Izveidojiet spēcīgu paroli

mendeleev

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Man ir daži faili, kuriem ir ļoti svarīgi būt drošiem. Šos failus es glabāju šifrētā VeraCrypt konteinerā, šifrētā SSD diskā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai manam SSD diskam būtu parole, kuru ir pietiekami grūti atrast pat valdībai.

Problēma ir tā, ka SSD parole ir ļoti sarežģīta, tāpēc es to turu citā VC konteinerā ar paroli, kuru varu atcerēties 100 % gadījumu, bet kas nav pietiekami spēcīga. SSD parole tiek saglabāta šādā formātā: (daudz nejaušu rakstzīmju)+(faktiskā parole ar dažām viltus rakstzīmēm)+(citas daudz nejaušas rakstzīmes).

Tā vietā, lai SSD paroli saglabātu kā tekstu, es vēlos izmantot algoritmu, kas ģenerēs faktisko SSD paroli, kā sākumpunktu izmantojot citu tekstu.

Pieņemsim, ka man kā sākums ir šīs izlases rakstzīmes. "B|(=h&jMRSl(Hz2IO2". Es tos konvertēšu tekstu ASCII "66 124 40 61 104 38 106 77 82 83 108 40 72 122 50 (+ papildu trīs cipari pirms pēdējiem trim ASCII, piemēram, 44) 73 79 50". Pēc tam es konvertēšu ASCII versiju uz SHA256 "c2338bdaca948b6d30c135817bce23488713e35e635da7f898dd5d6af0c80b5f" , un tā būs jaunā SSD parole.

Es domāju, ka tas ir pareizs risinājums manai problēmai. Bet, tā kā man nav kriptogrāfijas zināšanu, mans jautājums ir, vai šis ir drošs veids, kā saglabāt grūti uzlauzamu paroli, un kādas ir izredzes, ka valdības kriptogrāfijas speciālists atradīs galīgo paroli (pieņemot, ka es nepieļaušu muļķīgas kļūdas).
 

8a6eywircd

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Jūs varat izmantot paroļu pārvaldnieku, lai ģenerētu ļoti sarežģītas paroles un tās droši uzglabātu. Ja izmantojat paroļu pārvaldnieku, jums ir jāatceras tikai viena galvenā parole. Labs piemērs ir KeePass https://keepass.info.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Jūs uzdevāt jautājumu, bet atbilde ir tajā. Jūsu algoritms ir balstīts.
 
Top