Protokół testowania amfetaminy

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Wprowadzenie

Kupiłeś fantazyjny produkt amfetaminowy i zdecydowałeś się przeprowadzić eksperymenty z testowaniem zanieczyszczeń i domieszek. Następnie otwierasz ten artykuł i używasz go jako przewodnika do eksperymentowania. Zawiera onlistę manipulacji z produktem amfetaminowym oraz przydatne informacje dotyczące testów domowych.
G52WuTJMsC
Amfetamina jest otrzymywana jako racemat wolnej zasady (suma izomerów l i d). Następnie produkt przekształca się w postać soli poprzez zakwaszenie. Do tej procedury można użyć kwasu siarkowego, fosforowego lub solnego, aby uzyskać odpowiednią sól. Chlorowodorek amfetaminy ma bardziej wyraźny efekt, ponieważ pozostałość kwasu chlorowodorowego ma mniejszą masę cząsteczkową.
W tej samej masie, na przykład jednego grama, będziesz mieć:
- 0,78 g amfetaminy i 0,23 g kwasu chlorowodorowego
- 0,73 g amfetaminy i 0,27 g kwasu siarkowego
- 0.58 g amfetaminy i 0,42 g kwasu fosforowego
Istnieje około 1,3-krotna różnica między chlorowodorkiem amfetaminy, siarczanem amfetaminy i fosforanem amfetaminy, co odpowiada odpowiednio za różnicę między efektami różnych soli amfetaminy. W tym artykule "Sole amfetaminy" można znaleźć metody określania soli amfetaminy.

Stereoizomery

Dekstrotropowa amfetamina (d-amfetamina, deksamfetamina) ma okres półtrwania w organizmie wynoszący 9-11 godzin, aktywnie wpływa na receptory dopaminy oraz efekty emocjonalne i poznawcze, takie jak euforia, zmiany libido, poprawa kontroli poznawczej, w tym skrócenie czasu reakcji, zwiększona od*****ość na zmęczenie i zwiększona siła mięśni. Natomiast lewamfetamina (l-amfetamina, lewamfetamina) ma okres półtrwania 11-16 godzin, powoduje zaburzenia funkcji poznawczych, zniszczenie tkanki mięśniowej, zaburzenia snu, drżenie kończyn, dysfunkcje seksualne i może prowadzić do rozwoju psychozy (halucynacje i paranoja). Tak więc konsument, który zażył racemat (d, l-amfetaminę), przez pierwsze kilka godzin odczuwa pozytywne skutki deksamfetaminy, niwelując negatywne skutki lewamfetaminy (izomer d jest 5-8 razy bardziej aktywny niż lewamfetamina ), a po jego rozpadzie pozostaje z izomerem lewamfetaminy i doświadcza jego skutków.

Możliwe produkty uboczne i substancje zafałszowujące

Niektóre substancje, które mogą dostać się do produktu końcowego i stanowić zagrożenie dla zdrowia, takie jak sole rtęci, fenyloaceton, 1-fenylo-2-nitropropen, kwasy siarkowy / fosforowy / octowy / chlorowodorowy, nitroetan, oksym 1-fenylopropan-2-onu.
Na pierwszym miejscu jest tania kofeina, ponieważ substancja ta stymuluje CNS z krótkim efektem podobnym do amfy. Daleko za nią plasują się takie nootropy jak cynaryzyna i piracetam. Również amf. (amfetamina) często może być zastąpiona przez a-PVP lub metamfetaminę, które mają podobne działanie stymulujące. Ponieważ niepodstawiony benzaldehyd jest trudny do uzyskania, istnieją substytuty podstawionych benzaldehydów, na przykład 2-fluoro benzaldehyd. Można również dodawać niektóre leki, takie jak noramidopiryna lub metamizol sodowy.

