Question Nieudana synteza 4mmc, potrzebuję pomocy

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Proszę o przeczytanie i pomoc

Najpierw zrobiłem 4mp -> 2b4mp

Substancja chemiczna, której użyłem

4-metylopropiofenon
Bromowodór 46-48%
Nadtlenek wodoru 37%
Wodorowęglan sodu

(Postępowałem zgodnie z tą syntezą - https://bbgate.com/threads/preparation-of-2b4mp-precursor-for-mephedrone.7042/ )

Jak to zrobiłem -
Najpierw dodałem 50 ml 4mp do słoika z kolbą, następnie dodałem 40 ml kwasu bromowodorowego 48%, wymieszałem, a następnie powoli dodałem 18 ml nadtlenku wodoru 37% kropla po kropli, mieszając roztwór.
Następnie dodałem zimną wodę
A następnie przefiltrować kryształ
Następnie przemyłem kryształ wodą wodorowęglanową, a następnie wysuszyłem kryształ.

Tak to wyglądało


D54swG7eYM


Następnie zrobiłem 2b4mp -> 4mmc

Synteza, którą przeprowadziłem -(https://bbgate.com/threads/the-simplest-recipe-for-crystal-mephedrone.7031/)

Użyta substancja chemiczna -
2b4mp* - 50gg
Benzen - 100ml
Metyloamina 40% - 70ml
Kwas solny - 20ml
Schłodzony suchy aceton -

Jak to zrobiłem -
Dodałem 100 ml benzenu do kolby, a następnie dodałem 50 g 2b4mp do kolby, wymieszałem do rozpuszczenia, a następnie dodałem powoli 70 ml metyloaminy 40% do kolby, zamknąłem pokrywę kolby i mieszałem za pomocą mieszadła magnetycznego przez 2 godziny, po czym poczułem sen po 6 godzinach ponownie mieszałem przez 2 godziny, następnie mieszałem jeszcze przez 2 godziny, mieszanina zmieniła kolor na zielony, po czym mieszałem ją co 2 godziny i mieszałem przez 30 minut, aż skończyłem 20 godzin, mieszanina nadal była zielona

(Nie używałem metody podgrzewania)


2P9JsVNeR5




Następnie wlałem roztwór do rozdzielacza i dodałem 500 ml ciepłej wody i wymieszałem, a następnie poczekałem na oddzielenie, a następnie wylałem dolną warstwę, a następnie powtórzyłem ten proces ponownie
(W syntezie wspomniano, że powinienem mieć żółty kolor roztworu, ale miałem zielonkawo-niebieskawy roztwór, dlaczego tak jest?)


VNh0lFcsjH





Następnie przeszedłem do etapu zakwaszania




Dodałem roztwór wolnej zasady 4 mmc do kolby, a następnie dodałem schłodzony suchy 200 ml suchego acetonu, wymieszałem, a następnie dodałem hcl kropla po kropli do roztworu, kiedy zacząłem poziom ph wynosił 9, ale kiedy zacząłem dodawać kwas, wygląda na to, że poziom ph rośnie (nie jestem pewien, czy wybrać) po pewnym czasie wygląda na to, że poziom ph osiągnął 3-4, więc nie wiedziałem, co robić, więc ponownie sprawdziłem i dowiedziałem się, że możemy zwiększyć poziom ph, dodając wodny roztwór wodorowęglanu soudim do mieszaniny, więc dodałem około 30 ml tego roztworu do mieszaniny, to nie zadziałało, więc dodałem więcej hcl kropla po kropli, dodałem około 20 ml hcl i po tym jakoś osiągnął ph 5-6, zatrzymałem zakwaszanie i mieszałem jeszcze przez 10 minut.


EUywTdBhR1

YVCaJIXErb


(Roztwór był nadal płynny, po prostu zmienił kolor z zielonego na czerwony, kiedy dodałem hcl, roztwór nie stał się gęsty lub coś w tym stylu).

