Fenazepāma sintēze

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1

Ievads

Es vēlētos BB sabiedrībai prezentēt klasisko fenazepāma (bromdihidrohlorfenilbenzodiazepīns; 7-bromo-5-(2-hlorfenil)-1,3-dihidro-2H-1,4-benzodiazepīn-2-ons; Fenazepāms; BD 98) sintēzi no p-bromoanilīna un o-hlorbenzoskābes. Šis sintēzes veids paredz ķīmiķa laboratorijas prasmes un pieredzi dažādu laboratorijas metožu izmantošanā. Tajā pašā laikā šī metode neprasa izmantot eksotiskus reaģentus vai skarbas vielu apstrādes metodes.

Acilējot p-bromoanilīnu (2) ar o-hlorbenzoskābes hlorīdu (3) katalizatora - cinka hlorīda (ZnCl2) - klātbūtnē, iegūst 2-(o-hlorbenzolamino)-5-bromo-2-hlorbenzofenonu (4), ko bez izolācijas hidrolizē ar H2SO4 ūdens šķīdumu līdz 2-amino-5-bromo-2-hlorbenzofenonam (5). 2-amino-5-brom-2-hlorbenzofenonu (5) pārvērš fenazepamā, neizolējot starpproduktus, šādi: 5 hloroformā acilē ar aminoskābes hlorīda hidrohlorīdu (6), iegūto 2-(aminometilkarbonilamino)-5-bromo-2-hlorbenzofenona hidrohlorīdu (7), iedarbojoties ar NH3 ūdeni, pārvērš bāzē (8), kas termiski ciklizējas līdz fenazepāmamam. 6 iegūst, apstrādājot PCl5 glicerīnu hloroformā.
WvjNBofESk

Balts vai balts kristālisks pulveris ar krēmkrāsas nokrāsu, praktiski nešķīst ūdenī, grūti šķīst ēterī, alkoholā, hloroformā, šķīst benzolā, toluolā, dioksānā, dimetilformamīdā.
Viršanas temperatūra: 493,0±45,0 °C/760 mm Hg
Kušanas temperatūra: 220-222 °C
Molekulmasa: 349,61 g/mol
Blīvums: 1,6±0,1 g/cm3 (20 °C)
Lūzuma indekss: 1,692
CAS numurs: 51753-57-2

Aprīkojums un stikla trauki.

5 L kolbas ar apaļo dibenu ar trīs kakliņiem;
5 L kolba ar apaļo dibenu;
Laboratorijas termometrs (no 0 °C līdz 200 °C) ar kolbas adapteri;
Ūdens vanna un ledus;
Sildītājs;
Atpakaļplūsmas kondensators;
Magnētiskā maisāmā;
Piltuvveida piltuve 1 L;
5 L x2; 1 L x2; 500 ml x2; 100 ml x2 Kolbas;
Parastas lielas piltuves x2 (~ 20-25 cm);
5 L Bihnera kolba un piltuve (liela);
Ūdens strūklas aspirators;
Vakuuma eksikators;
Mērcilindri 100 un 1000 ml;
Stikla stienis;
Laboratorijas svari (piemēroti 1 - 1000 g);
Destilācijas aparāts ar Vigreux kolonnu;
Retorta statīvs un skava aparāta nostiprināšanai;
Uzņemšanas kolba (2-3 L);
Filtrpapīrs;
Atdalīšanas piltuve 5 L.

Reaģenti.

276 g p-bromanilīna (2);
672 g o-hlorbenzoskābes (3);
264 g cinka hlorīda (ZnCl2);
0,6 L 14% aq. sālsskābes (HCl);
3 L destilēta ūdens;
0,6 L 72% aq. sērskābes (H2SO4);
500 ml 20% aq. Nātrija hidroksīds (NaOH);
2 L hloroforms;
~ 3 l
toluola;
496 g aminoskābes hlorīda hlorīda (6);
~ 500 ml amonjaka šķīduma NH4OH aq.;
1 L etanola (96-98 %) (EtOH).