Przykłady czystej amfetaminy

Wszystkie te proszki amfetaminy mają czystość 95%+ zatwierdzoną przez GC-MS.
Czystaproszku
19TZ0NOnPL
Xu2TU75K6M
BMAQL3xlCN
Istnieją przykłady brudnych amfetamin o różnych kolorach.
Brudne
Q5rTeofZlp

DUVlWrzQ0n
CqchFMI9Uo
AoAQh4nJBP
Z2TQfPxlKI
VSDe18gRWL
Algorytm procedur:
1. Po pierwsze, musisz zapewnić wizualne sprawdzenie swoich rzeczy. Jeśli twój produkt ma inny kolor niż biały, prawdopodobnie ma jakieś organiczne lub nieorganiczne produkty uboczne syntezy, które mogą zmienić kolor. Kolor amfetaminy zależy od reakcji i ich jakości, które zostały przeprowadzone. Biały, perłowy, beżowy, żółty, pomarańczowy, brzoskwiniowy, bladoróżowy, różowy, szary to "normalne kolory" amfetaminy. Więcej kolorów oznacza brudniejszy produkt. Chociaż proszek amfetaminy musi być wyraźnie białawy, niektórzy sprzedawcy wymyślają historie o "specjalnej formule lub metodzie syntezy", które dają niezwykłą farbę. Jeśli amfetamina znajduje się w soli chlorowodorkowej, może powodować smarkanie (raczej rzadki przypadek).
Co decyduje o kolorze:
Różowy - produkt jest nadmiernie utleniony (część soli amfetaminy, z powodu nadmiernego użycia kwasu, przekształciła się w produkty rozkładu i zabarwiła resztę proszku).
Żółty - produkt nie jest utleniony (z powodu braku kwasu, nie cała zasada została przekształcona w sól, a jej pozostałości zabarwiły resztę proszku).
Czerwony - nitropropen fenylu nie przereagował całkowicie z amalgamatem, mieszanina reakcyjna została alkalizowana i zakwaszona do soli, dając ten kolor.
Zielony - sole rtęci są zanieczyszczone innymi metalami, co powoduje zabarwienie. Ponadto wpływa to na tworzenie się amalgamatu.
Brązowy - tworzenie się żywic podczas syntezy.

Ogólnie należy zauważyć, że chemicznie czysty produkt powinien być zawsze biały. Na przykład farmaceutyczna amfetamina nie ma nawet odcienia. Ponadto zmiana koloru może być nie tylko wskaźnikiem poprawności przeprowadzonej syntezy. Prawie wszystkie zanieczyszczenia syntezy można usunąć za pomocą ekstrakcji kwasowo-zasadowej.

2. Po drugie, przeprowadź prosty eksperyment z rozpuszczaniem produktu w wodzie. Rozpuść 100 mg (100 mg wystarczy, ale więcej jest lepsze) próbki amfetaminy w 10 ml wody o temperaturze pokojowej. Jeśli próbka dobrze się rozpuszcza, oznacza to, że prawdopodobnie mamy do czynienia z czystym narkotykiem. Ważne: zmiel gęste grudki proszku przed eksperymentem, w osadzie mogą powstać małe grudki
.
YGqB0Ld3wz
ArlEt9Nxdy
JjXnxobYa8
Musisz zinterpretować wyniki eksperymentu rozpuszczania. Jeśli produkt jest całkowicie nierozpuszczalny lub rozpuszcza się częściowo, może to być spowodowane dodatkiem kofeiny. Istnieją linki do prostych eksperymentów oznaczania kofeiny w proszku amfetaminy za pomocą odczynnika Wagnera oraz roztworu kwasu azotowego i amoniaku.
K2BJH7wsz9
Może to być również MCC (celuloza mikrokrystaliczna), dwutlenek krzemu, sole nieorganiczne (patrz "Oznaczanie zanieczyszczeń w syntetycznych PAS").

3. Po trzecie, potwierdź zgodność produktu z deklarowaną amfetaminą za pomocą testów LF (zestawy do testowania narkotyków). Otrzymasz jasny wynik dotyczący Twojej substancji i domieszkowanej substancji narkotycznej (jeśli ma miejsce), a testy te pomogą wybrać następny krok.

