Sarkanais fosfors no sērkociņu kastītēm

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Ievads

Pastāv divas metodes, kā iegūt sarkano P no sērkociņu kastītēm. Pirmā metode dod netīrāku iznākumu, bet otrā ļauj iegūt daudz tīrāku produktu.
YVtC5slnud

Pirmā metode

Ievads
Vai esat kādreiz aizdomājušies, kā darbojas drošības sērkociņi? Nekad nebaidieties, jo šodien jums tiks sniegta informācija. Sērkociņa noslēpums ir kālija hlorāts un sarkanais fosfors. Kālija hlorāts (KClO3), kas ir ļoti spēcīgs oksidētājs, ir svarīgākā sērkociņu galviņas sastāvdaļa, kas bieži vien veido aptuveni 50 % sērkociņu galviņas maisījuma svara. Savukārt sarkanais fosfors, kas ir ļoti viegli uzliesmojoša degviela, ir svarīgākā sērkociņu kastītes sarkanā aizdedzināšanas spilventiņa sastāvdaļa, kas arī bieži vien veido aptuveni 50 % no aizdedzināšanas spilventiņa svara.

Kad sērkociņu galviņa ar spēku tiek palaista gar aizdedzināšanas spilventiņu, liesmu izraisa ļoti neliela sprāgstvielas maisījuma veidošanās, ko parasti dēvē par Armstronga maisījumu. Tas veidojas tāpēc, ka neliels daudzums sarkanā fosfora tiek atdalīts no trieciena spilventiņa un sajaucas ar kālija hlorātu. Berzes rezultātā rodas pietiekami daudz karstuma, lai izraisītu ļoti jutīgā Armstronga maisījuma aizdegšanos, kā rezultātā rodas neliela liesma.

Kā redzams, sērkociņiem ir zināms potenciāls dažu noderīgu ķīmisko vielu iegūšanai, taču man jāsamazina jūsu cerības. Katras ķīmiskās vielas daudzums ir tik mazs, ka var iziet cauri vairākām sērkociņu kastītēm un diez vai iegūt pat dažus gramus neapstrādāta produkta. Turklāt jums nevajadzētu interesēties par kālija hlorātu, jo tas ir bīstami oksidējošs, nonākot Apvienotās Karalistes reglamentēto vielu sarakstā kā sprāgstvielu prekursors, un tā glabāšanai nepieciešama EPP licence.

Pārējie 50 %, no kuriem sastāv aizdedzināšanas spilventiņi, lielākoties ir stikls, lai uzlabotu berzi, kad triecat sērkociņu, un līmes, lai aizdedzināšanas spilventiņš turētos pie kastītes. Mēs izmantosim acetonu, lai noņemtu līmes, bet stiklu atstāsim, jo tam nevajadzētu ietekmēt nekādas reakcijas, kurās mēs izmantosim sarkano fosforu, lai gan, nosverot precīzu sarkanā fosfora masu, stikls būs jāņem vērā. Parasti 25 % sarkanā fosfora maisījuma veido stikls.
DGQvyWBlMs

Baltajā plāksnē ir attēlotas dažas iekārtas un ķimikālijas, kas man bija vajadzīgas, uzsākot eksperimentu.

Izmantojot šķēres, es sagriezu sērkociņu kastītes, lai iegūtu tikai kartonu, kuram ir trieciena spilventiņa virsma. Ar metāla lāpstiņu noskrāpēju streikotāju paliktņus, lai redzētu, vai sarkanais sastāvs ir pietiekami mīksts, lai to varētu noņemt bez šķīdinātāja, taču tas bija ļoti grūti. Es samitrināju vates bumbiņu ar ūdeni un noslaucīju to gar trieciena spilventiņiem, cerot tos mīkstināt, lai gan ar metāla lāpstiņu sarkano sastāvu šādā veidā joprojām nebija iespējams efektīvi nokasīt.

man nācās nomainīt ūdeni pret citu šķīdinātāju, kā es domāju, ka varētu notikt, un vēl viena vates bumbiņa tika samitrināta ar acetonu, cerot noņemt visus līmes. Šķita, ka tas darbojas, taču uzklātā acetona plānā kārtiņa iztvaikoja pārāk ātri, lai būtu noderīga. Es nolēmu pievienot nelielu acetona daudzumu 100 ml stikla mucai un iemērkt acetonā pusi no uzspiedēja spilventiņa ar seju uz leju, līdz kartons bija redzami piesūcināts. Es atklāju, ka šādā veidā sarkano kompozīciju no trieciena spilventiņa var viegli noņemt.

