Podziel się swoimi przemyśleniami

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Cześć chłopaki, byłem zainteresowany, czy ktoś z was może podzielić się swoimi przemyśleniami lub wiedzą na temat tego, co jest bardziej szkodliwe, MDMA, 4MMC czy kokaina, a także które z nich jest bardziej niebezpieczne w połączeniu z alkoholem, zdarza mi się, że jeśli nie piję, kiedy mnie uderza, staję się trochę niespokojny i przytłoczony.
 

cofita666

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
40
Reaction score
38
Points
18
Osobiście uważam, że mdma jest bardziej neurotoksyczna z tych trzech supstancji, 4mmc mniej... w przeciwnym razie sugeruję, aby nie mieszać alkoholu z supstancjami, ponieważ zmienia to doświadczenie i jest niebezpieczne w niektórych przypadkach.
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Wiem, że to niebezpieczne, ale właśnie zacząłem pić alkohol podczas robienia MDMA lub koki, czuję się jak po drinku o wiele bardziej i jest to inne uczucie, teraz, gdy robię tylko colę lub MDMA bez alkoholu, nie podoba mi się to uczucie, jest jak przytłaczające i czuje się jak równowaga alkoholowa, czy to może być spowodowane moim ADHD?
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Może weź mniej jakiejkolwiek substancji i sprawdź, czy nadal czujesz się przytłoczony?

A może to zależy od tego, gdzie / kiedy przyjmujesz te substancje?

Tańczysz, siedzisz w barze czy po prostu w domu?
Uważam, że Mdma działa znacznie lepiej przy muzyce i tańcu.

Nie ma mowy, żebym wziął Mdma, siedząc na przykład w pokoju i rozmawiając, myślę, że też byłbym przytłoczony!
 
Last edited:

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Zagrożenia związane z substancjami zależą od wielu czynników. Jeśli spróbujemy sprowadzić wszystko do równych wartości, to moim zdaniem wyjdzie taki obraz:
  1. Kokaina jest często uważana za najbardziej szkodliwą ze względu na wysoki potencjał uzależniający, poważne skutki sercowo-naczyniowe i tworzenie kokaetylenu po zmieszaniu z alkoholem.
  2. 4-MMC wiąże się z ryzykiem podobnym do innych stymulantów, z zauważalnymi skutkami sercowo-naczyniowymi i neurotoksycznymi, ale dostępnych jest mniej danych w porównaniu z kokainą i MDMA.
  3. MDMA wiąże się z ryzykiem, szczególnie związanym z neurotoksycznością i przegrzaniem, ale są one zazwyczaj niższe w porównaniu z ostrym ryzykiem sercowo-naczyniowym kokainy. Moim zdaniem MDMA, przy odpowiedniej jakości i przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących redukcji szkód, jest jednym z najbezpieczniejszych euphostymulantów.
Niebezpieczeństwo związane z alkoholem:
  • Kokaina i alkohol razem są najbardziej niebezpieczne ze względu na tworzenie się kokaetylenu, który znacznie zwiększa toksyczność.
  • MDMA i alkohol również stwarzają znaczne ryzyko, głównie ze względu na poważne odwodnienie, hipertermię i obciążenie wątroby.
  • 4-MMC i alkohol stanowią znaczne ryzyko ze względu na zwiększone obciążenie układu sercowo-naczyniowego i możliwość maskowania objawów, co prowadzi do nadmiernego spożycia.
Najlepszym rozwiązaniem jest niełączenie stymulantów z alkoholem. Efekty neurotoksyczne w takiej kombinacji pojawiają się nawet wtedy, gdy nie występują w przypadku stosowania solo. Ten ostatni dodatek może być stosowany jako środek uspokajający pod koniec sesji, gdy efekty słabną lub już minęły. Na przykład dla łagodniejszego wyjścia i snu. Jeśli nie ma innego sposobu i przynosi to prawdziwy dyskomfort lub trzeba szybciej zasnąć. Nie oznacza to, że jest to całkowicie bezpieczne podejście. Jednak przyjmowanie alkoholu z wyprzedzeniem, aby poradzić sobie ze stresującymi warunkami w przypadku używek, jest podejściem przesadnym.

Uczucie niepokoju i przytłoczenia bez alkoholu podczas korzystania z tych substancji może być zarządzane przez:
  • Pozostawanie nawodnionym: Pij wodę lub napoje elektrolitowe, aby pozostać nawodnionym.
  • Środowisko: Upewnij się, że jesteś w wygodnym, bezpiecznym otoczeniu.
  • Zarządzanie dawkami: Rozważ niższe dawki w celu zmniejszenia intensywności.
  • System wsparcia: Miej w pobliżu zaufanych przyjaciół, którzy pomogą ci, jeśli poczujesz się przytłoczony.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Kiedyś brałem dużo tabletek / Mdma i piłem wiadra alkoholu podczas ich zażywania.
Później umierałem (szczególnie w poniedziałek/wtorek).
Całkowicie odstawiłem alkohol i po imprezie czułem się znacznie lepiej.
Nie mogę już jeść alkoholu, myślę, że stałem się na niego uczulony!
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Brzmi interesująco, chyba lepiej? Albo po prostu nie czujesz się tak gównianie fizycznie? Tak, alkohol niszczy żołądek.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Fizycznie nie czuję się tak szorstki i łagodniej schodzę (choć dużo marihuany).
To, co mogło zająć 3-4 dni, aby odzyskać siły, skróciło się do 1 dnia bez alkoholu.
To jest to, co zadziałało dla mnie.
Ale wypracowanie tego zajęło dużo czasu
 
Top