Mit csináltok péntek este? (Képek)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Dolgozom a görcsöket ebből a vákuum beállításból, és amint 1/2L desztillált vízzel rendelkezem, egy jövőbeli projekthez desztillált kloroformot fogok futtatni, amelyet desztillálni kell. Majd csinálok egy megfelelő írást erről, ha végeztem.
Kruf9BGsO5

PIZhgv9Kzj
HUscBrw16m
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Egy másik témában, tudja valaki, hogyan lehet képet fordítani feltöltéskor? Még soha nem volt ilyen problémám ezen a fórumon. 😔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Látom, ez már néhány hónapja történt, ha még nem jöttél rá, nyisd meg a képeidet Paintben, és az óramutató járásával megegyező irányban 90-et kell forgatnod. Szép munka egyébként :}
Nem akarok biztonsági kérdéseket feltenni, de online rendelésből szerzed be a cuccaidat, vagy helyben találsz dolgokat? Például a "hobbiboltban". Az agyam nem engedi, hogy úgy próbálkozzak, hogy előbb ne próbáljak improvizálni, de gyorsan tanulom, hogy ez rossz megközelítés, ha chemről van szó.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Amazon és eBay az egészet. Az Amazonról olyan üvegdarabokat kaptam, amelyeket Kínából szállítottak. Nagyszerű ajánlatok, ha tudsz várni 3 hetet vagy egy hónapot. Kaptam egy szép 3 nyakú és egy alihn kondenzátort 20 $ / PC-ért, ezek Deschem márkájúak. Ijesztő, amíg meg nem nézed a cuccot, és nem látod, hogy ebben a hónapban 200-at adtak el, és ez csak 1 konkrét darab 1 márkától. A múlt hónapban 1000 Erlymeyer-lombikot adtak el. 900 szeparációs tölcsért. 350 teljes desztillációs készletet.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Vannak dolgok, amiket improvizálhat, de egy vákuumdesztillációs készletet vagy egy inert gáz alatti refluxos berendezést nem lehet rögtönözni. Szerezzen be egy 20-30 darabos készletet. Csak vedd meg. Küldd el a nagymamádnak, ha kell. Ez 100 reakcióra konfigurálható. Elég sokat improvizálhatsz belőle. Nekem körülbelül ennyi van, és nincs sok minden, amit ne tudnék megcsinálni.
Egy másik megjegyzés, a legnagyobb gubancok voltak;

A) ez a főzőlapos keverő szemét. Ez az az olcsó, amit mindenhol 40 dollár körül eladnak. Hagyja ki. Van benne egy termisztor, amely nem engedi, hogy 100 ° C-nál melegebb legyen. Azt állítja, hogy 250 wattos fűtőteljesítménye van, de biztosíthatom, hogy az elemet elnézve kizárt, hogy 250 wattos legyen. Körülbelül 5 tekercs horgászzsinór méretű huzal van egy karton kör körül, amely az egyik oldalon alumíniumozott, a másik oldalon pedig csupasz karton. Egy csésze vizet sem forral fel. Soha! Az eBay-en vettem egy igazi használtat, 650 wattos, és 2 perc alatt felforralja a vizet. Hiányzott belőle néhány csavar, és a keverőmechanizmusnak szüksége volt egy kis munkára, ezért panaszkodtam, és féláron, 50 dollárért kaptam meg. Egy megjegyzés; ha a keverőmechanizmus nem megy lassan, ennek belsejében van egy változó ellenállás, amely egy lapos fejű csavarhúzóval állítható. Fordítsa felfelé.

B) Másképp melegítettem, és 3 alkalommal egymás után felforralta a vizet a kondenzátorba. Nem lehet lehúzni a vákuumvezetéket, ha elkezd erőteljesen. Vákuum van rajta butuska! Kell egy szelep, de amíg nincs, addig a hőmérő házának kicsavarása is működik, és még azt is tudod szabályozni, hogy mennyit engedj le, és fenntartasz némi vákuumot
 
Last edited:
Top