk katalizatorem, co jest wyraźnie błędne i mówi wiele o poziomie zrozumienia chemii organicznej, jaki muszą mieć autorzy. Gdybym miał zgadywać, powiedziałbym, że prawdopodobnie studiowali w australijskich młynach dyplomowych, err, uniwersytetach ;)

Więc przepraszam, jestem całkiem pewien, że nigdzie nie dostaniesz cynku podczas redukcji oksymów.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Kabalka, G. W., Laila, G. M. H., & Varma, R. S. (1990). Wybrane redukcje sprzężonych nitroalkenów. Tetrahedron, 46(21), 7443-7457. doi:10.1016/s0040-4020(01)89059-1

Kabalka i jego zespół są wiarygodni pierwsza klasa.
Nieźle, 90%. Sugerowałbym wcześniejsze przygotowanie SnCl2, ponieważ przygotowanie in situ jest dość egzotermiczne i łatwo prowadzi do ucieczki, ponieważ początek reakcji SN - HCl jest opóźniony. Jeśli chcesz to zrobić in situ, dodaj szczyptę soli rtęciowej, co rozwiązuje problem opóźnionej reakcji i sprawia, że zachodzi ona natychmiast. Wystarczy szczypta, czubek noża.

Po co te hinduskie bzdurne artykuły? Nie, nie są TAK głupie. Chodzi o prawa patentowe. W Indiach nie można opatentować związku, a jedynie jego syntezę. Oczywiście zachodnie firmy farmaceutyczne zgłaszają w Indiach patenty, które próbują objąć WSZYSTKIE istniejące i kilka nieistniejących sposobów wytwarzania nowego leku. Zdarza się więc, że Hindusi nie mogą stworzyć leku generycznego tylko dlatego, że nie mają własnej syntezy, o której mogliby powiedzieć, że jej używają. I tak zbudowali sobie arsenał niespotykanych, prostych syntez dla podstawowych rzeczy, które są wystarczająco dobre, aby uzyskać patent. W fabryce używają oczywiście najlepszego sposobu na zrobienie tego. I dlatego trzeba być NAPRAWDĘ ostrożnym z indyjskimi i malajskimi artykułami.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Kupuję SnCl2 zamiast go wytwarzać (czystość 98%)

Tak, to tych samych 2 Hindusów odpowiedzialnych za wszystkie artykuły twierdzące, że mrówczan cynku i amonu może selektywnie redukować aldoksyimy. Są również odpowiedzialni za twierdzenie, że to samo dotyczy Mg. Istnieją prace bez udziału K. Abiraja i D. Gowdy, w których związki azowe są redukowane, a jedna, w której imina została zredukowana do aminy drugorzędowej. Nic, co mnie obecnie interesuje. Miałem zamiar elektroredukować p2np aż do aminy, ale zacznę od oksymu, ponieważ i tak jest półproduktem. Można również utworzyć iminę, jak sądzę, zmieniając ph.

Zn-Ni wydaje się działać na p2p-oksymie, ale wydajność jest śmieciowa. Mam jednak prawie 1 kg estru glicydowego p2p, który nic nie robi.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Problemem jest P2P-Oxime. Redukcja oksymu może być przeprowadzona za pomocą Al/Hg lub NaBH4/Cu lub nanotlenków miedzi/tlenku żelaza. I z kilkoma wariantami redukcji metali sodowych.
Ale co do tematu, zaczęliśmy od redukcji P2NP, tak?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Wróciłem do Zn-Ni (tego francuskiego patentu), ponieważ rozmawialiśmy o nim przed styczną z mrówczanem amonu. Nie miałem na myśli oksymu p2p, po prostu pisałem oksym o wiele za dużo razy dzisiaj. Przejrzałem archiwa forum i jest kilka osób, które twierdzą, że działa na p2np, a ty powiedziałeś, że nie. Powiedziałem, że zamierzam spróbować, ale teraz doszedłem do wniosku, że zachowam to dla P2P.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ni / cynk / amoniak (sól) jest jeszcze gorszy na P2P niż na czymkolwiek innym, ponieważ di-alkilowana amfetamina jest główną częścią bardzo małej ilości produktu. Ni/Zn działa na łatwych substratach, takich jak heksanon czy nitrobenzen. Ale P2P i jego pochodne, imina, OOxime Nitro cokolwiek jest największą suką, ponieważ jest całkowicie nasycona jako cząsteczka. Zabawne jest to, że to, co wszyscy uważają za proste, powiedzmy wytwarzanie amfetaminy z dobrą wydajnością i jakością, jest w rzeczywistości zdecydowanie najtrudniejsze. Meth, MDA, MDMA i inne są znacznie łatwiejsze.

Nieważne, zmarnowałem zbyt wiele czasu i prekursorów na to w zeszłym roku (jak ktoś, kogo uważałem za prawdziwego, zapewnił mnie, że jest dobry). I nie jestem jedyny. Ale oczywiście każdy ma prawo do własnych doświadczeń, a ja nie jestem kaznodzieją, mówię to, co wiem, aby inni nie musieli popełniać błędów, które popełniłem ja i inni. Nie zamierzam się o nic spierać, mam lepsze rzeczy do roboty i spędziłem już zbyt wiele czasu na rozmowach o rzeczach, które są znanymi bzdurami, zamiast czytać i rozmawiać o rzeczach, które są niesprawdzone i obiecujące.
I to właśnie będę teraz robił. Czytać i próbować nowych rzeczy.
Do zobaczenia
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Osobna uwaga: nie mogę wysłać ci 50 g, ponieważ nie mam 50 g (to wszystko hobby / użytek osobisty) Mogę wysłać ci 10 g, ale nie jestem w UE.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Wielkie dzięki za ofertę, ale w tej chwili chcę uniknąć tłumaczenia spoza UE z powodów osobistych.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Po wielu eksperymentach i badaniach chcę ostrzec wszystkich, że moje wypowiedzi tutaj powinny być traktowane jako to, czym są, moja opinia w momencie publikowania i tak często nie jest poprawna.
Teraz wiem na pewno, że P2NP można zredukować z bardzo dobrą wydajnością, najpierw za pomocą 5 ekwiwalentów NaBH4 na żelu krzemionkowym w bezwodnym IPA, a następnie dodając 0,2 ekwiwalentu. CuSO4.5H2O i jeszcze dwóch ekwiwalentów Boro na ostatnim etapie do aminy. Reakcja przebiega w sposób kontrolowany i może być bezproblemowo skalowana do zakresu kg.

Chciałbym również podziękować przyjacielowi, który umożliwił mi przeprowadzenie tych badań poprzez dostarczenie mi potrzebnego P2NP.
 
Top