4. Po czwarte, sprawdź pH roztworu. Proszek amfetaminy może być zanieczyszczony organicznymi kwasami proszkowymi (askorbinowy, cytrynowy itp.), organicznymi zasadami proszkowymi (nowokaina, lidokaina, kofeina itp.). "Oznaczanie zanieczyszczeń w syntetycznych PAS" dokładnie opisuje metodę ich oznaczania.

5. Następnie, jeśli nie znaleziono żadnych zanieczyszczeń i nadal masz wątpliwości co do swojej amfetaminy lub testy LF ujawniają domieszkowaną substancję narkotyczną, przeprowadź eksperymenty z odczynnikami testowymi. Użyj "Odczynnikówdo testowania narkotyków". Metody te pomagają określić rodzaj domieszek. Istnieją podręczniki, w których opisano procedury sprawdzania i znaczenie, w których można znaleźć metody syntezy odczynników.
Na podstawie danych z eksperymentów z odczynnikami testowymi można porównać i zatwierdzić wynik za pomocą TLC.

Na przykład otrzymałeś wynik testu z odczynnikiem Marquis, który dał czarny kolor. Zwykle oznacza to, że amfetamina została rozcieńczona MDMA. Jeśli kolor kropli zmieni się na żółtawy, oznacza to, że prawdopodobnie masz czystą amfę. Weź płytkę TLC, zanieczyszczoną próbkę amfetaminy, prawdziwą amfetaminę i czyste MDMA (jeśli masz), zrób trzy plamki substancji i eluuj je, policz Rf i porównaj wyniki z danymi literaturowymi. Jeśli plamki próbki podzielą się na dwie części, które będą miały ten sam poziom MDMA i prawdziwej amfetaminy, oznacza to, że próbka jest zanieczyszczona MDMA. Jeśli próbka nie ma plamek na poziomie prawdziwej amfetaminy, oznacza to, że masz MAMA z czymś takim jak amfetamina, substancją o podobnych właściwościach fizycznych i organoleptycznych (metamfetamina)
.
MZRQK9rAET

6. Oprócz określenia domieszki, badacz może przeprowadzić eksperyment "Określenie czystości amfetaminy w warunkachdomowych", aby zmierzyć procentową zawartość amfetaminy w proszku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że inne pierwszorzędowe substancje aminowe będą również liczone w tym proszku.

Wnioski

Weryfikacja temperatury topnienia może być dodana do drugiego etapu w celu potwierdzenia zgodności jakościowej i określenia stopnia zawartości zanieczyszczeń.
Niniejsza instrukcja umożliwia identyfikację stopnia zanieczyszczenia, określenie substancji zanieczyszczających i zatwierdzenie wyników różnymi metodami. Ponadto można zmierzyć ilość amfetaminy w próbce
.
 
Last edited:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Nie wiem dokładnie dlaczego, ale kiedy robię moją amfetaminę - nie robię jej czysto białej, ale zostawiam trochę brązu i kiedy robię to w ten sposób - jest silniejsza.







Myślę, że działa to jak proces chelatowania mikroelementów - ta brązowa żywica w pewnych ilościach pomaga naszemu ciału przyjmować i wykorzystywać amfę z naszego żołądka. Wiem, że bez względu na wszystko - produkt powinien być zawsze po stronie +7PH. Jeśli twój produkt będzie octowy - możesz doznać obrażeń, ponieważ twój żołądek może wytwarzać tylko więcej kwasu i nie może wytwarzać zasady, więc możesz łatwo poparzyć się od wewnątrz. Jeśli produkt będzie zasadowy, nie ma obaw - żołądek wytworzy kwas, aby go zrównoważyć - tylko cząsteczki produktu nie powinny być zbyt duże (duże mogą uszkodzić twoje ciało, gdy przykleją się do jednego miejsca).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Cześć Patton, być może znasz odpowiedź na to pytanie, którego nigdy nie udało mi się w pełni zrozumieć. Czym dokładnie jest pasta amfetaminowa? Wielu sprzedawców sprzedaje to online i mają pewien efekt, ale czasami efekt jest nieco tracony, gdy próbowałem go oczyścić, np. wysuszyć, a następnie umyć acetonem. I oczywiście większość z nich też jest tracona. Z metod syntezy tutaj zwykle otrzymuje się suchy siarczan amfetaminy, który jest proszkiem, wystarczy go przefiltrować i odparować pozostały rozpuszczalnik (np. eter naftowy), ale zwykle filtracja próżniowa pozostawia go prawie suchym. Czy pasta to tylko siarczan amfetaminy z resztkami rozpuszczalnika, czy też jest to baza amfetaminy (w całości lub częściowo)? Jeśli zawiera bazę amfetaminy, to nie została w pełni zasiarczona i prawdopodobnie powinna zostać oczyszczona w inny sposób. Jakie są zalecenia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Trzeba to sprawdzić, może ten produkt nie zawiera amfetaminy. Ponadto, można zmierzyć ilość amfetaminy w produkcie w warunkach domowych, jak opisano tam.
 
