Czy w końcu to zrobiłem?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Tak więc, jak jestem pewien, że kilku z was zauważyło, próbowałem katalizy ketonowej tryptofanu w celu uzyskania tryptaminy, ale miałem problemy.
Okazało się, że po prostu nie mogłem postępować zgodnie z instrukcjami, ponieważ robiłem przerwy, nie robiłem notatek i zapominałem, gdzie jestem.
Cieszę się, że mogę powiedzieć, że poprawiłem to i skończyłem z tym....
Co o tym sądzimy? Chciałem zrobić TLC, ale mam tylko MASYWNE płytki i po pierwsze nie byłem pewien, jakich chemikaliów użyć do "rozwinięcia" wspomnianej płytki TLC, ale także czy ogromny rozmiar - mówię o 20 cm x 10 cm, spowoduje jakiekolwiek problemy z wchłanianiem kropli? Rozumiem też, że po prostu rozpuszczam niewielką jego ilość w wodzie, a następnie wykonuję całe rozciąganie rurki kapilarnej, aby zrobić "mikropipetę", aby upuścić kroplę na płytkę, a następnie poczekać, aż wchłonie się w krzemionkę, zanim postawię ją pionowo i włożę do MASYWNEGO zbiornika rozwijającego (lub dużego słoika z masonem), którego użyłbym do jej rozwinięcia.
Przepraszam, jeśli używam złej terminologii, uczę się w biegu, ale zaszedłem tak daleko w ciągu zaledwie kilku miesięcy.
Przepraszam, wiem, że w tym poście jest dużo pytań i innych rzeczy, więc przepraszam, po prostu myślę, że ktoś tutaj już to zrobił... na pewno
 

Attachments

  • 1w7ZyFehXH.jpeg
    1w7ZyFehXH.jpeg
    6.1 MB · Views: 236
  • gzm6Pi4TfQ.jpeg
    gzm6Pi4TfQ.jpeg
    5.6 MB · Views: 212

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Wzorowałem się na opisie z archiwum rodowego, w którym wykorzystano l-karwon zawarty w olejku z mięty zielonej, tyle że zamieniłem go na cykloheksanon (z powyższego opisu katalizowanego ketonem). To było w zasadzie wszystko. Nadal mam trochę "ługu macierzystego", więc mogę go użyć, aby sprawdzić, czy uda mi się go jeszcze bardziej odwęglić, ale wątpię w to - myślę, że prawdopodobnie po prostu powtórzę eksperyment, jeśli będę potrzebował więcej. Muszę go zeskrobać i zważyć, aby sprawdzić, czy to rozsądne założenie, że to faktycznie tryptamina. Chodzi mi o to, że odparowałem go z wody, co było bardzo irytujące i powolne - DCM byłby lepszy, ale z jakiegoś powodu nie pozostawił warstwy, więc zgaduję, że jest mieszalny z terpentyną - co sprawia, że powyższy opis jest nieprawidłowy w drugiej połowie lub odzyskiwaniu wspomnianej tryptaminy. Wątpię, aby ktokolwiek to przeczytał lub odpowiedział, ponieważ nie mam tu dużego doświadczenia, ale hej ho, to dla mnie ogromny sukces, jeśli to JEST tryptamina. Przeszedłem od wiedzy tylko o ekstrakcji cząsteczek z materii roślinnej do nauki tego procesu w około 4 miesiące.
Dałem sobie rok na naukę, ale okazuje się, że zdobycie wiedzy nie jest najtrudniejsze! Zdobycie odpowiednich odczynników jest!!! Zwłaszcza, że chcę teraz skupić swoją uwagę na fenetyloaminach - właśnie zdałem sobie sprawę, że opublikowałem to w niewłaściwym dziale (naprawdę przepraszam modów, czy moglibyście przenieść to do działu tryptaminy)? Przepraszam!
 
Top