Alumīnija amalgama (Al/Hg) kopsavilkums

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Ievads

Šeit Jūs atradīsiet detalizētu informāciju par alumīnija amalgamu, tās izgatavošanas rokasgrāmatām no dzīvsudraba nitrāta vai dzīvsudraba hlorīda. Ir pieejama dzīvsudraba nitrāta sintēzes rokasgrāmata ar video instrukcijām. Dzīvsudraba hlorīda sintēze nav aprakstīta tāpēc, ka to ražo no dzīvsudraba nitrāta. Alumīnija amalgama ir viena no vairākām metālu amalgamām, kas šeit nav aprakstīta tā iemesla dēļ, ka tikai alumīnija amalgama galvenokārt tiek izmantota sintētiskajos nelegālo narkotiku ražošanas ceļos.

Kas ir amalgama

Amalgama ir dzīvsudraba sakausējums ar citu metālu. Atkarībā no dzīvsudraba proporcijas tas var būt šķidrums, mīksta pasta vai cieta viela. Šie sakausējumi veidojas, izmantojot metālisko saiti, kad vadītspējas elektronu elektrostatiskais pievilkšanas spēks savieno visus pozitīvi uzlādētos metāla jonus kristālrežģa struktūrā. Gandrīz visi metāli var veidot amalgamas ar dzīvsudrabu, ievērojams izņēmums ir dzelzs, platīns, volframs un tantals. Sudraba-dzīvsudraba amalgamas ir svarīgas zobārstniecībā, bet zelta-dzīvsudraba amalgamas izmanto zelta ieguvē no rūdas. Zobārstniecībā izmanto dzīvsudraba sakausējumus ar tādiem metāliem kā sudrabs, varš, indijs, alva un cinks.
1Xc2v6WdVJ
PqusZFdRw3
Alumīnijs var veidot amalgamu, reaģējot ar dzīvsudrabu. Alumīnija amalgamu var pagatavot, sasmalcinot alumīnija granulas vai stiepli dzīvsudrabā vai ļaujot alumīnija stieplei vai folijai reaģēt ar dzīvsudraba hlorīda/dzīvsudraba sulfāta šķīdumu. Šo amalgamu izmanto kā reaģentu savienojumu reducēšanai, piemēram, nitrosavienojumu reducēšanai līdz amīniem. Alumīnijs ir galīgais elektronu donors, un dzīvsudrabs ir elektronu pārneses starpnieks. Pati reakcija un tās atkritumi satur dzīvsudrabu, tāpēc ir nepieciešami īpaši drošības pasākumi un apglabāšanas metodes. Videi nekaitīgāka alternatīva ir hidrīdi vai citi reducējoši aģenti, ko bieži var izmantot, lai sasniegtu tādu pašu sintētisko rezultātu. Vēl viena videi draudzīga alternatīva ir alumīnija un gallija sakausējums, kas līdzīgi padara alumīniju reaģētspējīgāku, neļaujot tam veidot oksīda slāni.

RW5BmqgFpc
Alumīniju gaisā parasti aizsargā paša oksīda slānis, kas ir plāns kā molekula. Šis alumīnija oksīda slānis kalpo kā aizsargbarjera pašam pamatā esošajam alumīnijam un novērš ķīmiskās reakcijas ar metālu. Dzīvsudrabs, kas nonāk saskarē ar to, nenodara kaitējumu. Tomēr, ja kāds elementārais alumīnijs tiek pakļauts iedarbībai (pat nesen skrāpējot), dzīvsudrabs var savienoties ar to, veidojot amalgamu. Šis process var turpināties krietni tālāk par tieši pakļauto metāla virsmu, potenciāli reaģējot ar lielu daļu alumīnija masas, pirms tas galu galā beidzas.