2-amino-5-brom-2-hlorbenzofenons (5)

Maisījumu no 276 g p-bromoanilīna (2) un 672 g o-hlorbenzoskābes (3) 5 L kolbās ar apaļo dibenu un trīs kakliņiem ar termometru karsē 1 stundu 100-110 °C temperatūrā ar atgaisošu dzesētāju, temperatūru paaugstina līdz 150-160 °C, pievieno 264 g ZnCl2, karsē 2 stundas 190-198 °C un atdzesē. Masai caur piltuvi pievieno 0,6 l 14 % sālsskābes (HCl), karsē līdz 100 °C, atdala ūdens slāni, organisko slāni mazgā vārot ar 0,3 l destilēta ūdens. Mazgāšanas procedūru atkārto trīs reizes. Pēc mazgāšanas atlikumam pievieno 0,6 l 72% sērskābes (H2SO4), karsē 2 stundas 160 °C temperatūrā un ielej 5 l tvertnē ar ledus un ūdens maisījumu. Nogulsnes filtrē lielā Bihnera kolbā un piltuvē, mazgā ar destilētu ūdeni, 1 stundu maisot ar 20% NaOH ūdens šķīdumu, filtrē, mazgā dalāmajā piltuvē ar ūdeni līdz pH 7 un žāvē uz gaisa. Tehniski tīra 2-amino-5-brom-2-hlorbenzofenona (5) iznākums 228 g ar pamatvielas saturu 70 %.
WshOUkxQR2

7-brom-5-(2-hlorfenil)-1,3-dihidro-2H-1,4-benzodiazepīn-2-ons (fenzepāms) (1)

850 g 2-amino-5-brom-2-hlorbenzofenona (5) šķīdumu 2 l hloroforma žāvē 5 L kolbā ar apaļu dibenu, azeotropiski destilējot hloroforma un ūdens maisījumu, pievieno 496 g aminoskābes hlorīda hidrohlorīda (6), vāra 3 stundas ar atgaisošu dzesētāju un atdzesē līdz istabas temperatūrai. Maisījumam lēnām ielej atšķaidītu amonjaka ūdens šķīdumu, lai sasniegtu pH 8, organisko slāni skalo ar ūdeni dalāmajā piltuvē un iztvaicē līdz sausumam rotācijas aparātā. Uz atlikumu uzlej 2 l toluola, uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, toluola un ūdens azeotropo maisījumu destilē, atdzesē un filtrē Bihnera kolbā. Tehniski kvalitatīvu fenazepāmu kristalizē (1:60) no toluola 5 L bakerī, filtrē, nogulsnes izskalo ar toluolu, alkoholu (EtOH) un žāvē 100-110 °C temperatūrā. Iznākums 250 g (26 %).
Z9KbCtVaFo
 
Last edited:

Sponge Bob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Uzmanību, Patton: Vai jūs varat man palīdzēt ar fenazepāma sintēzi. Reaģents "Aminoetiķskābes hlorīda hidrohlorīds" mani ir atstājis neziņā, ar ko tieši es nodarbojos. Vikipēdija rakstā par fenazepāmu norāda, ka šo savienojumu "iegūst, ķīmiski apstrādājot glicīnu ar fosfora pentahlorīdu hloroformā". Šajā rakstā ir citēts Krievijas avots, un tā ir visa man pieejamā informācija par šī savienojuma sintēzi. Esmu pavadījis daudz laika, pētot man pieejamos avotus, bet bez panākumiem. Tāpat arī manas zināšanas organiskajā ķīmijā labākajā gadījumā ir ļoti pieticīgas.

Vai bez šīs sintēzes ir arī citas, lai iegūtu šo konkrēto savienojumu? Vikipēdijas rakstā nav sniegta nekāda sīkāka informācija par procesu. Man šķiet, ka aminoskābes hlorīda pareizais CAS Nr. ir 4746-64-9, bet tā nav sāls forma, uz kuru, kā es pieņemu, atsaucas sintēze. Šeit manas zināšanas ķīmijā ir vājas. Vai jūs varat piedāvāt kādu pilnīgu, detalizētu šā savienojuma ceļu. Liels paldies.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Labdien, Tas ir pareizs CAS, bet tas ir jāpārstrādā ar HCl, lai iegūtu sāls formu.
Tas ir aminoskābes hlorīda sintēzes veids.
Tas ir visvienkāršākais
Jūs varat mēģināt iegādāties šo vielu vai izgatavot pats. Glicīna apstrāde ar fosfora pentahlorīdu hloroformā ar vienmolu attiecību.
 

Sponge Bob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Paldies par ātru atbildi.
 
Top