Question Aminy chronione?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ten artykuł przyciągnął moją uwagę i ciekawość.


Najwyraźniej w 2015 r. władze przechwyciły tert-butoksy-karbonyl mdma, który jest po prostu mdma z grupą ochronną przyklejoną do aminy.

Myślę, że może to być świetny sposób na przemyt narkotyków i konsumpcję w ogóle. Stwierdzono, że ten t boc mdma był prolekiem dla mdma po spożyciu. Można więc legalnie spożywać nielegalne substancje.

Wątpię, by to zadziałało w USA i nie zadziała w Australii, z prawnego punktu widzenia, ale wiele innych krajów mogłoby na tym skorzystać.

Pytanie brzmi, dlaczego nie jest to bardziej powszechne i znane? Zgaduję, że dlatego, że trzeba użyć nielegalnego narkotyku, aby wyprodukować legalny narkotyk.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
To naprawdę interesujące do przemyślenia. Podobne rzeczy robi się obecnie z przemytem kokainy, upłynniając ją i mieszając z innymi substancjami, takimi jak ceramika czy beton.
Kiedy grupy używają takich technik, zakładam, że każda grupa ma swoje własne sposoby, które starają się jak najlepiej ukryć.

W większości przypadków bardziej sensowne będzie zbudowanie laboratorium i produkowanie narkotyków "na miejscu", zamiast przewożenia ich luzem po całym świecie, kary za prekursory nie są tak wysokie jak za narkotyki, w zależności od przypadku.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Oczywiście "standardowe" sposoby dystrybucji leków są standardem nie bez powodu.

Jedyny sposób, w jaki miałoby to sens, to gdyby ktoś próbował sprzedawać je w krajach, w których obowiązują analogiczne przepisy, lub próbował mieć choć cień nadziei na legalne przewożenie ilości do użytku osobistego przez granice.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Jedynym sposobem, w jaki miałoby to sens, byłoby dołączenie grupy aminowej ORAZ grupy ochronnej w tym samym czasie, technicznie unikając tworzenia nielegalnego leku w dowolnym momencie. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Zdziwiłbyś się, czym są niektóre proleki. To była kampania o niewielkim wysiłku, istnieją procesy metaboliczne, które są prawie niemożliwe do odtworzenia chemicznie, które zmieniają łagodne chemikalia w leki. Twoja wątroba jest mistrzem chemii, który może, na przykład, przekształcić środek odrobaczający dla koni (lewamizol) w aminoreks, silny stymulant... Istnieją proleki do lsd, mety i wielu innych, które muszą być msgc, aby wiedzieć, ponieważ nie dają pozytywnego wyniku testu na obecność narkotyków.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Czy byłbyś tak uprzejmy, aby wysłać mi dm o niektórych z tych leków? Dziękuję
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Ogólnie rzecz biorąc, zanim nielegalne proleki zostaną nazwane, są już nielegalne. Ten patent na dole ma wiele dróg do proleków nielegalnych substancji, ten link mówi o wielu bez podawania nazw chemicznych https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519
Oto kilka innych informacji;
1p-lsd
GBL 1-4 butanodion
N,t-boc-mdma
"Istnieje wiele proleków amfetaminy i/lub metamfetaminy, w tym amfecloral, amfetaminil, benzphetamine, clobenzorex, D-deprenyl, dimetyloamfetamina, etyloamfetamina, fencamina, fenethylline, fenproporex, furfenorex, lisdexamfetamine, mefenorex, prenylamine i selegiline.

Chlorowodorki 1-arylo-3-fenyloetyloamino-1-propanonu 1-10, które są potencjalnie silnymi środkami cytotoksycznymi, zsyntetyzowano w reakcjach Mannicha z użyciem paraformaldehydu, chlorowodorku fenyloaminy jako składnika aminowego i acetofenonu, 4'-metylo-, 4'-metoksy-, 4'-chloro-, 4'-fluoro-, 4'-bromo-, 2',4'-dichloro-, 4'-nitro-, 4'-hydroksyacetofenonu lub 2-acetylotiofenu jako składnika ketonowego.

N,N-dipropargylo-2-fenyloetyloamina i N-propargylo-2-fenyloetyloamina

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Należy zwrócić uwagę, gdy słowo "cytotoksyczny" pojawia się w tej samej grupie zdań. Znaczenie jest niejasne, od antybakteryjnego po hardkorową chemioterapię i dlaczego nie odnieść się do 4-chloroamfetaminy, która eksterminuje neurony serotoninergiczne (argumentuje się, że daje największą euforię, ale najwyraźniej byłby to ostatni raz na haju). Chodzi o to, aby bardzo dobrze udokumentować znane dane na temat wszystkich związków, aby sprawdzić, czy warto je uzyskać, zanim to zrobisz. Możesz być świetnym syntetycznym chemikiem organicznym, ale nie pozwól, by zabiła cię biochemia.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Wcale nie jestem chemikiem. Nawet nie jestem blisko. Chciałem tylko odpowiedzieć na jego prośbę, podając kilka istotnych informacji. L-dopa i aspiryna to proleki, ale nie aż tak interesujące. Ludzie pytają mnie o chemię znacznie częściej niż powinni, a ja idę szukać referencji, w czym jestem naprawdę dobry. CHEMIA, myślałem o niej przez może 2 lata.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Uzyskanie właściwych odniesień jest w moich oczach bardzo ważne dla chemika. Musisz również znać język, aby wyodrębnić odpowiednie informacje, a przed ich interpretacją wystarczy trochę chemii, aby Twoja interpretacja miała sens. Zdobycie odpowiednich odniesień do chemii zawierającej temat jest rzadko pierwszą cechą, ale może być użyta do odblokowania drzwi do świętego korytarza, gdzie niektóre drzwi będą nadal zamknięte przynajmniej przez jakiś czas, ale większość będzie otwarta, a sporo z nich będzie innymi korytarzami. Zgubienie się należy założyć przed martwieniem się o to, a zebrane światło oświetli ci drogę. Pozwól, że nie zgodzę się z tym twoim "nawet nie blisko", nie podnosząc twojej samooceny bardziej niż to konieczne, abym żałował, a właściwa droga jest obiecana ode mnie. O ile mam wiedzę, aby pomóc, dobre referencje są oprócz cegiełkowej natury skuteczności w nauczaniu chemii lub innych (gdzie uważam to za obowiązkowe). Chemik jest też dobry w wyłapywaniu pojęć, które trzeba przyswoić zaczynając od podstaw, eksperymentator to raczej trudna do opisania i złożona postać, ale ja to widzę tak: "dopóki robisz miód jesteś pszczołą". Właśnie zaskoczyłem biologa, że powiedziałem duży błąd, ale mój korytarz owadów znajduje się w mojej galerii entomologii w dziale bezkręgowców, w którym nienawidzę się gubić. Pozdrawiam ;)
P.S. powyższy tekst jest dla wszystkich czytelników i mam nadzieję, że każdy dotrze tam gdzie chce. Oczekuję, powiedzmy "niemieckiej jakości chemii" właśnie od tego, który już prawie tam jest.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
tBOC i FMOC są dobrze znanymi aminowymi grupami ochronnymi, ale również acyle zwykle sprawdzają się w trudniejszych warunkach (większe straty w zależności od acylu). Można również zerknąć na ich hydrolizę enzymatyczną, która może być fajna ze względu na możliwość ponownego użycia i specyficzność, jeśli należy przeprowadzić deprotekcję (1pLSD jest również prolekiem, ale nie musi być deprotekowany, stanie się to po spożyciu).
 
Top