. Tiek ziņots, ka šķīdumā ir nepieciešama ūdens klātbūtne; ar elektroniem bagātā amalgama oksidēs alumīniju un reducēs H+ no ūdens, radot alumīnija hidroksīdu (Al(OH)3) un ūdeņraža gāzi (H2). Alumīnija elektroni reducē dzīvsudraba Hg2+ jonu līdz metāliskajam dzīvsudrabam. Pēc tam metāliskais dzīvsudrabs var veidot amalgāmu ar pakļauto alumīnija metālu. Amalgamēto alumīniju oksidē ūdens, pārvēršot alumīniju alumīnija hidroksīdā un atbrīvojot brīvo metālisko dzīvsudrabu. Izveidotais dzīvsudrabs pēc tam cikliski iziet cauri šiem pēdējiem diviem posmiem, līdz alumīnija metāla krājumi ir izsmelti
.
PGYKuHjRrT

Sagatavošanas metodes

Al/Hg amalgama no HgCl2 MeOH šķīdumā
Sagatavo divu litru plakandibena kolbu ar trim kakliņiem un aizbāž vienu no kakliņiem. Centrālajā caurumā ievietot atgaitas dzesētāju. Aparātu novietoja uz maisītāja/karstās plates. Reynolds Heavy Duty alumīnija foliju sagrieza aptuveni 1 collas kvadrātos, lai kopā iegūtu 27,5 g.
6IY1yRCULm
QToCGUYNMO

5 g folijas 1" kvadrātos un 5 g folijas un folija pēc 8-10 sekunžu malšanas Braun kafijas dzirnaviņā

OnwrQuCyt2
TjdFSKozyW

Folijas bumbiņu un 27,5 g folijas tuvplānā 2000 ml kolbā ar plakanu dibenu.

Ievietojiet 5 g porcijas nelielā Braun kafijas dzirnaviņā un samaliet foliju 8-10 sekundes. Folija īsti netiek "samalta", bet gan sakrāsojas mazās bumbiņās. Tas darbojas apbrīnojami labi. Tas var šķist dīvaini, ka liekat foliju kafijas dzirnaviņā, bet tas neapšaubāmi ir izrāviens alumīnija sagatavošanā Al/Hg. Tad 400 mg HgCl2 izšķīdināja 750 ml laboratorijas kvalitātes MeOH. Kad MeOH bija gatavs (viss HgCl2 izšķīdināts), to arī iepildīja kolbā un ielika kondensatoru. Katru minūti ik pēc aptuveni 5-10 sekundēm kolbu maisīja. Nepilnu 10 minūšu laikā bija redzama vāja burbuļošana, šķīdums bija pelēks, un alumīnijs ievērojami mazāk spīdēja. Daži gabali sāka peldēt. Kad amalgama ir gatava, gāzes izdalīšanās apstājas.
KSfEMgrNFT

Amalgamēšana pabeigta

Sausa Al/Hg amalgama no Hg(NO3)2

Ņemam 14 g alumīnija folijas un ar rokām saplēšam to 2x2, 3x3 cm lielos gabaliņos. Noteikti saplēšam, nevis sagriežam, lai palielinātu virsmas laukumu. Ievietojam kolbā ar apaļu dibenu ar 3 kakliņiem un pilnībā piepildām foliju ar ūdeni.
Htd1eO3lo5
Tagad mēs gatavojam dzīvsudraba sāli. Ņemam no aptiekas dzīvsudraba termometru, ietinam to papīrā, salaužam apakšējā galā. Visu dzīvsudrabu (~1-2 g) ielej glāzē, kurai pievieno 4 ml slāpekļskābes (70 %). Neaizmirstiet, ka dzīvsudraba tvaiki ir bīstami veselībai! Lai uzsāktu reakciju, glāze bija jāuzkarsē līdz aptuveni 50 grādiem, ik pa laikam maisot. Viss dzīvsudrabs izšķīda apmēram 30 minūtes, un no stikla izdalījās oranža gāze - slāpekļa oksīds (IV). Reakcijas vienādojums ir šāds.
Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O
WfyI0znvjK