Last edited:

Burrissah

Don't buy from me
New Member
Joined
May 4, 2022
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Hej, G. Patton. Znalazłem artykuł, który skomentowałeś wcześniej i nie mogę go znaleźć ponownie... zastanawiałem się tylko, czy mógłbyś mnie powiadomić, że jestem po procesie przekształcania
psudeoefedryny w suchą postać stałą. Dzięki
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Cześć, Barton. Chciałbym zapytać, czy istnieją amfetaminy w postaci chlorowodorku, siarczanu i soli fosforanowej, ale czy istnieją amfetaminy w postaci soli szczawianowej?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Cześć, kim jest Barton? =)
Słyszałem o sacharynianie amfetaminy, ale nie słyszałem o soli szczawianowej.
 
View previous replies…

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Przepraszam Patton, jestem początkujący, a mój poziom eksperymentalny jest na poziomie domowej kuchni, więc nie mam dostępu do wielu materiałów. Dlatego chciałem wiedzieć, czy szczawian można uzyskać w postaci soli szczawianowej podczas końcowej krystalizacji. Ostatnio przeprowadziłem kilka eksperymentów i większość z nich zakończyła się niepowodzeniem, co jest dość frustrujące.
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Jeśli zneutralizujesz amfetaminę kwasem szczawiowym, otrzymasz szczawian amfetaminy. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ szczawiany mogą prowadzić do powstawania kamieni nerkowych.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Pojedyncza marchewka zawiera więcej kwasu szczawiowego niż kilka gramów szczawianu amfetaminy, więc nie jest to rzeczywisty, lecz teoretyczny problem. Większym problemem jest to, że szczawian jest nieprzyjemny do wciągania, zapycha nos.
Szczawian jest jednak dobrym sposobem na uzyskanie soli z dowolnej aminy ze względu na dobre właściwości rozpuszczalności, które odziedziczył po kwasie szczawiowym, powiedzmy, że jest dobrze rozpuszczalny w gorącej i ciepłej wodzie, ale prawie nierozpuszczalny w wodzie poniżej 10 ° C, co czyni go jedną z niewielu soli, które można wytwarzać w wodzie i z niej usuwać. A to jest często bardzo przydatne.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Moja amfetamina pachnie bardzo lekko jak cynamon po redukcji NaBH4/CuCl2, jednak wygląda na białą i bardzo podobną do zdjęć pod spoilerem "95%+ czystości" (biała i puszysta), chociaż jestem pewien, że czystość nie jest tak wysoka.

Jakieś pomysły na temat zapachu? Jak mogę usunąć zapach lub ulepszyć syntetyk, aby nie tworzył takiego zapachu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Witam. Ten temat dotyczy testowania, a nie oczyszczania. Możesz przeprowadzić ekstrakcję kwasowo-zasadową, jeśli ten zapach Ci przeszkadza.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Czy można palić sole chlorowodorku amfetaminy? W jaki sposób wolna zasada amfetaminy jest przekształcana w sól chlorowodorkową?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Witam, sól chlorowodorku amfy jest bardzo hydrofilowa i zazwyczaj wygląda jak mokry proszek. Możesz spróbować to zrobić, ale to tylko strata czasu.
Przeczytaj więcej o solach amfetaminy
 
Top