. Pēc tam es šādā veidā iemērcu visus trieciena spilventiņus un tad turēju slīpi pret uztvērējtrauku, manā gadījumā - 100 ml stikla mērglāzi, un ar metāla lāpstiņu nokasīju sarkano kompozīciju uztvērējtraukā. Šī metode darbojās labi, lai gan reizēm tika nokasīts arī kartons no zem virsmas, piesārņojot sarkano sastāvu; tas notika biežāk, ja streiklapu spilventiņiem ļāva nožūt, tāpēc bija samērā svarīgi strādāt ātri. Turklāt es neizmantoju pietiekami lielu pieņemšanas trauku, un man radās nelieli sarkanā sastāva zudumi, jo tas neiekļuva traukā, tāpēc es to uzlaboju un pārnesu visu uz 250 ml mērglāzi.

Kad viss sarkanais sastāvs bija pārnests uz 250 ml mērglāzi, es pievienoju nelielu daudzumu acetona, lai pārklātu sarkano sastāvu un nodrošinātu turpmāku mazgāšanu, lai noņemtu visus līmes. Sarkano kompozīciju dažas reizes sakratīju ar metāla lāpstiņu, un tad acetona pārpalikumu dekantēju. Šo procesu atkārtoju vairākas reizes, pēc tam mitro sarkano kompozīciju pārnesu uz dažām iespiedpapīra loksnēm un atstāju nožūt.

Rezultāti
Sausajam sarkanajam sastāvam tagad vajadzētu būt pietiekami tīram, lai, manuprāt, to varētu saukt par sarkano fosforu, lai gan tajā joprojām būs dažādi piemaisījumi, piemēram, kartons, kas nokasīts no sērkociņu kastītes. Sarkanais fosfors tika pārnests uz papīra gabaliņa, lai to nosvērtu, iegūstot cienījamo 0,506 g.

Tas vidēji ir nedaudz vairāk par 0,1 g uz vienu sērkociņu kastīti, jo mēs izmantojām piecas sērkociņu kastītes, lai gan man ir aizdomas, ka vienā no divām manis izmantotajām sērkociņu kastītēm sarkanā fosfora bija ievērojami vairāk, jo tās bija ar lielākiem aizdedzes spilventiņiem. Es uzskatu, ka šī ir uzticama metode, lai iegūtu nelielu sarkanā fosfora daudzumu. Tomēr citu zīmolu sērkociņu kastītes uz šo ekstrakcijas metodi ar acetonu var reaģēt atšķirīgi, un tāpēc tā var nebūt lietderīga, jo daži cilvēki iesaka izmantot ūdeni, lai atbrīvotu aizdedzes spilventiņus.
KmgQDlR3Mp


