Question Bezpieczny sposób na wydzielanie wodoru?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Ponieważ gazowy wodór jest palny z powietrzem, jaki jest najlepszy sposób radzenia sobie z gazowym wodorem, gdy przeprowadzam reakcję, która go wytwarza? (Oprócz korzystania z profesjonalnego wyciągu).
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Cynk HCl ?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Czy mógłbyś to rozwinąć?
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Znaczenie redoks. Niestrzelanie H2 w kosmos 🤣
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Ok. więc dodam cynk hcl do roztworu z borohydratem sodu, aby zmniejszyć jego wybuchowość?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Poprowadź wąż od góry skraplacza na zewnątrz, jeśli aż tak się martwisz.
Ale jeśli po prostu redukujesz za pomocą borohydryku, na przykład otwarte okno i działający wentylator będą w sam raz
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
ale czy wodór nie jest palny z powietrzem?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
H2 może spowodować eksplozję przy minimalnym stężeniu 4%. Aby było to prawdziwym problemem, trzeba by użyć dość dużej jego ilości, aby wypełnić normalne pomieszczenie w tym momencie.

Prawidłowa wentylacja miejsca pracy nie powinna stanowić problemu.
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Witam. Z tego co wiem H jest łatwopalny z ogniem Rzeczywiście,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
To naprawdę zależy od ilości wyewoluowanego gazu, więc jeśli nie jest to duża objętość, możesz również umieścić wcześniej napompowany, a następnie opróżniony balon na końcu konfiguracji, ponieważ będzie on nadmuchiwany, ciśnienie w układzie wzrośnie (często jest to pożądane w reakcjach uwodornienia) i zamiast pozwolić mu wyskoczyć, zmieniasz go i opróżniasz pełny. Zaletą H2 jest to, że jest lżejszy od powietrza, więc raczej będzie miał tendencję do uciekania z pomieszczenia z prądem powietrza, a następnie gromadzenia się, tworząc wybuchowe mieszaniny z O2 w atmosferze (powodem, dla którego Et2O jest niebezpiecznym rozpuszczalnikiem, jest to, że gromadzi się na podłodze i zanim dotrze do nosa, może być za późno). Mam nadzieję, że to pomoże.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Dokładnie o tym myślałem, chociaż jeśli balon przypadkowo pęknie, zanim go zmienię, może to spowodować eksplozję poprzez szybkie uwolnienie ciśnienia lub wyładowanie elektrostatyczne.

Zamierzałem umieścić wąż prowadzący od mojego skraplacza za okno. ale nadal jestem nieco paranoiczny / zaniepokojony eksplozjami. myślę, że po prostu będę musiał to zrobić.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Wybrałeś bardziej preferowaną metodę, nie martw się H2 unosi się lepiej niż He i będzie knotowo rozcieńczać się w zewnętrznej atmosferze, również idąc w górę i z dala od źródła (upewnij się, że wąż jest przymocowany na zewnątrz od górnego punktu, aby gaz nie był wydmuchiwany z powrotem przez wiatr).
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Prawidłowym sposobem jest podłączenie rurki i zamontowanie na jej końcu ogranicznika cofania się płomienia.

Chociaż wąż/rurka na zewnątrz powinny wystarczyć, o ile nie są uwięzione

Wodór jest lżejszy od powietrza. Pomyśl o balonie z helem. Z pewnością każdy ma doświadczenie w utracie balonu z helem.

Pomyśl o 3 sekundach po puszczeniu balonu.

Gdzie teraz znajduje się balon?
Czy jesteś w stanie złapać balon z powrotem.

Czy balon stanowi zagrożenie wybuchem. Jak szybko opuścił nasz obwód.

Najlepiej byłoby, gdyby jego droga do nieba przebiegała bez przeszkód.

Nie pozwól mu gromadzić się w pomieszczeniu, w którym pracujesz.

W większości reakcji nie ma potrzeby stosowania zamkniętego systemu, aby uniknąć wzrostu ciśnienia / eksplozji.

Chyba że wykonujesz bombę ciśnieniową, w której masz naczynia ciśnieniowe.

Nie używałbym balonu... Użyj węży lub rur. To niewielkie ciśnienie, jeśli jest małe, oznacza, że potrzebujesz grubych ścian.

Ale jeśli nasz wydech jest duży, po prostu kierujemy przepływ gazu.

Jeśli wyciąg kuchenny wychodzi bezpośrednio na zewnątrz, to też jest w porządku.

Niektóre łazienki wysyłają powietrze tylko na dach, ale jeśli nie idziesz na dach, aby mieć cigerrette, powinno być w porządku.

Wentylatory nie muszą być nawet włączone. Jeśli prowadzi na zewnątrz... Wystarczy poprowadzić wąż nieco w górę... Lub na zewnątrz, gdzie może iść prosto w górę. Wodór nie ma zapachu, nie sądzę... Mogę się mylić....

Jeśli wytwarzana jest duża ilość wodoru, może on zawierać część ciekłego rozpuszczalnika. Może parować. Jeśli to zapach, należy wprowadzić poprawki, aby uwzględnić go na dużą skalę.

Sugeruję przeprowadzenie próbnego procesu, aby wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

Mniejsza reakcja zmniejsza problemy. Wtedy można zdecydować, co jest rzeczywiście potrzebne.

Wodór jest całkiem bezpieczny na zewnątrz, o ile nie ma źródła zapłonu.



To gazy, które opadają i utrzymują się na powierzchni, o które należy się martwić, ponieważ nawet nie wiemy, że tam są.

Jeśli śmierdzi po małym teście. Konieczne będzie oczyszczenie gazu.

Oto film przedstawiający osobę używającą asporatora wody jako płuczki. Będziesz musiał zamknąć pokrywę.. I przewód z pokrywy, aby umożliwić kierowanie wodoru na zewnątrz.



Bądź bezpieczny
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
również miedziane sito ma magiczną właściwość zatrzymywania płomieni, które przez nie przechodzą
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Dziękujemy za to.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Naprawdę nie wiem, ale słyszałem od renomowanego profesora z ogromnym doświadczeniem w chemii przemysłowej, że umieszczenie drobnego miedzianego sita na wylocie gazu z łatwopalnych rzeczy blokuje płomień wchodzący do układu. Umieściłem tego rodzaju sito, ale byłem bardziej ostrożny, aby nie mieć źródła zapłonu, więc nigdy nie miałem niefortunnej szansy sprawdzenia jego skuteczności.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Interesujące, lubię niejasne fragmenty wiedzy... Muszę się nad tym zastanowić.

Chcę podążać tym tropem, dokądkolwiek zaprowadzi... Ale nie wiem, jakim terminem rozpocząć tę małą podróż. To zawsze żargon, w którym trzeba znaleźć odpowiednie słowo, aby uzyskać odpowiedzi, których szukamy.

Czy odniósł się do tego jako sito... może opóźniacz płomienia....
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Szukam i szukam... I zdałem sobie sprawę... Mieliśmy siatkę drucianą dla highscgool.. I palniki Bunsena pod spodem. I masz rację, to nie przejdzie... Wtf..
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
to musi być miedziana siatka druciana
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,693
Solutions
3
Reaction score
2,818
Points
113
Deals
1

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Elektrolityczny generator H2 jest najlepszy, jeśli używasz go do heterogenicznych redukcji katalitycznych, takich jak Pd/C
 
Top