Ekstrakcja morfiny z tabletek

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Witam, chcę wyekstrahować morfinę z tabletek. Dużo czytałem na tym forum i obejrzałem film o ekstrakcji zimną wodą, która powinna być odpowiednia dla morfiny. Ale nie jestem pewien, czy to najlepszy sposób, jeśli straciłeś 20 procent produktu. Czy ktoś ma lepszy sposób? Jak to działa, gdy rekrystalizuję go etanolem lub polietylenoglikolem?
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Nigdy nie oczekuj 100% ekstrakcji, nie powiedziałbym, że 80% wydajności jest takie złe.

Niestety nie mogę pomóc w wyborze rozpuszczalnika, ponieważ nie wiem o nich zbyt wiele, ale powodzenia!
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Wynika to z mojego osobistego doświadczenia.

Zależy to w dużej mierze od producenta pigułki, musisz sprawdzić numer ndc i dowiedzieć się dokładnie, jakie są składniki.

Najlepszym rozpuszczalnikiem morfiny jest woda, a następnie alkohol. Musisz sprawdzić każdy składnik pigułki, czy zostanie rozpuszczony w wybranym rozpuszczalniku.

Prawie każda tabletka zawiera wypełniacze, substancje wiążące i substancje pomocnicze, które zostaną rozpuszczone wraz z solą morfiny. Najczęstsze z nich to hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna i laktoza, które zostaną wyekstrahowane wraz z morfiną.

Najlepszą metodą ekstrakcji jest ekstrakcja zimną wodą, ale działa ona tylko w przypadku niektórych marek. Inne będą nadmiernie żelować ze względu na zawartość hpmc i nie będą filtrować. Te typy wymagają nadmiernego przygotowania i wymagają całkowitego rozpuszczenia w wodnych warunkach kwasowych przez 12-24 godziny przed próbą wyizolowania morfiny.

Izolacja morfiny jest tak prosta, jak podniesienie ph do 9-11 w celu wytrącenia zasady, a następnie ekstrakcja poprzez dekantację, filtrację i przemywanie osadu.

Jeśli chodzi o oczyszczanie surowego ekstraktu, podręcznikową metodą jest rekrystalizacja w bezwodnym etanolu. Osobiście tego nie próbowałem.

Muszę przyznać, że nie jest to warte wysiłku, chyba że masz dużo tabletek i cierpliwości. Jednak metoda zwykłej ekstrakcji zimną wodą pozwoli pozbyć się wielu obojętnych składników, a następnie przepuszczenie roztworu przez filtr kołowy .22um, do wstrzykiwania siarczanu morfiny, jest przydatne do celów redukcji szkód
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Również w przypadku filtrowania bardzo pomocne jest posiadanie dobrej próżni, nie obrotowej pompy łopatkowej (chyba że masz zimną pułapkę), ale pompy membranowej, ponieważ będzie ona zasysać dużo pary wodnej.
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Należy użyć NH4OH, ponieważ 1 kropla natychmiast wytrąci zasadę morfiny bez konieczności monitorowania ph, w przeciwnym razie należy użyć węglanu sodu lub rozcieńczonych roztworów wodorotlenku sodu i monitorować za pomocą papierka lakmusowego ph, zacznie zmieniać kolor na mlecznobiały, gdy zacznie się wytrącać i rozbije się i najlepiej jest mieszać, robiąc to przez powiedzmy 15 minut, pozostawić w lodówce pod przykryciem, aby reszta morfiny rozbiła się przez 30 minut, a następnie zamrozić na trochę, nie pozwalając jej zamarznąć. Tania wirówka również pomoże w tym kroku.

Chciałem również wspomnieć, że najłatwiejszym sposobem oczyszczenia byłaby rekrystalizacja, a następnie można przetestować wagę i temperaturę topnienia pod kątem czystości.

Innym sposobem byłoby użycie ciekłej chromatografii cieczowej i weryfikacja za pomocą tlc.
Zapewniłoby to najwyższą czystość, ale wymaga pewnej wiedzy z zakresu chemii analitycznej. Wydaje mi się, że eluentem dla zasady morfinowej jest 1% roztwór kwasu octowego. Może ktoś mógłby wyjaśnić więcej na temat części chromatograficznej.

Najlepsze informacje na ten temat są publicznie dostępne w artykułach internetowych dotyczących chemii analitycznej, chemii sądowej, toksykologii i chemii organów ścigania.

Kolejna uwaga. Do ekstrakcji używam lodowatej wody. Rozdrabniam pigułki tak drobno, jak to możliwe za pomocą moździerza i tłuczka, a następnie umieszczam je w pojemniku, takim jak pusta butelka na receptę. Następnie dodaję minimalną ilość wody, powiedzmy 20 ml na 5 tabletek, energicznie wstrząsam przez 10 sekund, a następnie szybko filtruję pod próżnią za pomocą standardowego lejka Buchnera i bibuły filtracyjnej. Następnie przemywam dwukrotnie 10 ml lodowatej wody. Minimalizuje to ilość żelowania. W ten sposób otrzymasz płynny, klarowny ekstrakt, z którego powinieneś być w stanie natychmiast wytrącić bazę morfiny.
 
Top