Otra metode

Ievads
Es veicu eksperimentus ar sarkanā fosfora iegūšanu no sērkociņu aizdedzes spilventiņiem, vispirms no 10 kastītēm, pēc tam no 50 kastītēm. Sākumā es mēģināju šo fosfora maisījumu nokasīt ar skalpeli, bet iznākums bija ļoti zems. Es atradu ļoti vienkāršu veidu, kā iegūt no tām fosforu ar labu iznākumu!
OPuXZU6RQp
Lūk, šāds veids. Paņēmām sērkociņu kastītes, kuras var izmantot, un ar šķērēm nogriezām no tām strīpaino spilventiņu spilventiņus, ielikām tos uz nakti burkā ar ūdeni. No rīta tās izņemam ārā un, bruņojušies ar nazi, ar plānu papīra kārtiņu noņemam no tām fosforu; tas ir vienkārši noņemams. Puse no streika spilventiņa ir izņemta, tādā pašā veidā izņemam arī otru pusi. Ar šķērēm nogriežam sānu papīra gabaliņus un žāvējam.
WgF4c9nXOh
Ņemam mēģeni un stikla glāzi vai biķeri, tas kļūst netīrs, un to nevar nomazgāt. Otrajam eksperimentam es paņēmu 50 kastītes (tas ir, 100 strīpaino spilventiņu, un, tā kā katrs strīpainais spilventiņš ir sadalīts divās daļās, ir tikai 200 gabaliņi). Visus streiklapu klucīšus ievietojam mēģenē un saspiežam, mēģeni apgriežam un ieliekam glāzē ar ūdeni (kakliņu uz leju).
W3C8arPWiV
Izejam ārā un sākam karsēt mēģeni ar degli. Fosfora tvaiki kondensējas mēģenes iekšpusē, kas ir zem ūdens. Temperatūras paaugstināšanās dēļ gaiss izplešas un burbuļo no mēģenes. Dažreiz tas paņem līdzi fosfora graudiņu, kas, nonācis gaisā, uzreiz aizdegas (to var redzēt pat tad, ja spīd saule): tāpēc eksperimentu nevar veikt mājās (pareizāk sakot, to var veikt zem kapuces).
Bp5drNajQf
Savu glāzi ar mēģeni (neizvelciet mēģeni!) ieliekam ūdens vannā. Kad ūdens uzsilst, sākam kratīt mēģeni, drīz visi lielie fosfora pilieni aizplūst, bet mazie nenokļūst (tad tos var izšķīdināt benzīnā un izmantot eksperimentos). Tagad var paņemt mēģeni.
LPrS5sG8W0
Ja paņemsim pa desmit kastītēm (pareizāk sakot, pa divdesmit striķa spilventiņiem), tad fosfora gabaliņš būs pusmaza zirnīša lielumā [nav kvantitatīva iznākuma, atvainojiet].

Ja paņemsim piecdesmit kastīšu, tad fosfora gabaliņš nebūs divarpus mazi zirnīši (kā jūs domājāt), bet gan mazāk: fakts ir tāds, ka fosfors, kas ir pašā augšpusē, paliek ogļveida striķa spilventiņos. Šeit pa kreisi - gabaliņš, kas iegūts no 10 kastēm, pa labi - no 50 kastēm.
FXNJRPlBML
Manuprāt, optimāli ir izmantot aptuveni 25 - 30 kastes (50 - 60 staipekļu spilventiņi). Aprakstītajai pieredzei es paņēmu apmēram 10 - 15 lietotas kastes (trieciena spilventiņi) un 35 - 40 nelietotas kastes. No lietotām uzlikām fosfora iznākums būs uz pusi mazāks.
 
Last edited by a moderator:

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
kā es varētu iegūt kālija hlorātu no sērkociņa galviņas
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Izšķīdināt ūdenī
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Man paveicās, ka man ir sarkanā fosfora avots, bet pirms tam es uzzināju, ka izdzīvošanas speciālisti patiesībā pērk strīpaino strīpaino materiālu 5 iepakojumos 8x11 lapās!
Daži piemēri:
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Es izmēģināju visas šīs metodes un vēl dažas citas, un atklāju, ka GooGone patiesībā vislabāk veic darbu, lai sākotnēji noņemtu RP no kastes, neņemot līdzi nekādu kartonu. Pēc tam to var apstrādāt ar acetonu un nātrija hidroksīdu + karstumu, lai to vēl vairāk attīrītu. Sākotnēji es izmantoju dimantu zīmolu. Patiesībā es atradu šo uzņēmumu amazonā saitē, kas atrodas atbildē virs šīs atbildes, pāris dienas pirms es ieraudzīju šo pavedienu. Es tikko saņēmu tos pa pastu, tāpēc es gatavojos eksperimentēt arī ar tiem. Es varu dot yall zināt, kā tas iet pēc pieprasījuma.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Vai esat slapjš
RP, kas iesaiņots mēģenē, ar kaut ko? Es pieņemu, ka jā, bet instrukcijās to neredzu.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Nekad neaizmirstiet. Es to redzu. Atvainojos
 
Top