Następnie wylałem roztwór i zapakowałem go w szklane naczynia i owinąłem plastikiem i włożyłem do zamrażarki, po 6 godzinach wyjąłem mieszaninę i przefiltrowałem ją przez papierowy filtr i nic się nie stało, nie było ani jednej kropli proszku 4mmc :(

To takie przygnębiające, po całym tym czekaniu i ciężkiej pracy, to nie zadziałało, co myślicie, co poszło nie tak?

Myślę, że może być 4 powód

1. Po dodaniu metyloaminy powinienem był ją podgrzać zamiast czekać 20 godzin.
2. Powinienem był zrobić mieszankę suchego Actonu i hcl, a następnie dodać wolną bazę zamiast mieszać wolną bazę z suchym Actonem, a następnie dodawać hcl.
3. Nie powinienem był dodawać wodnego roztworu wodorowęglanu soudim na etapie zakwaszania.
4. Może roztworu jest za dużo, powinienem odparować połowę i spróbować ponownie?

Proszę powiedz mi, co mogę poprawić, a co poszło nie tak i czy powinienem wyrzucić roztwór, czy nadal mogę uzyskać 4 mmc z tego roztworu?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Jeszcze jedna ważna rzecz, temperatura w moim mieście wynosi około 30-35 stopni, kiedy syntetyzowałem
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Po pierwsze, większość osób używa DCM.

Po drugie, jestem ciekaw, dlaczego produkujesz swój własny BK-4. Przy pierwszej próbie powinieneś wyeliminować ten dodatkowy krok i po prostu użyć gotowego BK-4.

Co więcej, proporcje wydają się być nieprawidłowe. Metyloamina powinna wynosić około 100 ml na 50 g BK-4 (zakładając, że jest to rzeczywiście BK-4).

Kolejna kwestia dotyczy proporcji zakwaszania. 200 ml acetonu to za dużo. Dodatkowo stosujesz niewystarczającą ilość HCl. Stosunek HCl do acetonu powinien wynosić 10 do 1.

A teraz powinieneś połączyć te składniki wcześniej i powoli dodawać je, czekając, aż poziom pH ustabilizuje się między każdym dodaniem. Wydaje mi się, że po dodaniu metyloaminy nie zaszła żadna reakcja. Czy to możliwe, że jest to spowodowane faktem, że nie wyprodukowałeś bk4?

Skąd uzyskano metyloaminę? Czy zaobserwowałeś reakcję egzotermiczną? Czy temperatura rosła w miarę dodawania metyloaminy? Czy wyczuwalny był silny zapach metyloaminy?

Zazwyczaj wszystkie te objawy są oznakami reakcji. Zapach zanika również po mieszaniu przez 2 godziny w temperaturze nieco poniżej 40ºC.
 
View previous replies…

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Nie mogłem znaleźć lokalnego dealera 2b4mp w moim kraju, dlatego to zrobiłem, ale myślę, że to prawda, ponieważ reakcja zaszła, ponieważ kiedy otrzymałem proszek, doprowadzało mnie to do płaczu i swędzenia dłoni, po drugie użyłem benzenu, ponieważ to, o czym wspomniano w syntezie, nie wiedziałem, że dcm jest znacznie lepszą opcją, po trzecie tak, kiedy dodałem metyloaminę, temperatura rosła, dodawałem kroplę, gdy temperatura wynosiła około 35-40 po dodaniu metyloaminy spadała do 50-55 °, a następnie czekałem, aż temperatura spadnie.
 
View previous replies…

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
55 to zdecydowanie za gorąco. Jeśli temperatura bazowa wynosi 25, powoli dodawaj, powoli mieszając, utrzymując ją w okolicach 35. Po dodaniu pełnych 100 ml i upewnieniu się, że temperatura nie rośnie, można zastosować ogrzewanie 37-38 przez 2 godziny. Nie należy również przesadzać z gotowaniem, ponieważ prowadzi to do zabrudzenia produktu. Uważam, że uzyskuję bardzo dobrą wydajność, gdy przestrzegam tych zasad.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Czysty osad, prawie biały.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Otrzymałem bardzo cienki czerwony top, który mógłbym z łatwością odkurzyć i wymagałby minimalnego mycia w acetonie.
 

