Question Najlepszy sposób na naukę chemii.

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Cześć, zastanawiałem się tylko, jaki jest najlepszy sposób na naukę chemii wymaganej do przeprowadzania różnych syntez i jaki sprzęt jest potrzebny do nauki chemii na poziomie praktycznym, szukając nowego hobby zamiast badań matematycznych. Wielkie dzięki Ron
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
myśląc o chemii organicznej. Wielkie dzięki Ron
 

maloo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 5, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Jeśli jesteś nowy we wszystkim, powinieneś zgubić się po pierwszym rozdziale z żargonem i tempem. Za każdym razem, gdy zobaczysz nowe słowo lub pojęcie, którego nie rozumiesz i o którym nigdy wcześniej nie słyszałeś. Sprawdź to, poczytaj o tym. Jakie są nazwy sprzętu i jaka jest ich funkcja. Różne metody, na przykład ekstrakcja A/B. Co próbujesz osiągnąć. Jak ta metoda to osiąga. To dobry punkt wyjścia, aby zacząć rozumieć sens rzeczy. Następnie wybierz syntezator, który chciałbyś wypróbować. Poczytaj o nim. Sprawdź wszystkie rzeczy, których nie wiesz (ponownie). Poczytaj wątki o ludziach, którzy go wypróbowali. Obejrzyj wideo z reakcją. Potem może spróbuj.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Poznaj zasady takie jak: elektroujemność, grupy funkcyjne i ich elektroujemność, termodynamika, stechiometria, rozmieszczenie elektronów i jak to tworzy klasy pierwiastków, różne rodzaje wiązań (jonowe, metaliczne, kowalencyjne), reakcje równowagowe, stopnie utlenienia, związki węgla (jak się je rysuje i nazewnictwo)

Mogę tworzyć tę listę coraz dłuższą, jest wiele małych tematów do nauczenia się w chemii, najlepszą radą jest wzięcie książki z liceum lub tej, którą kiedyś czytałem "Chemia organiczna Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano".
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Przejście od 0 do 0+1

Nie mam żadnego wykształcenia chemicznego. Po prostu pewnego dnia zirytowałem się, gdy zostałem poproszony o zakup Zyrtecu. Powodem jest oczywiście to, że ludzie używają efedryny do produkcji metamfetaminy.(Nawiasem mówiąc, oto jak) Tego konkretnego dnia naprawdę mnie to wkurzyło. Dlaczego miałbym odczuwać niedogodności, ponieważ ktoś, kogo nawet nie znam, produkuje metę? To jakieś bzdury z raportu mniejszości, pieprzyć to, niewinny dopóki nie udowodni się winy skurwielowi. Jeśli się nad tym zastanowić, nie różni się to niczym od KYC, aby rząd mógł śledzić, jak wydajesz swoje BTC........... oh wait, o czym ja mówiłem?

W każdym razie, w drodze do domu pomyślałem: "Zrobię trochę mety". Nigdy wcześniej o tym nie myślałem, ale ten pomysł wpadł mi do głowy.

Od tego czasu stało się to dla mnie fajnym tajnym hobby (nie próbuję przekształcić się w biznes). Sprawdziłem wiele zasobów i informacje są dostępne, nauczyłem się, jak zrobić shake & bake (jeden garnek) w ciągu jednego dnia... bez wzniecania ognia! Jednak BBGate to jedyne miejsce, jakie znalazłem, które sprawia, że czuję się na tyle pewnie, by zejść z krawężnika. Na tym forum możesz iść tak płytko lub tak głęboko, jak chcesz, jeśli chodzi o wiedzę.

Wszystko czego potrzebujesz jest tutaj!

Publikują przepisy, sprzęt i potrzebne odczynniki. Następnie tworzą wideo, aby pokazać ci, jak krok po kroku. Jeśli masz pytania, ktoś odpowie i możesz zaufać odpowiedzi, ponieważ jest ona w dużej mierze zweryfikowana przez grupę ekspertów (chociaż często nie zgadzają się co do "właściwej" odpowiedzi).

Nie masz odczynników lub sprzętu? Pokażą ci, jak je zrobić lub kupić, jeśli wolisz.

Jedyną rzeczą, której BBGate nie zapewnia, jest inicjatywa i wytrwałość. Ale znajdziesz zachętę!

Zacznij od tych prostych przepisów i pytaj o to, czego nie wiesz. Ale najpierw spróbuj przeszukać forum, ponieważ odkryłem, że jeśli mam pytanie, ktoś inny prawdopodobnie już je zadał.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 7, 2021
Messages
26
Reaction score
22
Points
3
Możesz uczyć się z internetu, pracuję z dymiącą azotową astyną w szklanych słoikach i gówno wiem, ale jeśli chcesz nauczyć się prostego chemicznego szaleństwa, fora są do tego piekielnie przydatne.
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Ponadto, jeśli ktoś potrzebuje dnp, mam około 50 kg wolnego.
 
Top