Skatīt multivides materiālu 6
Ar pipeti ņem 2 ml šķīduma un ievieto to apaļdibena kolbā ar foliju. Pēc apmēram 5 minūtēm folija zaudēja spīdumu, kļuva blāva, un kolbas apakšā sakrājās neliels pelēku nosēdumu (alumīnija hidroksīda) slānis. Pēc 10-15 minūtēm reakcija apstājas, to var redzēt pēc gāzes izdalīšanās pārtraukšanas.
XClBG4hTiW
Iztukšojiet šķidrumu un 3 reizes noskalojiet foliju ar ūdeni.
Xyu1b86dt0
Ūdeņraža iegūšanai bieži izmanto etiķskābes esenci, bet es reakciju ūdeņraža iegūšanai "palaižu" ar ūdeni. Mazāk skāba vide, kas nozīmē, ka vēlāk jāpievieno mazāk sārmu. Daudzi uzdod jautājumu: "Kā šo ūdeni noņemt?" Ūdeni nekur nevajag noņemt, tas reaģē ar alumīniju, un iegūst ūdeņradi: 2Al + 6H2O ---> 2Al (OH)3 + 3H2

Kā to izmantot

Al amalgāmu (Al/Hg) plaši izmanto nitrosavienojumu reducēšanas organiskajās reakcijās ar amīniem. Redukcijas reakcija ir viena katla eksotermiska reakcija ar Al/Hg ar organisko nepiesātināto savienojumu. Alumīnijs, ūdens un dzīvsudrabs reakcijas maisījumā izdala ūdeņraža gāzi (H2) un piesātina organiskos savienojumus. Ar Al/Hg reducēšanu var sastapties populārākajās reakcijās, piemēram, Amfetamīna sintēze no P2NP, izmantojot Al/Hg (video), Pilnīga MDMA sintēze no sasafrasas eļļas, D-amfetamīna sintēze un ekstrakcija (Nabenhower, 1942) utt.
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Saskaņā ar Vikipēdiju dzīvsudraba(II) nitrāta ražošanai ir nepieciešama karsta un koncentrēta slāpekļskābe, vai tam nav nekādas nozīmes?
Reakcija ar karstu slāpekļskābi izskatās vismaz straujāka, izdalās daudz gāzes, un tas neaizņēma 10 minūtes.

Vai ar dzīvsudraba(II) nitrātu un alumīniju ir kāda attiecība, kas jāievēro? Vai arī kā noteikt pareizo daudzumu, lai iegūtu atbilstošu amalgamu.

Vai ir kļūda, ja 0,1 ml šķīduma ir izšķīdināts aptuveni 50 mg dzīvsudraba(II) nitrāta? Jo lasīju, ka jālieto skābs šķīdums, lai novērstu hidrolīzes produktu nogulsnēšanos.
Vai ir vēl kādas citas iespējas?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sveiki,
atbildi:

Aptuvenā attiecība ir no 1:1300 līdz 1:650 (dzīvsudraba(II)nitrāts pret Al molos).
Šī skābe aktivizē Al folijas virsmu, lai sāktu reakciju ar Hg. Daudz skābes sabojā reducēšanas produktu. Tā nav jālieto.
Kādus hidrolīzes produktus jūs domājat?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, tātad nav atšķirības, vai dzīvsudrabam pievieno karstu slāpekļskābi vai aukstu un pēc tam to karsē. Iespējams, otrā metode ir saudzīgāka.

Tas ir salīdzinoši liels diapazons, ar 50 g Al tas būtu daudzums no 0,4 g līdz 0,9 g. Bet tagad es zinu, kāpēc, palielinot padevi, netika iegūts daudz lielāks iznākums, pārāk maz sāls, lai veidotos amalgama. Liels paldies!

