Question Šķiet viegls jautājums, bet tā nav

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
660
Points
93
Deals
8
Man ir sārmains maisījums, kas sastāv no ūdens un metamfetamīna.
Es pievienoju šķīdinātāju tādā gadījumā heksānu, un apakšējā slānī parādās kaut kas, ko heksāns nešķīdina, un vēlāk ūdens slānis ir ok.
Izolējot šo "piemaisījumu", es to sajaucu ar DCM, un tas izšķīst.
Tātad šī situācija ir dilemma:

1 - Heksāns nav pietiekami labs šķīdinātājs šāda veida brīvai bāzei.

2- DCM izšķīdina dažus organiskos piemaisījumus.

Ko jūs darītu, izmetot to vai izšķīdināt DCM, iztvaicējot šķīdinātāju un izmantojot to?

Paldies.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Izmantojiet TLC, lai noteiktu līmeni, līdz kuram sasniedz izolēta, attīrīta brīvā bāze, un izmantojiet to kā references standartu, lai salīdzinātu ar savu "netīro brīvo bāzi", tam vajadzētu padarīt piemaisījumu redzamu. tagad, kad jums ir piemaisījuma references līmenis, varat doties lejup piegādes ķēdē un identificēt piemaisījuma avotu, ja tāds ir. kad avots ir identificēts, varat turpināt kvalitatīvo analīzi.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ja jūs zinātu, kā tas ir izgatavots, jūs zinātu blakusreakcijas un labi zinātu, kas tas ir. Rodija arhīvā ir saraksts ar piemaisījumiem pēc sintētiskā ceļa.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Heksāns nē un dcm jā izklausās polārs vai vismaz aprotisks un liels dipoliskais moments
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
660
Points
93
Deals
8
O
Labi Paldies jums visiem par atbildēm, bet šodien es atrisināju šo neskaidrību.

Lūk, kas notika:

Heksāns ir hidrofobiskāks nekā DCM, tāpēc, ja brīvā bāze ir sajaukta ar ūdeni (nevajag emulsiju), heksāns to nešķīdina, bet DCM to dara, pat paliekot ūdenim, bet, ja pagaida (es runāju par vairākām stundām), beidzot mazais ūdens slānis atdalās un brīvā bāze izšķīst heksāna šķīdumā.
Acīmredzot nav jāgaida šīs stundas, vienkārši izžāvē maisījumu ar bezūdens nātrija sulfātu, filtrē, un viss.
Šorīt es tikko atklāju.
Es mācos katru dienu, lai mēģinātu uzlabot procesus.
Nav cita veida, kā to darīt, kā vien risināt problēmas, pieļaut kļūdas un izmēģināt risinājumus.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
533
Reaction score
287
Points
63
Hlorētie šķīdinātāji, piemēram, DCM, hloroforms un CCl4, ir bēdīgi slaveni ar to, ka tie veido emulsijas ar sārmainiem ūdens šķīdumiem, es pieņemu, ka bromoformam un tā radiniekiem ir tāda pati problēma, bet tie ir gan dārgi, gan ievērojami toksiskāki. Noslēpums ir to kratīšanā, kurai vajadzētu būt maigai, pat ja tiem nepieciešams vairāk laika, tas tomēr ir ātrāk nekā ar vibrējošu dildo un pacietību. Šajā gadījumā sāls nav labākā izvēle.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
660
Points
93
Deals
8
Šajā gadījumā notika ar heksānu, kas nav hlorēts, bet paldies par informāciju, tā tagad rūpīgi ņemta vērā.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
533
Reaction score
287
Points
63
To sauc par zināšanu robežu paplašināšanu... neuztraucieties par tempu, bet koncentrējieties uz kāpumu.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Interesants temats. Es gonna turēt acu priekšā.

Man ir savs muļķīgs jautājums: kāpēc jūs dodat priekšroku DCM, nevis petrolēterim 40/60?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
660
Points
93
Deals
8
Galvenie iemesli ir cena, pieejamība diskrētā veidā lielos daudzumos un šķīdinātāja slāņu novietojums (DCM parasti ir apakšējā slānī), kas ir ērtāk strādāt lielā mērogā.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Kādu heksānu jūs izmantojat? n-heksānu cas 110-54-3 vai izo maisījuma heksānu cas 64742-49-0?
kā jūs aprēķināt tā šķīdību gramos bāzes uz ml heksāna?

kā es saprotu, izo maisījuma heksāns ir naftas ētera paveids ar līdzīgām īpašībām? manā gadījumā naftas ēteris var būt par 10-15 % dārgāks. šķīdību grūti pateikt, varbūt es kaut ko daru nepareizi, bet, lai pilnībā izšķīdinātu bāzi no smagā melnā savienojuma, ir vajadzīgi 3-4 ml uz 1 gramu bāzes. varbūt es tiešām kaut ko daru nepareizi un izlietoju lielāko daļu ētera, lai paņemtu dažus blakus piemaisījumus.

dcm, iespējams, jā, tas izšķīdina vieglāk, bet man tas nepatīk, ja godīgi, nezinu, kāpēc.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Šoreiz es veicu bāzes ekstrakciju ar izoheksānu cas 64742-49-0. Tas bija neliels daudzums 60 gr hlorīda, lai tikai pārbaudītu metodi. Paredzamais bāzes svars - 50,5 gr

Es izmantoju izoheksānu CAS 64742-49-0 tilpumā 160 ml, lai izolētu lielāko daļu bāzes 3 posmos. Katrs solis aizņēma aptuveni 40-60 minūtes, lai atdalītu slāņus.
Tajā pašā laikā izolēto heksāna bāzes šķidrumu turēja kolbā saldētavā.

