Ekstrakcja PSE

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Witajcie dobrzy ludzie, chciałbym, abyście zasugerowali jakiś pomysł na mój problem.
W moim kraju nie mamy już "czystej" pigułki pse, mamy Modafen.
Więc te tabletki zawierają pse i ibuprofen.
Moim pomysłem jest ekstrakcja pse bardzo zimną wodą, ponieważ ibuprofen nie rozpuszcza się w zimnej wodzie, ale co wtedy?
Jeśli odparuję wodę, zniszczę moją wydajność, mam rację?
 

Urake123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Ja też chciałbym to wiedzieć.
 

biotechwix

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
nasączyć masę pigułki tetrą, ale wiesz, że użyłem tetry z tymi pigułkami, które zawierały powidon.
btw, bracie, jestem tylko kucharzem na niskim poziomie, ale jesteś poza swoim umysłem, myśląc o moczeniu tabletek w wodzie....
Można to było zrobić na początku lat 90-tych ze starym red hotem.
Zatrzymaj się, zanim zmarnujesz pigułki.
Poza tym powinno być naprawdę inteligentne, gdybyś zbadał techniki czyszczenia pillz, ponieważ mam wrażenie, że poszedłeś na jakieś zapisy z ery podziemnego ula.
zimna woda.NIE
potrzebujesz rozpuszczalników, a przy okazji, jeśli jesteś w UE, możesz zamówić w Internecie białe 60s z cetyryzyną, które z mojego doświadczenia są tymi, które można wyodrębnić
lub 120 z powidonem.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Proszę o pomoc.
Witam kolegów chemików. Dzisiaj przyniosłem lek na przeziębienie (kapsułki) zawierający chlorowodorek pseudoefedryny. W pudełku znajduje się 8 kapsułek. Każda kapsułka zawiera 90 mg pseudoefedryny, w sumie 0,72 grama. Lek jest bardzo tani, kosztuje 1,5 USD. Oto jego składniki: Każda kapsułka zawiera 90 mg chlorowodorku pseudoefedryny. mg, maleinian chlorfeniraminy (chlorfeniramina) 4 mg. Substancje pomocnicze to: skrobia, sacharoza, hydroksypropylometyloceluloza, polimer etylocelulozy, suchy materiał do rozpylania Opadry yellow, suchy materiał do rozpylania Opadry pink. Jak mogę zmaksymalizować ekstrakcję?
Moje własne kroki ekstrakcji są następujące: otwórz kapsułkę - namocz w 99% etanolu - filtracja ssąca - odparuj filtrat do ekstraktu - dodaj zimną wodę do ekstraktu (pojawi się klej) - filtracja ssąca - dostosuj filtrat do zasadowego PH12 +, a następnie ekstrahuj (ksylen) Wysuszyć ekstrakt - po wysuszeniu przepuścić gazowy chlorowodór (pH osiąga kwasowość) - przefiltrować z odsysaniem, aby uzyskać biały proszek chlorowodorku pseudoefedryny. Ale próbowałem kilku ekstrakcji i otrzymałem tylko bardzo mało pseudoefedryny. Czy jest jakiś sposób na zwiększenie wydajności?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Moja metoda pozwala uzyskać tylko 42% wydajności. Nie wiem, gdzie to przeoczyłem.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Sprawdź w jakiej formie występują w nim pse i ibu. pse hcl jest rozpuszczalny w wodzie, ibu w normalnej formie nie. Myślę więc, że można to przefiltrować
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Tak wiem, ale moje tabletki zawierają gówno, które aktywuje się po użyciu wody
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Czerwony 30mg generyczny PSE w USA został wyekstrahowany przy użyciu suchej ekstrakcji rozpuszczalnikiem 5 dni temu, który po 3 pociągnięciach i gazowaniu HCL miał ilość netto 2,58gr (I box 96ct) CLEAN PSE hcl. Sztuczka polega na ZERO WODY
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
dziękuję wszystkim za każdą radę, ale wciąż jestem zdesperowany....
biotechwix dzięki za sazing no water..... czy znasz jakąś legalną stronę z efedryną?
dziękuję xile za radę, aby użyć wody, ale jak powiedziałem, moje pigułki zostaną zniszczone, jeśli użyję wody
i dziękuję stim2023 za sazing no water, ale nasze amerykańskie pigułki zawierają tylko PSE i kilka innych wypełniaczy.
moim najgorszym koszmarem jest ten cholerny ibuprofen xd
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
41
Points
28
To bardzo proste. Wystarczy oddzielić kwas od zasady
Pseudoefedryna jest aminą
Ibuprofen jest kwasem karboksylowym
Zmiel tabletki i rozpuść je w wodzie, a następnie przygotuj wodny roztwór 25% wodorotlenku sodu i dodaj trochę, aby dostosować pH 12.
Następnie dodać toluen i wyekstrahować zasadę pseudoefedryny. Oddziel toluen od wody. Teraz masz zasadę rozpuszczoną w toluenie. Wpompuj gazowy chlorowodór do toluenu. Wytrąci się sól chlorowodorku pseudoefedryny.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Dziękuję za odpowiedź.
Ale zastanawiam się .... czy nie aktywowałoby to środków zapobiegających ekstrakcji?
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Dziękuję bardzo, podam listę materiałów. Jeśli możesz znaleźć jakieś rozwiązanie, jak oddzielić tylko PSE, byłbym bardzo zadowolony
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Uhhh, wiecie, że ten lek nie jest nawet bardzo zbliżony do pseudoefedryny, prawda? Ten lek również nie rozpuszcza się w wodzie, jest to
2-[(difenylometylo)sulfinylo]acetamid
 