Vai labāk dot vairāk dzīvsudraba(II) nitrāta vai tikai tik daudz, cik nepieciešams? Es vienmēr uzskatīju, ka amalgamācija ir ķēdes reakcija, kurai ir nepieciešams tikai grūdiens, lai pilnībā reaģētu.
Ko nozīmē daudz skābes? Skābīgs šķīdums nozīmē, ka man ir nedaudz vairāk skābes, nekā šķīdumā reaģēja.
Es izšķīdu 21 g dzīvsudraba 70 ml 60 % HNO3, tam vajadzētu dot 0,1 ml skāba šķīduma koncentrāciju uz aptuveni 50 mg dzīvsudraba(II) nitrāta, un es būtu ielicis aptuveni 50 ml HNO3 par daudz.
Tas būtu apmēram 1ml (0,5g sāls) skābes šķīduma uz 50g Al. Vai tas jau ir pārāk daudz skābes?
Es domāju, ka tas nozīmē monohidrātu, oktahidrātu un hemihidrātu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Vajadzīgais daudzums būtu labāks, Hg sāls pārpalikums radīs vairāk Hg saturošu atkritumu.
Es domāju skābes pārpalikumu, jūsu kvantitatīvais daudzums ir ok.
Es domāju, ka skābes pārpalikums var palēnināt Hg un Al(OH)3 veidošanās reakciju saskaņā ar Le Šateljē principu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Labi, saprotu, tātad man nav jāuztraucas par hidrolīzes produktiem, bet gan par to, ka slāpekļskābes pārpalikums sabojā manu amalgamāciju.

Es rīkojos ļoti teorētiski pēc principa gribu 50mg uz 0,1ml šķīduma un paņēmu šo formulu un aprēķināju pārējo:
3HG + 8HNO3 --> 3HG(NO3)²+...+....
601,77g+504,08g -->1027,86g +...+...
2,93g+2,45g -->5g +...+...+...
5g dzīvsudraba(II) nitrāta + 10ml HNO3 = koncentrācija 0,05g/0,1ml
70ml HNO3 tātad nepieciešams 21g dzīvsudraba.
No 70ml HNO3 17,15g=12,55ml būtu jāreaģē, un atlikums (57ml) būtu skābais šķīdums.

Kāds būtu labākais veids, kā saglabāt sagatavoto šķīdumu?
-Vai es varu destilēt slāpekļskābi? Kas paliktu, tīrs dzīvsudraba sāls? Taču, ņemot vērā nelielo daudzumu, tas noteikti būtu pārāk dārgi.

-Vai man labāk pievienot dzīvsudrabu un visu to karsēt, lai iegūtu lielāku dzīvsudraba sāls koncentrāciju un mazāk skābes?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Jūs nepareizi veicāt reakciju un līdz ar to arī reaģentu daudzumus. Paskatieties uz manu tēmu iepriekš, tur ir pareiza reakcija.
Noslēdziet to hermētiski un ievietojiet ledusskapī.
Jums nav jāveic šīs procedūras, cilvēk. Ja jūs vēlaties atrisināt Hg HNO3, jums tas ir jāuzkarsē. Lai izvairītos no skābes iztvaikošanas, var izmantot atgaitas kondensatoru.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Bet, kungs, reakcija
HG + 2HNO3 --> HG(NO3)² +NO2 + H2O
no jūsu ziņojuma nevar būt pareiza,
HG + 2HNO3 --> HG(NO3)²+ H2 būtu pareiza reakcija, ja tā, bet, iespējams, tai vajadzētu būt ->.
HG + 4HNO3 --> HG(NO3)² + 2NO2 + 2H2O, pretējā gadījumā molekulu skaits abās pusēs nav pareizs, jums trūktu viena slāpekļa un trīs skābekļa. Vai jūs piekrītat man? Jebkurā gadījumā veidojas slāpekļa dioksīds (NO2), es jums piekrītu 100%, es to sajutu.
Mana reakcija ar slāpekļa oksīdu (NO)
3HG + 8HNO3 -->3HG(NO3)² + 2NO + 4H2O
arī būtu pareiza, ņemot vērā molekulu skaitu, bet slāpekļa oksīds ir bez smaržas, tāpēc tas nevar būt pareizi, mana kļūda.

Nezinu, kāpēc es varu atrast tik daudz reakciju HG + HNO3 un kura no tām ir pareizā reakcija.
Man likās, ka mans šķīdums nav pareizs, pārāk skābs, vismaz tā es tevi sapratu, un es izdomāju divus veidus, kā "glābt" savu šķīdumu, destilēt vai koncentrēt. Bet...
Šķiet, ka tas tomēr nav vajadzīgs, kā jūs tikko rakstījāt.