Bet, kad es gatavojos atdalīt atlikumus, es pamanīju, ka saldētavā no heksāna atdalījās ūdens eļļainā šķidruma daudzums.
Es atdalīju šo eļļaino vielu un pievienoju to atlikumiem no galvenās partijas, tad pievienoju vēl nedaudz heksāna. Pēc brīža eļļainā viela nokritās zem ūdens slāņa. Ne melns, tikai brūns, tāds pats kā galvenais ūdens šķidrums, tikai blīvāks un atšķirams.

Es to atdalīju un izšķīdināju ar vēl vairāk ūdens un heksāna, bet joprojām neesmu pārliecināts, kas tas bija - bāze vai īsti piemaisījumi.

Galīgais saturošais daudzums bija aptuveni 48 grami bāzes.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Šorīt lasīju par šo tēmu par dažādu šķīdinātāju šķīdību. Ja es pareizi saprotu šo tēmu, šķīdība ir atkarīga no vakuuma caurlaidības. Ja šķīdinātājs "A" ir ūdens, tad šķīdinātājs "B" šķīst šķīdinātājā "A", ja tā vakuuma caurlaidība ir augsta.
Petrolētera un heksāna vakuuma caurlaidība ir 1,9.
DCM vakuuma caurlaidība ir 9,1.

Daži avoti norāda, ka vielas ar vakuuma caurlaidību 9-10 % robežās ir sajaucamas ar ūdeni līdz pat 6-7 %.

Iespējams, ka petrolēteris un heksāns ir daudz labāki, salīdzinot ar DCM, jo daži ūdenī šķīstoši piemaisījumi kopā ar ūdeni iesprūst DCM.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Boss, es vēlos turpināt jūsu tēmu par sarežģītiem bāzes ekstrakcijas jautājumiem. Hahaha)))))

Es nesen veicu bāzes ekstrakciju. Tika veikti trīs atdalīšanas posmi, un es iztērēju ar tiem kaut ko tādu kā 4 ml uz 1 gr bāzes izoheksāna CAS 107-83-5.

Joprojām bija neliels bāzes slānis + sūdi apmēram 20-40 ml, tāpēc es veicu 4. soli.
Pievienoju vēl 200 ml izoheksāna, lai tos izšķīdinātu. Bet šajā solī bāzes slānis kļuva nedaudz dzeltenīgs, kas iepriekšējos soļos nenotika. Iepriekšējos soļos man bija tīrs caurspīdīgs bāzes slānis.

Izskatās, ka, ja ir vairāk šķīstošās bāzes, izoheksāns sāk šķīdināt mazāk šķīstošo ūdeni un sūcas mazā tilpumā.

ZMybRcKXNr
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
660
Points
93
Deals
8
Ko tieši jūs ar to domājat?
"Tika veikti trīs atdalīšanas posmi"
"tāpēc es veicu 4. soli".
Kāds PH ir jūsu maisījumam šajā brīdī?
"Bet šajā solī man bāzes slānis kļuva nedaudz dzeltenīgs, kas nenotika iepriekšējos soļos. Iepriekšējos soļos man bija tīrs caurspīdīgs bāzes slānis."
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Es atdalīju bāzi uz dalāmās piltuves 3 soļos.
Katrā solī es pievienoju izoheksānu proporcijās, kas vienādas 1,3 ml heksāna uz 1 gr bāzes. Katrā posmā es ieguvu tīru caurspīdīgu bāzes/heksāna šķidrumu. Un šajos 3 posmos es izšķīdu lielāko daļu (ne visu) bāzes.

Tā kā ūdens slānī palika nedaudz netīras bāzes, es veicu atdalīšanu vēl vienu reizi. Šajā brīdī es nepārbaudīju PH. Bet, kad pievienoju NaOH, PH bija vairāk nekā 12.

Es domāju, ka mana kļūda bija tā, ka es pievienoju pārāk daudz izoheksāna, varbūt 2-3 reizes vairāk nekā vajadzīgs. Tāpēc es saķēru ūdeni un sūdus. Es nedomāju, ka pārāk daudz sūdu, bet nedaudz.

Tā tas izskatījās piltuvē šajā pēdējā posmā.
DiUEh5uR60

Cits šā izoheksāna nosaukums ir 2-metilpentāns, tam ir tāda pati vakuuma caurlaidība 1,9.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Starp citu, izoheksāns cas 107-83-5 ir pilnīgi atšķirīgs no izoheksāna cas 64742-49-0. Tiem ir atšķirīgi viršanas punkti. Bet vēl svarīgāk ir tas, ka cas 107-83-5 ir ļoti gaistošs: sākuma viršanas temperatūra ir 60c. Bet, uzkarsējot līdz 70 °C, iztvaiko gandrīz 90 %.
 
Top