Pregabalin Jak mogę syntetyzować?

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pregabalin Jak mogę syntetyzować?
Nie mogłem znaleźć żadnych zasobów, czy możesz mi pomóc?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Rynek leków @rosechem sprzedaje je na kilogramy
 

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Szukam syntezy
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Taniej jest kupić niż wyprodukować
 

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Znalazłem takie źródło, ale nie jestem pewien, czy jest dokładne i nie mam niezbędnych pomiarów.















  1. Pregabalina, znana również jako kwas β-izobutylo-γ-aminomasłowy lub Lyrica, jest lekiem stosowanym w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego, zaburzeń lękowych i fibromialgii.


  2. Synteza pregabaliny obejmuje kilka etapów, począwszy od 4-metylo-2-pentanonu. Oto krótki przegląd procesu syntezy:


  3. Konwersja 4-metylo-2-pentanonu do 4-metylowalerofenonu: Na tym etapie 4-metylo-2-pentanon jest poddawany działaniu bromku etylo-magnezowego z wytworzeniem 4-metylowalerofenonu.
  4. Tworzenie enaminy: 4-metylowalerofenon jest poddawany reakcji z cykloheksanonem w obecności zasady z utworzeniem półproduktu enaminy.
  5. Alkilowanie: Półprodukt enaminowy jest alkilowany kwasem bromooctowym w obecności zasady, tworząc kluczowy półprodukt, 3-(2-bromoacetylo)-4-metylowalerofenon.
  6. Cyklizacja: Kluczowy związek pośredni ulega cyklizacji z amoniakiem, tworząc kwas 3-(aminometylo)-5-metylo-heksanowy, który jest następnie przekształcany w pregabalinę w kolejnych etapach obejmujących ochronę i deprotekcję grup aminowych.

  7. Kompletną reakcję syntezy można przedstawić w następujący sposób:


  8. Etap 1: 4-metylo-2-pentanon + bromek etylowo-magnezowy → 4-metylowalerofenon


  9. Etap 2: 4-metylowalerofenon + cykloheksanon + zasada → półprodukt enaminy


  10. Etap 3: półprodukt enaminowy + kwas bromooctowy + zasada → kluczowy półprodukt (3-(2-bromoacetylo)-4-metylowalerofenon)


  11. Etap 4: Kluczowy produkt pośredni + amoniak + etapy ochrony/odtajania → Pregabalina
 

bigrob

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Niektóre z tych materiałów są dość drogie, a kilogram można kupić tutaj bardzo tanio, więc zamiast syntetyzować ten materiał, poszukałbym innych możliwości.
 
Top