Question pytanie o hydrolizę cas 5449

lapgan1

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Zacząłem od 10g cas 5449 w 20g wody, po dodaniu kwasu hcl do ph 1, pojawiła się dolna żółta warstwa, nie unosiła się na powierzchni i była czerwona jak inne raporty, kontynuowałem ogrzewanie przez 1 godzinę i pojawia się więcej oleju, chcę zapytać, czy ten olej może być użyty do następnego kroku bez dalszej rafinacji?
 

Attachments

  • gqStbQT8Hn.jpg
    gqStbQT8Hn.jpg
    3.1 MB · Views: 7

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Mieszanie jest ważne. Czerwony kolor jest bardzo złym znakiem, ponieważ jest to spolimeryzowany P2P. P2P ma gęstość 1,02 g/ml, więc jest cięższy od wody. Z wyjątkiem tego, że woda zawiera wystarczającą ilość czegoś, co czyni ją cięższą. Na przykład sól powstałą po dodaniu kwasu. Jeśli użyłeś dużo wody - co jest bardzo dobre - gęstość wody i P2P może stać się zbyt podobna, aby prawidłowo się rozdzielić. Dodaj więcej soli - NaCl - soli regeneracyjnej do zmywarek - a P2P znajdzie się na górze. Lub dodaj rozpuszczalnik na końcu. Jeśli olej jest klarowny i ma tylko lekko żółty odcień, to jest wystarczająco dobry, aby użyć go bezpośrednio w następnym kroku. W przeciwnym razie destyluj lub destyluj z parą wodną.
 

robby771

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 27, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
To, czy można go użyć bez dalszego udoskonalania, zależy od tego, jak czysty musi być na następnym etapie. Jeśli następny etap nie jest wrażliwy na zanieczyszczenia, można kontynuować. Jeśli jednak olej musi być czysty, lepiej jest go najpierw oczyścić poprzez mycie lub ekstrakcję.
 
Top