Question sēņu saimniecība

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Sveiki, es nolēmu izveidot mājas saimniecību no kādas burvju sēnes, bet vai kāds var man pateikt visu, kas man jāzina un kas man ir nepieciešams, lai to izveidotu?
Vēl viens jautājums ir, cik maksās nopirkt 1-5 g burvju sēņu no kāda narkotiku tirgotāja?
Es būšu ļoti pateicīgs, ja kāds man sniegs atbildi.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
@AKWA - šim sir ir liela pieredze sēņu audzēšanā un ekstrakcijas metodēs. Ļoti draudzīgs puisis, kurš man palīdzēja ar jautājumiem par sēnēm. Varbūt viņš var palīdzēt arī jums. 😊
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Es varētu, bet tas būtu daudz rakstīšanas. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt. Tur, kur es esmu, 5 grami ir 25-35 ASV dolāru vērtībā. Ir pieejams kalns informācijas, ja meklē. Iepazīstieties ar "The Shroomery.org".
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Es piekrītu tam, ko teica @Frit Buchner, un es jūs arī novirzītu uz philly golden teacher, Willy's world, 90 seconds mycology un visbeidzot mycotrophic youtube kanālu. Mycotrophic man ir labākais, lai gan viņš pārtrauca būt aktīvs youtube, lai koncentrētos uz patreon un discord, viņa video joprojām ir ārkārtīgi noderīgi.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Boomer shroomer vietnē youtube ir lieliska informācija. Tomēr tas droši vien ir domāts pieredzējušākiem lietotājiem. Man nekad nav bijušas problēmas, izmantojot PF Tek. Kā iesācējam iesaku sākt tur, šī metode ir vairāk vai mazāk "droša".
Nepieciešamie priekšmeti: Spiediena plīts. 1 vai 1/2 pintes burkas - vislabāk platmala burkas. Maisiņš ar vermikulītu, maisiņš ar perlītu, organiskie brūnie rīsi, liela plastmasas "gumijas" vanna, blenderis vai kafijas dzirnaviņas un, protams, sporu šļirce. Sporas, ko iegūsiet internetā, ir legālas - vismaz vairumā ASV vietu. Visu pārējo jūs varat atrast Walmart vai pilsētā. Nepieciešams arī - virtuves piederumi, spirts, lai sterilizētu visu procesu. Rīsus sasmalciniet miltos, izmantojot blenderi vai dzirnaviņas. Burku piepildīšanai izmanto šādu attiecību: 2/3 glāzes vermikulīta, 1/4 glāzes brūno rīsu miltu un 1/4 glāzes ūdens. Sterilizē spiediena katlā un ievada sporas. Dažas nedēļas tur tumšā un siltā vietā.
Ievēro šos norādījumus: https: //erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

ES NEVARU PIETIEKAMI UZSVĒRT: VISA PROCESA LAIKĀ JĀBŪT PĒC IESPĒJAS TĪRĀKAM! Pretējā gadījumā jūs vienkārši izaudzēsiet pelējumu/baktērijas un izniekosiet savu laiku un naudu!

Tomēr, ja runa ir par terārijiem, rīkojieties šādi.
Piepildiet savas plastmasas gumijas kastes dibenu ar apmēram collu vai 2 cm perlīta. Pievienojiet tik daudz ūdens, lai tas iesūcas visā perlītā un nedaudz paliek apakšā, bet ne tik daudz, lai tas būtu virs perlīta. Tas ir jūsu terārijs. Kad jūsu burkas ir beigušas kolonizēties - sēne aug pa visu burku bez krāsas izmaiņām -, pagaidiet vēl nedēļu, lai pārliecinātos, ka tās ir nobriedušas. Nekad neatveriet burkas, kamēr nav pagājušas dažas dienas pēc tam, kad redzēsiet, ka visa burka ir kolonizēta. Dažām tas izdodas ātrāk nekā citām.
Tagad esat gatavs "dzemdēt" savas "kūkas". Iztukšojiet visas burkas ("kūkas") citā vannā, kas ir līdz pusei pilna ar ūdeni, lai tās "iemērktu" - ļaujiet tām peldēt 12-23 stundas - tad ievietojiet tās terārijā. Tas palīdz pateikt kūkām, ka ir pienācis laiks gatavot sēnes, un iegremdēšana palīdz rehidratēt kūkas, jo sēnes veido vairāk nekā 90 % ūdens svara - šis solis ļoti palīdz.
Ar terārijā stāvošo ūdeni būs pietiekami daudz mitruma, un jums vajadzētu redzēt, ka uz terārija sāniem uzkrājas mitrums - tā ir laba zīme. Atstājiet terāriju siltā un tumšā vietā un pārbaudiet to katru otro dienu, uz dažām minūtēm atveriet vāku, lai iegūtu svaigu gaisu, un ļaujiet terārijam stundu vai divas pasēdēt gaismā, NEKAD ne tiešos saules staros! Pēc dažām dienām jūs redzēsiet, ka uz kūkām veidojas "tapas". Vēl pēc dažām dienām sēnes būs gatavas. Savāciet tās tieši pirms cepurītes atdalīšanās no kātiņa. Pēc pirmās ražas ievākšanas vēlreiz "iemērciet" kūkas uz 12-23 stundām un ievietojiet atpakaļ terārijā, lai nākamajam
"izskalošanai". Ja terārijs sāk izžūt, vienkārši pielejiet vairāk ūdens perlītā apakšā, bet ne tik daudz, lai kūciņas atrastos ūdenī. Tikai tik daudz, lai uzturētu augstu mitruma līmeni.

