Domowe laboratorium: Dygestorium DIY

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
W tym wątku udokumentuję moją budowę wyciągu dla ubogich. Może jeszcze na to nie wygląda, ale to kartonowe pudełko za kilka dni stanie się funkcjonalnym dygestorium.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Do pierwszego etapu ekstrakcji będziemy potrzebować:
  • poszewka na poduszkę, aby znaleźć przezroczystą plastikową folię
  • papierowa tuba po najlepszej szkockiej whisky
  • wentylator 12V 80x80 mm
  • zasilacz 12V
  • pistolet do klejenia
  • szeroka (50 mm) taśma klejąca
  • taśma miernicza
  • nóż uniwersalny
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Nadszedł czas, aby przejść do budowy:
  1. Wytnij duże okno w pudełku, przez które będziesz wykonywać zadania wewnątrz gotowego dygestorium. Nie musi ono sięgać do samego dołu.
  2. Wytnij otwór wylotowy po przeciwnej stronie, znajdujący się bliżej góry, tak aby unoszące się opary mogły być odprowadzane.
  3. Wytnij przezroczystą folię plastikową (musi mieć pewną grubość, folia spożywcza jest niewystarczająca), aby całkowicie zakryć okno robocze z boku na bok, ale pozostawiając dolne 10-15 cm odkryte, i użyj taśmy samoprzylepnej, aby przymocować ją do wyciągu z trzech stron (nie na dole).
Wyciąg wymaga jeszcze trochę pracy i zostanie pokazany w ostatnim poście.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 10
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 10

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
W międzyczasie zbudowałem również to urządzenie jako zadanie poboczne przed ukończeniem głównego wydechu. Papierowa rurka została przecięta w poprzek na głębokość około 12 cm od jednego końca. Powstałe segmenty zostały wygięte tak, aby pasowały do wentylatora komputerowego 12V, a rura stała się zasadniczo konwerterem z przekroju okrągłego na kwadratowy. Wentylator został przyklejony na gorąco, a szczeliny uszczelniono taśmą klejącą. Jest to brzydkie jak diabli, ale w pewnym sensie działa, jednak wentylator jest zbyt słaby i nie zapewnia oczekiwanego przepływu powietrza. Raczej nie będę go używał do wyciągu oparów, ale spełni swoje zadanie, na przykład do wyciągania oparów podczas lutowania elektroniki.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 8

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Myślę, że nie zamierzasz osiągnąć zalecanej prędkości powietrza 100 stóp / minutę - oczywiście potrzebujesz 100 cfm, aby osiągnąć 100 fpm w otworze 1'x1'. Po prostu pomyślałem, że podrzucę to tam, kiedy robisz zakupy i marzysz o okapach wyciągowych, to jest to, do czego próbujesz strzelać. Mniej i energiczna reakcja przekroczy możliwości okapu. To tylko to, co zostało przesłane do mojej głowy. Nie wierz mi na słowo🫨
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Mówiłem ci, że najtańszym rozwiązaniem jest 50 euro (tak, teraz jest to około 60) 500 m3h 150mm fi PP wykonane vent.
ma jeszcze jeden plus. więc to 2 pieczenie na jednym ogniu, możesz je pomnożyć jak 2-3 sztuki, więc masz wydech w wielu miejscach, a następnie możesz połączyć je w rozdzielacz 3 rur (nie znam nazwy) i może być zasysany przez odpowietrznik ciśnieniowy, który umieszcza to powietrze w filtrze (bez strat z żadnego odpowietrznika).
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Dojdę do tego później. Do tego czasu dokończę ten improwizowany build przy użyciu rzeczy, które już mam i nauczę się z doświadczenia, co naprawdę muszę zdobyć i ulepszyć.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
To. Jest to dokładne przeciwieństwo wyciągu. Jest to szafa z przepływem laminarnym. Powietrze wydmuchiwane jest przez filtr HEPA o wymiarach 24x24x11,5 z certyfikatem Neuclear. Pod górną obudową znajduje się... dmuchawa klatkowa z pieca. Dygestorium chroni użytkownika przed chemikaliami, ale to chroni rzeczy przed grzybami, ale rośliny są często klonowane przed jednym z nich, a farmaceuci i mikrobiolodzy używają ich. Filtr o skuteczności 99,997% wydmuchuje powietrze z prędkością znacznie większą niż laminarna, aby wyprzeć powietrze atmosferyczne, które może być zanieczyszczone pleśnią lub zarodnikami bakterii. Służył mi przez 10 lat z praktycznie 100% skutecznością. Po 10 latach sprzedałem go za 200 dolarów, za które go zbudowałem. Laminarny to tylko chwytliwy slogan, przepływ laminarny w powietrzu atmosferycznym to bajka. Nie wspominając o tym, że przepływ laminarny nie jest rzeczą, jest to miara, a jednostka miary nazywana jest liczbą Reynoldsa.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Jak często wymieniać filtry?
Przypuszczam, że po prostu masz szafkę w środku i wypychasz powietrze, tak?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Myślę, że lepszą opcją zamiast kartonowego pudełka i gorącego kleju, byłby mały growbox z akf + ekstremalnie przerośnięta wentylacja. I sugeruję wydmuchiwanie powietrza z wylotu przez okno.
Jeśli pracujesz w namiocie, oczywiście będziesz potrzebował normalnego sprzętu ochronnego (maska filtrująca A2B2E2K2-HG-P3 !!).

Ale zamiast kupować prawdziwy wyciąg, skorzystałbym z tej opcji.
 
Top