A legegyszerűbb metamfetamin szintézis amfetaminból

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
V58yjrZIsF

Bevezetés

Számos eljárás létezik az N-metil-amfetaminok (metamfetaminok) előállítására különböző kiindulási anyagokból, például fenil-2-propanonból (P2P), fenilacetaldehidből vagy efedrinből, de mi van akkor, ha már van egy amfetaminunk, és az aminocsoporthoz metilcsoportot szeretnénk hozzáadni? Ha az első reakciót alkalmazná, ami az átalakításhoz eszébe jut, vagyis az amfetamin metil-jodiddal vagy dimetil-szulfáttal történő alkilezését, csalódást okozna, mivel termékek keverékét kapná, a legfontosabb az N,N-dimetil-amfetamin (nagyon alacsony aktivitású), mivel miután az amfetamin metilálódott metamfetaminná, a molekula sokkal érzékenyebb egy újabb alkilezésre, és így a dimetil-amfetamin sokkal gyorsabban keletkezik, mint ahogy a maradék amfetamin metamfetaminná alkileződik. Valójában a reakcióelegyben találnánk nem reagált amfetamint, N-metil-amfetamint, N,N-dimetil-amfetamint és még egy kis részét is egy kvaterner N,N,N-trimetil-amfetammóniumsónak.

Hogy ez ne történjen meg, általában a metilcsoport bevezetésének közvetett módszereihez kell folyamodnunk. Az egyik módszer az amfetamin formaldehiddel (akár vizes oldatként, akár paraformaldehidként) történő reakciója, így kapjuk az amfetamin-formaldehid-imint, amelyet aztán többféle redukálószerrel, például Al/Hg vagy Pt/H₂ segítségével N-metil-amfetaminná redukálhatunk.

Ebben a témában a metamfetamin (4 ) legegyszerűbb szintézisét ismertettem amfetaminsóból az imin (3) segítségével, Al/Hg redukció
segítségével.

Berendezések és üvegeszközök:

Reagensek.

  • 1 mól amfetaminsó;
  • ~1 L 20%-os nátrium-hidroxid (NaOH) vizes oldat;
  • ~700 mL DCM vagy petroléter;
  • 1 mól (81 mL 37% vagy 75 mL 40%) vizes formaldehid (CH2O);
  • 350 mL EtOH (etanol 96-98%);
  • ~70 g Al-fólia;
  • 1,62 g higany(II)nitrát (Hg(NO3)2);
  • ~500 ml 20 %-os sósav (HCl) oldat;
  • ~200 g nátrium- vagy magnézium-szulfát (Na2SO4 vagy MgSO4) vízmentes.

