Synteza 4mmc w octanie etylu

The Villain

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Cześć wszystkim.
Czy ktoś wie, w jakiej temperaturze i jak długo trwa synteza 4mmc przy użyciu rozpuszczalnika octanu etylu?

Czy to jest to samo co w toluenie czy benzenie
3 godziny i temperatura 60 stopni ?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
wideo mówi:
- bez podgrzewania
- Czas reakcji 20 minut
- zmiany koloru bardzo widoczne

moje doświadczenie to :
- utrzymywać 40
- Czas reakcji 30 minut
- zmiany koloru są subtelne, ale w pewnym momencie zmieni kolor na brązowy (jeśli jest ciemnożółty, wystarczy poczekać dłużej).
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Czy jest to możliwe bez użycia trietyloaminy?
Tylko 2b4m, metyloamina i octan etylu?
O ile dobrze rozumiem, octan etylu znacznie przyspiesza reakcję niż DCM, popraw mnie, jeśli się mylę.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Tak. Bez trietyloaminy.

Ale pomimo szybkości, nie jest to droga, której używam regularnie.
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Nie wolisz tego ze względu na niższą wydajność?
Jaka jest średnia wydajność, której można oczekiwać od EA?
czy procedura zakwaszania jest taka sama jak w przypadku DCM przy użyciu EA?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Nie dbam o procentową wydajność, ponieważ to tylko marże. Wyjaśnię to poniżej.

Odpowiadając na pytanie: przy prawidłowym wykonaniu możliwe jest uzyskanie ~55%.
Proces zakwaszania jest mniej więcej taki sam.
Sprawdź wideo (i wątek) oraz nowy wątek

Bardziej niż na wydajności, zależy mi na awariach. A w octanie etylu (nawet bardziej niż w DCM) ryzyko spieprzenia jest wyższe. Używając octanu etylu jako rozpuszczalnika w reakcji, zakwaszenie może skutkować ciemnym bałaganem i/lub brakiem osadu (+ pełny kosz na śmieci). Pod względem wydajności jest to 0.

Każda inna metoda, która daje tylko 30% wydajności, ale jest bardziej wytrzymała, jest imho wyraźnym zwycięzcą.


Jednak octan etylu ratuje życie, gdy używa się DCM jako rozpuszczalnika reakcyjnego, aby zastąpić aceton do zakwaszania, co zmniejsza szansę na jasną farbę w produkcie prawie do zera.
Ma to jednak swoją cenę, którą jest (w przypadku braku profesjonalnego sprzętu do suszenia) trudniejsze suszenie produktu w odpowiednim czasie i we właściwy sposób, powodując zabarwione skorupy, które należy usunąć przed krystalizacją (lub po prostu zmiażdżyć, ale lepiej je wyciąć (w środku jest ładny biały, ale wilgotny proszek).
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Mam wrażenie, że EA jest najłatwiejszym rozpuszczalnikiem, dosłownie zawsze czysta robota. Nie wiem, co się stało, że mówisz, że łatwo popełnić błąd. Myślę, że wystarczy cierpliwie 1 kropla na sekundę na zakwaszenie daje zawsze dobry wynik. Jeśli ktoś się spieszy i zmienia tempo zakraplania, to istnieje realne ryzyko niepowodzenia - to prawda

Udało mi się zakwasić DCM przy użyciu acetonu, kolor był prawie biały - jak również 1 kropla kwasu na sekundę, ale kiedy spróbowałem octanu etylu innym razem, to było trochę czasu, więc przyznaję, że używanie acetonu jest trudniejsze z DCM, ale ogólnie aceton ma swoje zalety.
W obu przypadkach nie uzyskałem naprawdę udanej wydajności, jak pamiętam około 50% (dcm), ale nie pamiętam dokładnie, co dokładnie zrobiłem, ponieważ było to jakiś czas temu i testowałem kilka "nowych rzeczy".
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Uwaga dodatkowa: Nie mam wykształcenia chemicznego.
To, co opisałem powyżej, to tylko moje doświadczenie i może, ale nie musi, być naukowo poprawne.
 
Top