Működne a NaBH4 / CuCl2 redukció a TMA esetében?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sziasztok!

Iv készítettem néhány b-nitrosztirént (főleg), de készítettem a TMA-nak megfelelő nitropropént is, mivel úgyis meszkalint készítek.
Azt tervezem, hogy folytatom a nitrosztirének NaBH4 / CuCl2-n keresztül történő redukcióját, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez rendben lenne-e a 3,4,5-TMOnitropropénnek a végső TMA-ra való redukciójához, amit keresek?
chatgpt azt mondja, hogy rendben van, de aztán ez adott nekem néhányszor néhány kétes tanácsot 🤣

Köszönöm.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Nos, ez működik a P2NP-ről aminra, így más nitropropénekre is működnie kell. Azonban a Vesp-en van egy bejegyzés, amiben azt írják, hogy a DOM, TMA-2, redukció esetében probléma van a kristályosodással. Szerezz valamilyen olajat, ami nem kristályosodik. (lehet, hogy rosszul választottad meg a sót)

Azonban a hozzászólás csak egy tagtól. Javaslom, hogy regisztrálj a Vesp. oldalon és szánj időt a tanulmányozásra és keresgélj ott.

Itt van a vonatkozó hozzászólás:

Kell def. működnie IMO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Érdekes - gondolom, hogy ez működni fog. Minden bizonnyal megér egy próbát... Van LAH, de egy kicsit félek használni ebben a szakaszban TBH, de azt hiszem, a legrosszabb, ami történik, az az, hogy fudge ez 5g nitropropén fel, és hogy több - van, mint 480g a kiindulási aldehid maradt, így meh.

Ez lényegében azt gondoltam, amit egyébként lol
Először kipróbálom 1g-os skálán gondolom.....

Hogy igazságos legyek, először a meszkalin redukciót fogom kipróbálni ezzel a módszerrel, úgyhogy majd meglátjuk - frissítem, ha több hírem van ezzel kapcsolatban....
 
Top