Question Czy LSD ma jakieś złe psychiczne/fizyczne skutki uboczne?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
38
Points
18
Zawsze czytałem o ludziach, którzy po LSD pozbywali się nałogów lub leczyli depresję. To sprawiło, że pomyślałem, że narkotyk jest całkowicie w porządku, ale chciałbym usłyszeć od kogoś, kto zrobił LSD i powiedzieć mi, jak to jest i co czuli?
 

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Odpowiadając na pytanie w nagłówku, zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, systematyczne przeglądy i metaanalizy wskazują, że LSD nie szkodzi zdrowiu ludzkiemu. Badania, które wskazują na coś przeciwnego, zwykle mają słabo opracowany projekt eksperymentalny (i często badacze zaangażowani w nie mają tendencję do potwierdzania swoich uprzedzeń). Z drugiej strony, jedyna autentyczna odpowiedź na drugie pytanie dotyczy idiosynkratycznych doświadczeń każdego z nas.
 

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Psychodeliki mają ogromny zakres efektów, nie będziesz idealnie pasował do doświadczenia innej osoby. Polecam zajrzeć na chwilę na tę stronę:

Jeśli chodzi o pozbycie się uzależnienia, mogę to potwierdzić, przez 3 godziny nie chcę nikotyny, to całkiem wyzwalające. Wyobrażam sobie, że ludzie z większą siłą woli niż ja noszą to uczucie i nigdy go nie porzucają.
Leczenie depresji, z mojego punktu widzenia depresja to utknięcie w koleinie negatywnego myślenia, a psychodeliki wyciągają cię z tego sposobu myślenia i rzucają w coś szalonego na chwilę, a potem nadal jesteś tym samym sobą, tymi samymi problemami, a może nawet tymi samymi uczuciami, ale będziesz miał to wspomnienie innego sposobu myślenia, emocji i perspektywy na wszystko i to zmienia sposób myślenia, ponieważ nie możesz zaprzeczyć, że myślałeś inaczej i czułeś się bardzo realnie.
To jest prawdziwa te*****utyczna korzyść z LSD i psychodelików. Pozwalają one zobaczyć rzeczy w nowy sposób. Jeśli masz coś bardzo silnego, takiego jak choroba psychiczna, znęcanie się i trauma, bardzo negatywne doświadczenia z dzieciństwa lub lekcje, kierujące podejmowaniem decyzji w życiu, prowadzące ostatecznie do nieudanego i nieszczęśliwego życia; wtedy posiadanie czegoś, co pozwala ci widzieć rzeczy inaczej, może nie poprawnie lub na stałe, tylko inaczej przez jakiś czas, zabiera ludzi w podróż autorefleksji i ostatecznie poprawy.
Sami jesteśmy dla siebie najgorszymi krytykami i jesteśmy też w tym najgorsi.
Jeśli chodzi o moje własne doświadczenia.
Zmieniło się to, co czułem w związku z moimi zmysłami, zmieniło się to, jakie pokarmy lubię, naturalna żywność stała się preferowaną opcją, ale wyprodukowana żywność może być fajna, jeśli jest zrobiona poprawnie lub z dużą ilością cukru / tłuszczów. Wizualne rzeczy na tym świecie, które zostały stworzone przez człowieka, a które nie odzwierciedlały naturalnych zasad dotyczących tego, jak rzeczy powinny wyglądać (nie jestem do końca pewien, co przez to rozumiem, ale w większości przypadków jest oczywiste, kiedy człowiek coś stworzył, a oczywistość tego blednie w porównaniu z pięknem natury). Rzeczy czuły się niesamowicie, dźwięki wydawały się być dalej, ale słyszałem je wyraźniej. Zmysły dopasowane do innych zmysłów, tak jakby czuły to samo na swój własny sposób. To nie synestezja, bardziej taniec, jak ruch łączy się z dźwiękami, które słyszysz.
Czas stał się niemożliwy do śledzenia, twoje poczucie czasu jest spieprzone, jeśli weźmiesz za dużo, nie będziesz w stanie go śledzić, jeśli nie weźmiesz wystarczająco dużo, aby stracić kontrolę nad myślami, będziesz w stanie ustalić, ile czasu minęło, będzie to trudniejsze.
Recursive thoughts, to myśli powracające raz za razem. Może to być niesamowite, jeśli masz głęboko osobistą, refleksyjną i transformującą świadomość na swój temat, która za każdym razem wywołuje euforię, może to być piekło, jeśli masz traumatyczną myśl o czymś okropnym w swoim życiu i utkniesz w pętli na długi czas. (Niektórzy ludzie zgłaszają jednak, że czują się lepiej w związku z rzeczami wywołującymi negatywne emocje).
Miałem skurcze w całym ciele, czułem się genialnie.

Nie zalecałbym ich przyjmowania, jeśli cierpisz na chorobę psychiczną, która obejmuje halucynacje lub urojenia. Pogorszy to twój stan, może wywołać nowe rzeczy i zwiększyć ich częstotliwość. Jeśli w twojej rodzinie zdarzały się przypadki chorób psychicznych i czujesz, że ty też możesz mieć je w sobie, po prostu tego nie rób.
Biorąc to pod uwagę, psychodeliki pomogły mi również dostrzec mój największy problem z samym sobą, a dotyczył on myśli urojeniowych i nawet świadomości, że je mam.

Moim szczerym zdaniem jedynymi ludźmi, którzy naprawdę odnieśliby korzyści z zażywania LSD i innych psychodelików, są ludzie bardzo niedostosowani. Chłopcy, którzy byli agresywni od najmłodszych lat, kobiety, które zostały zgwałcone, ludzie topiący swoją świadomość w chemikaliach, ponieważ nie mogą znieść własnych myśli, wszyscy ci ludzie potrzebują chwili z dala od normalnego życia, aby rozważyć inne rzeczy, których nigdy nie brali pod uwagę.
Normalni, regularnie dostosowujący się ludzie, którzy mieli odpowiednią ilość traumy, nie potrzebują ich, ponieważ będą mieli wiele doświadczeń w swoim życiu, które zmusiły ich do ponownej oceny sposobu, w jaki myślą o świecie w uczciwy sposób. Będziesz wiedział, czy twoja droga na tym świecie jest funkcjonalna, czy nie, ponieważ będziesz konsekwentnie poprawiał swoje niepowodzenia, a nie pogarszał się.
Nadal możesz uzyskać od nich pozytywne zmiany mentalne, jeśli jesteś dobrze przystosowaną osobą, ale czy ich potrzebujesz, czy też życie dałoby ci tę samą lekcję w mniej intensywny sposób, ponieważ jesteś naturalnie otwarty na nowe sposoby myślenia.

Przepraszam za moją ścianę spamu, ja, podobnie jak wszyscy ewangeliczni długowłosi hipisi pchający psychodeliki na świat, mogę dużo mówić o naszych doświadczeniach i niewiele się nauczysz, ale naprawdę uważam, że mają one zalety, to nie jest cudowny lek, ale jest lepszy do niektórych rzeczy niż jakiekolwiek inne narzędzie, które mamy teraz w naszym arsenale.
 
Top