ile metyloaminy na kg ketonu? klient nalega na 230g

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Mam klienta, który nalega, abym wykonał dla niego partię przy użyciu

230g metyloaminy
1kg mdp2p
.75 rtęci

To się nie zgadza. Chcę tylko potwierdzić, zanim odpowiem klientowi, że nie mogę zrobić 230 g metyloaminy HCl na kg ketonu.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
może odpowiedzieć, ale skąd wziąć rtęć?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Łatwy dostęp. Przełączniki rtęciowe można kupić na ebayu lub amazonie, albo zamówić w polskich firmach chemicznych. Rtęć naprawdę nie jest trudna do zdobycia.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Cynober jest również dobrym źródłem otc, jest sprzedawany jako pigment lub jako minerały.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
A odpowiadając na pytanie: Myślę, że stosunek molowy P2P do metyloaminy wynosi 1:1.
Masa molowa metyloaminy wynosi 31 g
Masa molowa P2P wynosi 134 g
1000 g P2P = 7,46 mol
7,46 mol metyloaminy = 7,46 * 31 g = 231 g.

Twój klient ma zarówno mózg, jak i kalkulator. Ale zależy to również od tego, w jakiej formie występuje metyloamina. Czysta wolna baza? Roztwór w wodzie? Sól chlorowodorkowa? 230 g to czysta cząsteczka. Lepiej też użyć niewielkiego nadmiaru metyloaminy.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Przepraszam, przeoczyłem, że twój keton to MDP2P. Jego masa molowa wynosi 178 g. Zatem kilogram to 5,62 mol. Co oznaczałoby 174 gramy metyloaminy.

Ale napisałeś też metyloaminę HCl, która ma masę molową 67,5 g. Więc 5,62 mola to 380 gramów.

Prawidłowa odpowiedź: 1000 g MDP2P + 380 g soli metyloaminy. Powiedzmy, że 400? Ale przed reakcją należy przekształcić sól w wolną zasadę, prawda?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dziękuję za to, sam wykonałem obliczenia dopiero po opublikowaniu. Otrzymałem jednak inną liczbę i zdałem sobie sprawę, że moja masa metyloaminy dotyczyła bazy.

Moje pytanie powinno brzmieć: czy mogę uzyskać taką wydajność przy standardowym Al/hg przy użyciu metyloaminy HCL pod ciśnieniem atmosferycznym? Swoją syntezę oparłem na innych syntezach, takich jak osmowe al/hg, które najwyraźniej wymagają więcej metyloaminy HCl.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dziwne, że nie podano ilości Al, zakładam, że chodzi o redukcję boro. Metody, które znalazłem w Internecie dla al / hg przy użyciu metyloaminy HCl, wszystkie wykorzystują większe ilości metyloaminy, w tym laboratoryjną redukcję boro. Mam wrażenie, że nie mogę obejść się bez użycia 400 g na kg, chyba że zastosuję naczynia ciśnieniowe i / lub inny katalizator, taki jak platyna. Chciałbym mieć trochę borohydryku sodu, który uwielbiam wypróbowywać. Mogę mieć trochę STAB.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Wydaje mi się, że w większości tekstów używa się nadmiaru metyloaminy. Nie ma sensu używać zbyt małej ilości, ponieważ zmniejszy to wydajność. Nie jestem w 100% pewien, czy stosunek molowy wynosi 1:1, ale patrząc na reakcję, metyloamina jest donorem azotu i na każdą cząsteczkę mdp2p przypada jeden przenoszony azot. Powinien więc wynosić 1:1. W większości opisów, które czytałem, stosuje się mniej więcej stosunek 1:1.
To: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Osmiums wymaga stosunku molowego keton:amina 1:2. Nie wiem jednak dlaczego.

Ale dlaczego redukcja boro miałaby wykorzystywać Hg? Myślę, że sugeruje to amalgamację aluminium. Co oznacza, że najpierw trzeba zrobić sól rtęci.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Cześć, Warto wziąć nadmiar 1:2 (przynajmniej 1:1,5), ponieważ metyloamina jest bardzo lotna i podczas reakcji stracisz część MeNH3. Co więcej, prawie zawsze zaleca się przyjmowanie odczynnika nukleofilowego podczas reakcji addycji w niewielkim nadmiarze, aby poprawić wydajność.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Witam, moim zdaniem każde 1000 gramów fenyloacetonu wymaga 1800 gramów chlorowodorku metyloaminy. Oczywiście jest to moje doświadczenie techniczne po latach badań i doświadczeń
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Stosunek molowy wynosiłby około 1000 g p2p do 500 g metyloaminy HCl, 1800 g nie ma żadnego sensu. Jeśli to naprawdę wynik twoich "badań i doświadczenia", sugerowałbym wykonanie kilku syntez, które bardziej pasują do twoich umiejętności chemicznych, nadtlenek acetonu w skali kilogramowej wydaje się imo odpowiedni.
 
Top