Nátrium-hidroxid szintézis

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Tehát tudom, hogy ez csak egy könnyen megrendelhető vegyi anyag, de úgy gondoltam, hogy szórakoztató lenne valami egyszerű és alapvető, amit néhányan megtehetnek, és hasznos lehet a nátrium-hidroxid otthoni előállításához.

Nem fogok útmutatót adni, mivel nem vagyok kémikus, de általában az interneten is könnyen lehet találni videókat ugyanerről a dologról.

De csak kalcium-hidroxidra és nátrium-karbonátra van szükséged. Kalcium-hidroxidot lehet kapni a boltokban, ahol pácoló kellékek vannak, nátrium-karbonátot pedig szódabikarbónából lehet készíteni, amit egy ideig melegítettek.

Egyszerűen csak reagáltassuk ezeket vízben (óvatosan, hő!) És a hidroxid átcsúszik a kalciumról a nátriumra, a karbonát pedig átkerül a kalciumra.

A kalcium-karbonát nagyon oldhatatlan a vízben (25c-nél valami 15mg/liter), így leszűrhető, és máris van egy nátrium-hidroxid oldatod, amit igény szerint le lehet párolni vagy teljesen kiszárítani.

Amúgy bocsi ha ez hülyeség, csak gondoltam hátha segít valakinek.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
NaOH-t állíthat elő víz elektrolízisével NaCl melléktermékként klórgázt készíthet
 
Top