Attachments

  • xhGi0yY4SR.mp4
    12.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
To jest porównanie dwóch partii, które były zamrożone przez 24 godziny. Partia z czerwoną górą była gotowana w wyższej temperaturze i przez dłuższy czas, przy czym nie zwrócono większej uwagi na dodanie DCM i ciepła. Dokładny czas dodania metyloaminy również nie był dokładnie monitorowany.
 

Attachments

  • pfbE*****VGFM.jpg
    pfbE*****VGFM.jpg
    4.4 MB · Views: 52

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Cienki czerwony top 🤩IA9TovcNHm
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Miałem na sobie maskę, więc nie czułem zbyt wiele zapachu, nie było tak źle, jak myślałem, ale było źle
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28

Jesteś tego pewien, czy może przepis jest błędny?

0ivytl8buL
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Różne poziomy ph
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Od białego przezroczystego do tego
 

Attachments

  • w4*****TmBYWu.mp4
    21.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Czysty osad wysokiej jakości 4mmc
 
Last edited:

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Przede wszystkim powinieneś po prostu zrobić 2b4m z 4 MP, pozostawiając to w rozpuszczalniku do syntezy 4mmc. Byłoby łatwiej.
Jeśli chcesz to zrobić w ten sposób, powinieneś skrystalizować go w jakimś rozpuszczalniku, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Potrzebujesz czystego bk4
Prawdopodobnie był bardzo zanieczyszczony i nie chciał reagować, dlatego masz taki zielony kolor, ale naprawdę trudno to stwierdzić.
na pewno nie możesz dodać ciepłej wody, zawsze dodawaj zimną wodę, gdy pozbywasz się metyloaminy, jest bardziej skuteczna.
Następnym razem użyj lodowatego acetonu przed zakwaszeniem i wymieszaj mieszaninę.

ale sądzę, że to wszystko dlatego, że twój 4bk nie zareagował, jesteś pewien, że to było 50 gramów? czy to było 50 gramów jak mokre na zdjęciach? wtedy prawdopodobnie miałeś stosunek 10g:70ml w kolbie.
Nie możesz uzyskać stamtąd 4mmc, musisz przeprowadzić udaną reakcję BK4 + MMA, aby później uzyskać mefedron :) nie zrobiłeś tego, więc spróbuj jeszcze raz!
skup się na uzyskaniu czystego bk4, powinien wyglądać jak kryształki śniegu, jeśli chcesz go skrystalizować, ale nie musisz, możesz zostawić go w rozpuszczalniku, którego użyjesz do syntezy 4mmc.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
50 gramów z wilgocią, nie wiem, dlaczego nie wyschło, zostawiam je w powietrzu na ponad 6 godzin.
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Musiałeś popełnić kilka błędów, po prostu spróbuj ponownie i przeczytaj uważnie posty, które udostępnił ekspert, a na pewno znajdziesz problem
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Czy na pewno przestrzegałeś ram czasowych dla wymaganych kroków? Na przykład uważaj, aby nie dodawać nadtlenku przed wystarczającym wymieszaniem bromku. Temperatura nie była zbyt wysoka?
Czy sprawdziłeś ph po użyciu wodorowęglanu sodu?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Temperatura była wysoka, gdy dodałem nadtlenek i metyloaminę w obu etapach, jaka jest wymagana temperatura?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Hmm, nie oglądałem tego filmu. Myślę, że to dobry czas, aby zapytać eksperta
Być może @G.Patton chciałby pomóc. Też chciałbym wiedzieć :)
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
problem z samym 2b4m tutaj, nawet nie zareagował, może w EA by zareagował
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Co to znaczy, że mogę zostawić to w bk4? Czy możesz mi opisać proces lub udostępnić link?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Możesz otrzymać 2b4m dodając Br2 do 4MP w rozpuszczalniku, którego użyjesz później do syntezy 4mmc
 
Top