Eljárás

J417eyKxt9

  1. 1 mól amfetaminmentes (1) bázist kell kapnunk az amfetamin sójának (szulfát vagy foszfát) hozzáadásával 20%-os NaOH vizes oldathoz, pH 12-re. 15 percig keverjük, majd DCM vagy petroléter 3 x 75 mL DCM vagy petroléter segítségével extraháljuk az amfetaminmentes bázist.
  2. Készítsünk Al-amalgámot. Kb. ~70 g Al-fóliát és 1,62 g higany(II)nitrátot (Hg(NO3)2) kell felhasználni az amalgám előállításához a következő témakörben leírtak szerint.
  3. 1 mól amfetamin-szabadbázis (136 g) és 1 mól vizes formaldehid (2) (81 mL 37% vagy 75 mL 40%) keverékét 350 mL EtOH-ban (etanol) egy 5 L-es, refluxkondenzátorral ellátott kerekfenekű lombikba öntjük, és hozzáöntjük az előzetesen elkészített alumínium-amalgámot.
  4. Az imint (3) körülbelül két órán keresztül redukáljuk, hogy a reakcióhőmérsékletet ~50-60 °C alatt tartsuk. Hűtést kell alkalmazni, ha a reakció túl heves lesz.
  5. 1 L hűtött desztillált vizet adunk a reakciótömeghez, az alumínium-hidroxid-szilárdságot leszűrjük.
  6. A teljes reakciótömeget 20 %-os HCl-lel kezeljük pH 3-ig, majd 3 x 75 ml DCM-mel vagy petroléterrel extraháljuk. A DCM extraktumokat egyesítjük. A szűrésből származó vízréteget 20%-os NaOH-val lúgosítjuk pH 12-re, és 3 x 75 ml DCM-mel vagy petroléterrel extraháljuk. Ametamfetamint (4) tartalmazó szerves rétegeket egyesítjük (az alkilezett vízréteg első és második extrakciójából), Na2SO4 vagy MgSO4 vízmentes felületen szárítjuk és vákuumban koncentráljuk.
  7. A metamfetamin-hidroklorid előállítása száraz HCl-gáz buborékolásával történik a szerves (DCM metamfetaminnal) rétegen keresztül. A metamfetamin-hidroklorid csapadékot szívószűréssel leszűrjük, szárítjuk. Ajég-metamfetamint a következő módszerekkel is termesztheti.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Szia Patton, tervezel néhány képet hozzáadni ehhez a szintézishez? Mekkora a szokásos hozam?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Szintén sztereospecifikus? D-metamfetamint kapunk, ha D-amfetaminból indulunk ki?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Az eredeti ródium szócikkben sztereospecifikusnak írják le:
"70 g d-amfetamin alkoholban alumíniummal és 1 mól formaldehiddel d-metamfetamint adott, amelyet foszfát-sóvá alakítottak át. Az 1-fenil-2-aminopropanol hasonló módon adta az efedrint."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Nem, most nem tervezem. Nem tudom pontosan megmondani.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
Nem tudom, mi ment rosszul, de elvesztettem majdnem 20 g tiszta amfetamin, megpróbáltam semlegesíteni azt NaOH-val, és kivonat petroléterrel semmi sem maradt a párologtatás, megpróbálta újra DCM ismét semmi sem maradt a párologtatás, srácok valaki próbálta ezt a módszert, ha valaki megy, hogy megpróbálja használni kis mennyiségben ...
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
43
Points
28
20gramm sok, azt hiszem, több gyakorlatra van szükséged, de ne veszítsd el a másik 20grammos haverodat, kezdheted az 1grammos skálát.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
4-5 alkalommal próbálkoztam vele, így összesen 20 gm-t vesztettem.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
A szintézis első lépésére utal?

ha az amfetaminsó szabadbázissá történő átalakításával nem sikerül, akkor alapvető kémiai ismereteket kell tanulnia. próbálkozzon egy szerves kémia tankönyvvel, valamint egy gyakorlati/kísérleti szerves kémia kézikönyvvel.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Használt már mélyvákuumot? Biztos, hogy amfetaminsó volt? Mit csinált pontosan, le tudná írni az eljárást?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Szia Patton, mit csinálsz az oldószerrel (petróleuméter) a szabad bázis kivonása után? Addig párologtatod, amíg nagyon kis mennyiségű nem lesz, majd EtOH-t adsz hozzá? IPA-t is lehet használni? (Már csak azért is, mert az EtOH nehezen száradhat - vagy a szárazság nem követelmény ebben a fázisban?)

Amikor a metamfetamint tartalmazó szerves réteget egyesítik, majd vákuumban koncentrálják - az oldószert is melegítik, vagy csak vákuumot adnak hozzá. Mi az előnye ennek a szerves réteg melegítésével történő kíméletes elpárologtatással szemben?

Elnézést a sok kérdésért, de ez egy nagyon jó útvonal és szeretném kipróbálni, amint lesz rá időm, ezért jó lenne tisztázni minden részletet, hogy viszonylag zökkenőmentesen menjen. Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt megosztottátok.