Jūsu kūkas izskalojas 2/3/4 reizes, pēc katras izskalošanas atkal iemērciet un atkārtojiet, līdz vairs neaug, mēģiniet ar kūkām nerīkoties un nesasitīt tās vai neizplēst sēnes, kad tās vācat - nesabojājiet kūkas.
Žāvēšanai vislabāk noder pārtikas dehidrators, bet tas nav nepieciešams. Varat žāvēt gaisā, izmantojot ventilatoru u. c. Pirms uzglabāšanas sēnēm jābūt BONE DRY (sausām) un ar nolauztu kātiņu, citādi tās tiks sabojātas.
Katrai nākamajai skalošanai ir samazināta raža un iedarbība. Pirmā raža ir vislabākā, bet pēdējā - sliktākā. Ceru, ka šī informācija palīdzēs! o7
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
67
Points
18
Vai kāds var man no pieredzes pastāstīt ( esmu noskatījies daudz youtube video), bet vai medus darbojas sporu audzēšanai tā saucamajā šķidrajā kultūrā, un vai šo šķīdumu ir pietiekami labi iepildīt brūnajos rīsos (pāris reizes vārītus), lai sāktu audzēt micēliju?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Medus derēs, bet tam ir zināma sēnīšu imunitāte, tāpēc tas nav ideāli piemērots. Karo, brūno rīsu sīrups PĀRTRAUČU SALA EKSTRAKTU, tam vienkārši jābūt kāda veida glikozei/fruktozei. Izmantojot sporas, lai innokulētu LC, rodas problēmas, bet tas ir darīts. Soldados Erowid tehnoloģija ir vecāka par viņu un, iespējams, vecāka par mani, un "terārijs", t. i., augļu kamera, ir slikta konstrukcija. Līdz ar to ir problēma, mēģinot iemācīt to darīt šeit. Es uzrakstīju 7 lappušu garu rakstu kādam starptautiskam mikoloģijas periodiskajam izdevumam, kas tika publicēts apmēram pirms 10-12 gadiem, un pat 7 lappusēs tas tiešām ir tikai kopsavilkums.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Es neteicu, ka tā ir jaunākā vai labākā metode vai kas tamlīdzīgs, es tikai apgalvoju, ka tā ir "droša pret muļķībām". Es sniedza brīvas norādes, pēc kurām varētu vadīties zinātkārs iesācējs. Iespējams, ka iesācējam vislielākā problēma ir sterilizācija, un līdz šim spiediena katls būtiski novērš jebkādas kļūdas. Pēc kolonizācijas šīs burkas ir tikai jāinnokultivē un jādzemdē. Frit Buchner ir taisnība, terārija dizains, kas sniegts tajā tekstā par erowid, ir sarežģīts un muļķīgs, tāpēc es piedāvāju ļoti vienkāršu alternatīvu - slapjš perlīts plastmasas vannā, nekad nav bijušas problēmas ar augļošanās neveiksmēm vai izžūšanu. Gaisa šļūtenes un mitrinātāji un "pilienu vairogs" un kas vēl ne, nav vajadzīgi. Vienkārši pievienojiet krūzi vai divas ūdens pēc saviem ieskatiem, pietiekami daudz, lai terārijā būtu "tvaiks". Kā iesācējam, es ieteiktu pirms mēģināt ieviest jauninājumus, apdomāt visu procesu. Es esmu pārliecināts, ka ir daudz labāki veidi, kā to izdarīt, bet tas noteikti nav sarežģīti un ne uz pusi tik sarežģīti, kā daudzi cilvēki to padara. Ja teks ir vecāks par mani (35+ gadi), tad, iespējams, ir iemesls, kāpēc viņi to joprojām piedāvā - jo tas ir pārbaudīts un pareizs. Mans nolūks ir tikai palīdzēt izskaidrot un vienkāršot.
 
Top