Es tad izmantošu jauno reakciju, ja jūs man piekrītat, aprēķiniem nākotnē, lai noteiktu pareizo dzīvsudraba sāls daudzumu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Jā, jums ir taisnība! Tas ir tieši tā. Paldies par jūsu paziņojumu. NO2 ir pareizais produkts, brūna gāze.
3EkWQSjFeV
Atvainojiet par pārpratumu. Jūs varat iztvaikot skābi, bet izmantojiet labi vēdināmu vietu un lietojiet masku ar cimdiem!
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Sveiki, Patton, es mēģināju ievietot savu foliju kafijas dzirnaviņās (vislielākajā izmisumā), bet nebiju pārliecināts, vai tas izdosies, tāpēc atstāju mazās bumbiņas malā, bet tad izlasīju jūsu iepriekšējo ierakstu, un tas iedvesa man jaunu cerību. Mans jautājums ir, vai to var izmantot arī ar parasto amalgamēšanas metodi vai tikai ar MeOH. Tas būtu dzīvības glābējs, jo plēst visu šo foliju ir slepkavība. Paldies
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sveiki, Diogenes. Jā, var.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Kā es varu zināt, kad mazās bumbiņas (ko veido kafijas dzirnaviņas) ir amalgamētas un gatavas lietošanai. Uz kādām pazīmēm man būtu jāpievērš uzmanība?

Vai es labi saprotu arī to, ka, izmantojot kafijas dzirnaviņas metodi, reakcijai nepieciešams vairāk folijas? Ja jā, tad kāda ir proporcija pēc jūsu pieredzes?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Krāsa un burbuļi. Kad burbuļošana ir pabeigta, tas ir gatavs darbam
jums tas ir jāsaskaita pēc masas, griešana un sajaukšana maisītājā, ko izmanto, lai palielinātu virsmas kvadrātu
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Paldies, Patton, pamēģināsim un izmantosim to pašu folijas svaru (lai gan šķiet, ka tas ir daudz mazāks un par stundu īsāks laiks :) ).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Interesanti, vai folijas vai gabaliņu vietā var izmantot alumīnija pulveri? Kaut ko līdzīgu vācu tumšajam pulverim (200 acu - 2 mikroni). Ja to sajauc ar dzīvsudraba nitrātu, kāds būtu rezultāts?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Esmu lasījis, ka tas nav tik labi, jo no pulvera nevar iegūt labu amalgamu, tas pārāk ātri reaģē, pats nekad neesmu mēģinājis, bet foliju izmanto vienmēr.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Labi, interesanti. Kur jūs to izlasījāt, es arī labprāt izlasītu! Es sagaidu, ka reakcija būs gluži vardarbīga, jo reakcijas parasti notiek ar alu pulveri, bet kāpēc reakcijas laikam vajadzētu ietekmēt galaproduktu?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Atvainojos, ka nevaru sniegt saiti, manuprāt, tas bija kādā vecā forumā. Mēs noteikti neesam vienīgie divi, kas domā, ka jo lielāka virsma, kas var reaģēt, tad labāk, bet šajā gadījumā tā droši vien nav, jo praktiski visi pavāri vienmēr strādā ar foliju. Kāpēc tieši es nevaru pateikt, atvainojiet. Varbūt kāds eksperts šeit varētu atbildēt, kāpēc šeit netiek izmantots pulveris, bet tikai folija.

Reakcija var arī notikt pārāk ātri. Piemēram, kontrolētā reakcijā, kas vienmērīgi norisinās ilgu laiku, vielu pārveide var būt daudz pilnīgāka nekā īsā straujā reakcijā.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Ah, ok, es saprotu. Es tikai domāju par reakciju, lai iegūtu alumīnija amalgamu. Bet tad ir P2NP reducēšana... Tur pulverveida amalgama varētu pārāk ātri darboties.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
299
Reaction score
163
Points
43
termometra tehnikā mums vajadzīga tikai 70% slāpekļskābe ? (nav ok 60/65/69,5 %... nav tāda pati cena).
 
Top