Question Két kérdés

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jó napot kívánok! Két kérdésem lenne. Az első, hogy konzultáljak egy szakértővel, az efedrin tablettákból történő kivonásának módszereivel kapcsolatban. Nem vagyok biztos benne, hogy az ezen a honlapon leírt módszerek működhetnek a nálam lévő tabletták esetében. Van egy listám a segédanyagokról, amelyeket a tablettáim tartalmaznak (kb. 300 tablettám van, egyenként 50 mg efedrin-hidrokloriddal). A segédanyagok a következők:
-Mikrokristályos cellulóz.
-Talc
- Magnézium-sztearát
- Nátrium-karboximetil-keményítő (A-típus).
Ezzel az összetétellel melyik módszer lenne alkalmasabb az efedrin-hidroklorid kivonására? .

A második kérdés egy 2000 ml-es, kétnyakú, lapos fenekű lombikkal kapcsolatos problémára vonatkozik. A lombik piszkos volt, és a száján az alumínium-amalgám reakciójának maradványai voltak. Az egyik szájat lefedtem egy üvegdugóval, és amikor megpróbáltam eltávolítani a dugót, az beragadt, és nem tudtam kiszedni. Mit tehetek, hogy eltávolítsam ezt az üvegdugót anélkül, hogy a lombik megsérülne? Üdvözletem és köszönöm.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
467
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
van egy szál kivonása efedrin tablettákból 😃

második öblítse le a nyakát forró vízben egy kicsit kell jönnie elveszíti
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Futtasson forró vizet közvetlenül a csuklóra, és tegye a fagyasztóba. Holnap szét fog esni 1 csepp víz a földszelvényen megfagyva nagyobb erőt tud kifejteni, mint egy autóemelő. A nátrium-karbometoxi strch egy fehér por, amely feloldódik rt vízben, és felszív egy szart, és egy szép stabil emulziót készít, amely elbaszza a kísérletedet. Ez a bűnös. A vízben géllé válik.
 

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jó reggelt! Szeretném megtudni, hogy van-e konkrét módja a karboximetil-keményítő eltávolításának, vagy annak megakadályozásának, hogy elrontsa a reakciót. Az efedrin kivonására különböző módszerek vannak leírva. A tablettáknak a gyógyszermárkától függően különböző scipiensük van, bár némelyik egybeesik. Az efedrin extrakciós rendszere a legtöbb tablettánál általában nagyjából ugyanaz ? vagy a különböző segédanyagok esetében változik?
A gőzfúvókás extrakciós módszer az én tablettáimban lévő segédanyagok esetében működik ?.

A kérdés, hogy hogyan lehet eltávolítani a lombikban ragadt üvegdugót a reakciómaradványokkal, próbáltam már forró vízzel, szappannal, nekem nem vált be.
Megpróbálom a fagyasztásos módszert, de előfordulhat, hogy az üveg eltörik és tönkreteszi a lombikomat.
Köszönöm szépen a segítséget. Üdvözlettel.
 
Top