Question Ab ekstrakcja lub separacja i oczyszczanie

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Użycie kilku kubków jako aparatury do mieszania oraz acetonu, cytryny, amoniaku, żółtej butelki z kwasem mrówkowym, wody i filtrów do kawy. W tym przypadku sól epsom zostanie oddzielona i oczyszczona, pierwszy krok, jaki znam, to pół wody pół cytryny amoniaku, a następnie dodać trzy krople kwasu. Następnym krokiem w innym kubku, jak sądzę, jest pół cytryny amoniaku pół acetonu dodać trzy krople kwasu w innym kubku dodać pół kwasu pół acetonu, a następnie dodać trzy krople kwasu. Wiem, że pierwszy krok jest poprawny, ale pamiętam właściwe kroki w procesie, wiem, że wymagało to 7 różnych kubków do mieszania i kieliszka i piec sól Epsom do białego, a następnie zmielić je na proszek i wymieszać z pierwszym roztworem. Po kilku miksowaniach mieszasz wszystko razem w jednym kubku i powinieneś ledwo być w stanie zobaczyć dwie warstwy jedna na drugiej, wlewasz trochę żółtej butelki heet i dwie warstwy mieszają się ze sobą i widzisz małe płatki śniegu jak cząsteczki unoszące się w roztworze, możesz podgrzać roztwór aż pojawi się żółty olej i zebrać go za pomocą mieszadełka lub można nie podgrzewać roztworu i odczekać kilka godzin, a pojawią się małe okrągłe białe kulki, które należy odfiltrować za pomocą filtra do kawy, a następnie wlać odrobinę kwasu mrówkowego i teraz czysta i wolna od wosku sól Epsom rekrystalizuje. Czy znasz przypadkiem brakujące etapy tej reakcji? Mogę umieścić naukowe nazwy składników, jeśli nie rozumiesz mojego pisma, a jeśli potrzebujesz trochę więcej szczegółów, mogę spróbować przypomnieć sobie kroki trochę więcej, zgubiłem schemat, którego użyłem, gdy robiłem to oczyszczanie separacyjne. I proszę wybacz moją gramatykę i pisownię
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Oczyszczasz siarczan magnezu z soli Epsom? Nie potrzebujemy żadnych słów kodowych, bo wszyscy znają te cholerne słowa kodowe
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Tak, to właśnie próbuję zrobić. Ale z kubkami zamiast lejków separacyjnych
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dam nikt nie ma wiedzy, aby to zrobić myślałem, że na pewno ktoś będzie wiedział lol
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Nikt nie rozumie dlaczego, ponieważ komercyjna sól Epsom jest cholernie czysta i głównie ludzie używają jej jako środka suszącego, więc nie musi być tak czysta. Używanie kubków zamiast lejka separacyjnego oznacza po prostu dekantację, a pipeta lub strzykawka może pobrać ostatnią porcję. OK, więc ms jest rozpuszczalny w wodzie, więc zaczniemy od tego, teraz potrzebujemy niepolarnego rozpuszczalnika... cokolwiek próbujesz zrobić, musi być lepszy sposób
 

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Wystarczy oddzielić wosk, aby uzyskać czystą sól Epsom. A jedyne, czego potrzebujesz, to to, co zamieściłem. Może ktoś inny będzie wiedział
 
Top