Ergotamina w kulturze płynnej

Ergot

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Cześć wszystkim,

Ostatnio studiowałem i dowiedziałem się o Claviceps Paspali, szczepie Claviceps, który produkuje stosunkowo duże ilości ergotaminy.
Teraz marzę o możliwości znalezienia takiego szczepu w naturze i chciałbym poznać wasze opinie na temat tego, jak opłacalne byłoby wyhodowanie takiego szczepu w moim skromnym biolabie.
Na erowid jest trochę informacji o hodowli clavicepsa i wydają się one dość kompletne. Sieć pozostawia mnie jednak w niepewności co do doświadczeń innych marzycieli.
Często spotykam się ze wzmianką o (Stevens and Hall) Paspali, czy jest to specyficznie uprawiana lub hodowana odmiana o wysokiej zawartości ergotaminy?

W moim śnie znalazłbym kilka próbek w terenie, przeniósłbym je w sterylnych warunkach na płytki agarowe i w zależności od tego, jak ewoluują, później w kilku słoikach z szerokimi ustami lub ostatecznie
prowizoryczny bioreaktor do rozmnażania kultur płynnych.

Czy ktoś chciałby podzielić się informacjami lub przemyśleniami?

Dzięki! :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
C. purpurea można kupić na etsy za przyzwoitą cenę, ale tylko niewielką liczbę zainfekowanych nasion, niemniej jednak wystarczającą do rozpoczęcia kilku kultur.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
165
Reaction score
160
Points
43
Sprawdź forum thevespiary, gdzie znajduje się kilka obszernych wątków na temat uprawy sporyszu
 
Top