Ha jól értem amit írtál BongMan, akkor NaOH-val semlegesítetted az amfetamin vizes oldatot. Igazából a Ph-t kell felemelned kb. 12-13-ra, és amikor a megfelelő Ph-t elérted, akkor a vizes oldatod tetején lesz egy szabadbázis réteg. Amikor ez a diszkrét réteg megjelenik, készen áll az extrakcióra.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Szia, Diogenes =)
Az amfetamin szabad alapolaját kell beszereznie. Ez különböző megjelenésű.
Talán
Vizes formaldehidet adsz hozzá, nem kell abszolút EtOH a vizes oldathoz való hozzáadáshoz, ez nyilvánvaló.

A szabad bázis met részben oxidálódhat a levegő oxigénnel a melegítés alatt, és elveszíti a hozamot. Az arany standard a vákuumdesztilláció.
Szívesen látjuk! Ossza meg velünk az eredményeit, kérem. Sok sikert!;)
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
feloldom az amfetamin-szulfátot 20 %-os NaOH-ban és 15 percig keverem , kivonatolom MDC X 3-szor , párologtatom az oldatot, pontosan ezt csináltam. és igen, csináltam Marquis tesztet az amfetamin konformációjára és 100 %-os amfetamin volt.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
.... hoppá nem ellenőriztem a pH-t azt hittem, hogy már 12-13 körül voltam, mint általában NaOH pH és nem vártam meg a rétegleválasztást..........kérlek oszd meg az eredményeidet, ha megpróbálod .
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
meg tudjuk-e csinálni ezt az amfi-ból meth-be folyamatot, mielőtt szulfáttá alakítanánk az amfetamin szintézis során ....?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Igen, ezt a reakciót elvégezheti amfoszulfátmentes bázissal (3-7. szakasz).
20%-os NaOH-oldatot kell hozzáadni az amf-szulfátos vízoldathoz 12-13 pH-értékig. Ezután keverje össze, és DCM-mel (nem MDC-vel) 3 alkalommal extrahálja.
Hogyan pároltad ezt be?
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
a forró levegőben ...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Az amph nem párologtatható el forró levegőn
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Feb 12, 2022
Messages
91
Reaction score
93
Points
18
Ehhez a reakcióhoz elegendő lenne 4L kerekfenekű lombik ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Csak lekicsinyítve, de valószínűleg igen
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Sziasztok!
@G.Patton, @Dragovich, és társai

Nem értem ezt a lépést...


Ez egy vákuumszűrés vagy egy vákuumdesztilláció (ha ez, hány C°-os hőmérséklet?)
Nincs videó erről a lépésről?

és... ez az eredmény ... ? halványsárga metamfetamin (folyékony? por?) az, amit a jéghez használsz?

sory for noob time
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Csatoltam egy általános sémát a vákuumdesztillációhoz, vagy ha egy all-in-one fixet akarsz, akkor kaphatsz egy rövid útvonalú fejet, mint a csatolt. szükséged lesz egy vákuumszivattyúra is, a mini az aliexpress-ről a munkát elvégzi, vagy kezelheted magad egy megfelelővel ORR kap egy vízsugárszivattyút és egy igazán erős akváriumszivattyút, hogy csatlakoztasd. valószínűleg egy hidegcsapdára is szükséged lesz, azt hiszem, patton-nak van egy szála erről.
Vagy rotovap, az a legkényelmesebb.
 

Attachments

  • hkYzIaKdnm.png
    hkYzIaKdnm.png
    104.8 KB · Views: 510
  • LGTiBljUMF.jpg
    LGTiBljUMF.jpg
    17.6 KB · Views: 512

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Bocsánat, de még sosem csináltam ilyet, szóval... egy kicsit elveszett vagyok.

Használhatom például ezt a szerelvényt?
TKmwOq7GlR


szóval... a "szerves rétegeket metamfetaminnal (4) kombinálva" (és a MgSO4-emet? vagy az 500ml-esben...?) a 2000ml-es ballonba teszem ... és... mennyi temp ? az összes desztillátum megmarad?
 
Top