Metiljodīda (MeI) sintēze no joda tinktūras

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
raksta methymouse, ņemts no vespiary :3 tbh es sākumā nebiju pārliecināts, kas ir šī ķimikālija, tāpēc man nācās to meklēt. ja jūs nezināt, jūs varat metilēt morfīnu par kodeīnu ar MeI

tomēr, saskaņā ar UNODC,
citas iespējas, iespējams, būtu labāk piemērotas šim nolūkam. tomēr domāju, ka man vajadzētu dalīties ar šo sintēzi, tikai gadījumā, ja kāds var kaut ko no tā iegūt ^^;


Pēc tam, kad pirms dažiem mēnešiem no joda kristāliem izdevās izgatavot metiljodīdu, SWIM nolēma izmēģināt tieši ar joda tinktūru. Diemžēl viņš neveica rūpīgas piezīmes, jo bija skeptiski noskaņots, ka tas izdosies.

Eksperiments: 1 l kolbā ielej 385 ml 5 % tinktūras un pievieno ~ 5 g alumīnija folijas nelielās strēmelēs. Kolbu karsē, līdz sākas reakcija un šķidrums sāk vārīties. Kad šķidrums kļūst dzidrs, lieko alumīnija foliju izfiltrē un kolbu sagatavo destilācijai. Izopropanolu/ūdeni destilē, līdz paliek apmēram 25 ml šķidruma. Destilāts ir urīna dzeltenā krāsā un nedaudz smaržo pēc joda. Tad pievieno 20 ml MeOH un kolbu ievieto ledusskapī. Nākamajā stundā, magnētiski maisot, nelielās porcijās pievieno 20 ml saldētavā atdzesētas koncentrētas sērskābes. Kolbas saturs kļuva biezs un krēmveida, un pēc vajadzības tika pievienots MeOH, lai uzturētu maisāmo konsistenci. Kolbas saturu pārnesa 250 ml apaļdibena 14/20 kolbā, ko pēc tam sagatavo destilācijai un ievieto ūdens vannā. Uzkarsējot, šķīdums kļūst nedaudz brūni sarkans. Destilāciju turpina kādu laiku, un pēc tam, kad ir pārgājuši apmēram 25 ml 65C metanola frakcijas, destilāciju pārtrauc, un saņemošās kolbas saturu uz 30 minūtēm atdzesē ledusskapī. Tad pievieno piesātinātu nātrija hlorīda ūdens šķīdumu, un apakšējo slāni savāc ar šļirci. Galīgais iznākums: ~ 10 ml MeI.

SWIM plāno to atkārtot un mēģināt atgūt šajā eksperimentā izšķērdēto jodu.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Ir vienkāršāks veids, kā no H3PO4 (fosforskābes), KI (kālija jodīda) un alkohola (metanola, etanola u. c.) izgatavot alkiljodīdus.
Sajauc, samaisa un destilē iegūto produktu.
Darbojas ar tirdzniecībā pieejamo 85 % H3PO4, bet, lai iegūtu labāku iznākumu, koncentrējiet to līdz 95 % aspiratora vakuumā vai pievienojot P2O5.
 
Top