Mājas laboratorija: DIY dūmu nosūcējs

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Šajā tēmā es dokumentēšu savu nabadzīgā cilvēka tvaika nosūcēja uzbūvi. Iespējams, tas vēl tā neizskatās, bet šī kartona kaste pēc dažām dienām kļūs par funkcionālu tvaika nosūcēju.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Ekstrakcijas 1. posmam mums būs nepieciešams:
  • spilvena pārvalks, lai izskalotu caurspīdīgu plastmasas plēvi
  • papīra tūbiņa no labākā skotu viskija
  • 12V ventilators 80x80 mm
  • 12V strāvas adapteris
  • līmes pistole
  • plata (50 mm) līmlente
  • mērlente
  • universālais nazis
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Ir pienācis laiks pāriet uz būvniecību:
  1. Izgrieziet lielu logu kastē, caur kuru jūs veiksiet uzdevumus gatavā tvaika nosūcējā. Tam nav jāsniedzas līdz pat apakšai.
  2. Izgrieziet izplūdes atveri pretējā pusē, kas atrodas tuvāk augšdaļai, lai varētu izvadīt augošos izgarojumus.
  3. Izgrieziet caurspīdīgu plastmasas plēvi (tai jābūt nedaudz biezai, nepietiek ar pārtikas plēvi), lai tā pilnībā nosegtu darba logu no vienas puses līdz otrai, bet 10-15 cm apakšdaļas atstātu nesegtu, un ar līmlenti piestipriniet to pie trijām tvaika nosūcēja pusēm (ne apakšā).
Izplūdes gāzu ierīcei nepieciešams vēl nedaudz piestrādāt, un tā tiks parādīta pēdējā ierakstā.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 10
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 10

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Tikmēr esmu uzbūvējis arī šo izdomājumu kā blakus uzdevumu, pirms pabeidzu primāro izsmelšanu. Papīra caurule tika pārgriezta šķērsām apmēram 12 cm dziļumā no viena gala. Iegūtie segmenti tika saliekti tā, lai tie atbilstu 12V datora ventilatoram, un caurule būtībā ir kļuvusi par pārveidotāju no apaļa uz kvadrātveida šķērsgriezumu. Ventilators tika karsti pielīmēts savā vietā, un spraugas tika aizlīmētas ar līmlenti. Tas ir neglīts kā ellē, bet it kā darbojas, tomēr ventilators ir pārāk vājš un nenodrošina gaidīto gaisa plūsmu. Maz ticams, ka es to izmantošu kā tvaika nosūcēju, bet tas pildīs savu uzdevumu, piemēram, lai nosūktu dūmus, veicot lodēšanas darbus ar kādu elektroniku.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 8

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Es domāju, ka jūs nesasniegsiet savu ieteikto 100 pēdu/minūti gaisa padeves ātrumuJums, protams, būtu nepieciešami 100 kubikmetri sekundē, lai sasniegtu 100 pēdu minūtē 1'x1' atverē. Vienkārši domāju, ka, kad jūs iepērkaties pa logiem un sapņojat par tvaika nosūcējiem, jūs mēģināsiet sasniegt tieši šo mērķi. Mazāk, un enerģētiskā reakcija pārsniegs tvaika nosūcēja iespējas. Tas ir tikai tas, kas man ienāca prātā. Neuzticiet man uz vārda🫨
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Šajā konstrukcijā es izmantošu ventilatoru, kas kustina 1730 cfm, tam vajadzētu būt pietiekami daudz, pat ņemot vērā zudumus. Rezultātu publicēšu pēc dažām dienām.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Teicu, ka lētākais risinājums ir 50 euro (jā, tagad tā ir 60 vai tik) 500 m3h 150mm fi PP izgatavots vent.
tam ir vēl viens pluss. tāpēc tā 2 zaķi viens akmens,,, jūs varat tos pavairot kā 2-3 gabalus, lai jums ir izplūdes daudzās vietās, tad jūs varat savienot tos 3 caurules sadalītāju (nezinu nosaukumu) un to var iesūkt ar spiediena vent, kas liek šo gaisu uz filtru (nav zaudējumu no jebkura vent)
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Pie šī jautājuma es pievērsīšos vēlāk. Līdz tam es pabeigšu šo improvizēto konstrukciju, izmantojot lietas, kas man jau ir, un no pieredzes mācīšos, kas man patiešām ir nepieciešams iegūt un uzlabot.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Tas. Tas ir pilnīgs pretstats tvaika nosūcējam. Tas ir laminārās plūsmas skapis . Tas izpūš gaisu ĀRĀ no šī 24x24x11,5 Neuclear sertificēta HEPA filtra. Zem augšējā korpusa ir... vāveres būrīša ventilators no krāsns. Dūmvads pasargā jūs no ķīmiskajām vielām, bet šis pasargā tās no jums, sēnēm, bet augi bieži tiek klonēti tā priekšā, un farmaceiti un mikrobiologi tos izmanto. Filtra 99,997 % efektivitāte pūš gaisu daudz ātrāk par lamināro ātrumu, lai izspiestu atmosfēras gaisu, kas varētu būt piesārņots ar pelējuma vai baktēriju sporām. Šī lieta man labi kalpoja 10 gadus praktiski 100 % sekmīgi. Pēc 10 gadiem es to pārdevu par 200 dolāriem, par kuriem to uzbūvēju. Laminārā ir tikai trāpīga frāze, laminārā plūsma atmosfēras gaisā ir pasaka. , nemaz nerunājot par to, ka laminārā plūsma nav lieta, tas ir mērījums, un mērvienību sauc par Reinoldsa skaitli.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
cik bieži jāmaina filtri?
es pieņemu, ka jums vienkārši ir skapis iekšā un izspiež gaisu ārā, jā?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Es domāju, ka labāks risinājums kartona kastes un karstās līmes vietā būtu neliela audzēšanas kaste ar akf + ārkārtīgi liela izmēra ventilācija. Un es ierosinu izplūdes atveres gaisu izlaist pa logu.
Ja strādāsiet teltī, tad, protams, būs nepieciešami normāli aizsardzības līdzekļi (A2B2E2K2-HG-P3 filtra maska !!).

Bet tā vietā, lai iegādātos īstu tvaika nosūcēju, es izmantotu šo iespēju.
 
Top