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 12, 2022
Messages
21
Reaction score
10
Points
3
Jaka jest więc ostateczna odpowiedź? Czy powinniśmy porzucić pomysł ekstrakcji z Modafen? (Ponieważ ćpuny w moim kraju jakoś gotują z tym gównem) Mam teraz ten sam problem i nie chcę tworzyć kolejnego postu na ten sam temat, więc jakie jest rozwiązanie tego problemu?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Potrzebna jest po prostu inna taktyka. Procedury stosowane do redukcji efedryny nie pozwolą stworzyć niczego użytecznego z tej substancji chemicznej. Są jednak użyteczne rzeczy, które można z niej zrobić. Ten artykuł przedstawia jednoetapową reakcję, która sprawia, że jest ona 10 razy silniejsza w DAT, jest to coś, na co warto zwrócić uwagę https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jm401754x.
 
View previous replies…

BennyBlanco

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 12, 2022
Messages
21
Reaction score
10
Points
3
Dziękuję za odpowiedź, na pewno się temu przyjrzę. Ale żebyś wiedział, że jestem całkowicie początkujący, więc w chemii na wysokim poziomie będę całkowicie zagubiony. Dlatego potrzebuję kogoś, kto wytłumaczy mi to jak 12-latkowi. Ale w każdym razie bardzo się cieszę, że próbowałeś mi pomóc, dzięki
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Wydaje mi się, że jest to nawet łatwiejsze niż redukcja pseudoefedryny efedryną. O ile pamiętam, zaczynasz od 4f (to substancja chemiczna, którą próbujesz wyekstrahować z tych tabletek) i możesz przejść do 5g w jednym kroku, po prostu poszukaj tych liczb w sekcji eksperymentalnej artykułu
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Tak naprawdę nie potrzebujesz kogoś, kto będzie trzymał Cię za rękę... To, czego naprawdę potrzebujesz, to uniezależnienie się od pytania ludzi na forach lub innych i uczenie się chemii stojącej za tym, co naprawdę chcesz zrobić. Jeśli ktoś miałby karmić cię łyżeczką na każdym kroku i w każdej syntezie, to tak jakbyś nauczył się łowić ryby, ale miałbyś pecha, bo pożyczyłeś czyjś sprzęt, zamiast stać się samowystarczalnym i zależnym od siebie. Kiedy nauczysz się dlaczego i jak, możesz być na dobrej drodze do prawdziwego postępu.
 
Top