Question Gombafarm

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Helló, úgy döntöttem, hogy házi farmot csinálok valami varázsgombából, de valaki meg tudná mondani nekem mindent, amit tudnom kell, és amit tudnom kell, hogy elkészítsem?
Egy másik kérdés az, hogy mennyibe kerül 1-5g varázsgombát vásárolni néhány drogdílertől?
Aki tud nekem egy jó választ adni, annak nagyon hálás leszek.
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
@AKWA - Ez az úr nagy tapasztalattal rendelkezik a gombatermesztés és a kivonási módszerek terén. Nagyon barátságos fickó, aki segített nekem a gombákkal kapcsolatos kérdéseimben. Talán ő is tud segíteni neked. 😊
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Megtehetném, de az rengeteg gépeléssel járna. Többféleképpen is el lehet végezni. Ahol én vagyok, ott 5 gramm 25-35 usd dollárt ér. Ha megnézed, rengeteg információ áll rendelkezésre. Nézd meg a "The Shroomery.org"-ot.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Támogatom, amit @Frit Buchner mondott, és én is a philly golden teacher, Willy's world, 90 seconds mycology és végül mycotrophic youtube csatornája felé irányítanám. Mycotrophic számomra a legjobb, bár már nem aktív a youtube-on, hogy a patreonra és a discordra koncentráljon, a videói még mindig rendkívül hasznosak.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Boomer shroomer a youtube-on remek információkkal szolgál. Ez azonban valószínűleg egy tapasztaltabb felhasználónak szól. Nekem soha nem volt problémám a PF Tek használatával. Kezdőként javaslom, hogy ott kezdje, ez a módszer többé-kevésbé "bolondbiztos".
Szükséges tételek: Sütőedény. 1 vagy 1/2 pintes "gömbölyű" üvegek - a legszélesebb szájú a legjobb. Zsák vermikulit, zsák perlit, szerves barna rizs, nagy műanyag "rubbermaid" kád, turmixgép vagy kávédaráló, és természetesen a spóraszóró fecskendő. A spórákat online kapod - ezek legálisak - legalábbis a legtöbb helyen az USA-ban. Minden mást megtalálsz a Walmartban vagy a város környékén. Szintén szükséges - Konyhai eszközök, alkohol a sterilizáláshoz a folyamat során. A rizst turmixgéppel vagy darálóval őrölje lisztté. A 2/3 csésze vermikulit, 1/4 csésze barna rizsliszt és 1/4 csésze víz arányát használjuk az üvegek megtöltéséhez. Sterilizáljuk a gyorsfőzőben és befecskendezzük a spórákat. Néhány hétig sötétben és melegen tartjuk.
Kövesse az alábbi utasításokat: https://erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

NEM GYŐZÖM ELÉGSZER HANGSÚLYOZNI: A LEHETŐ LEGTISZTÁBBNAK KELL LENNI AZ EGÉSZ FOLYAMAT SORÁN! Különben csak penészt/baktériumokat fogsz növeszteni, és az idődet/pénzedet pazarolod!

Azonban, amikor a terráriumról van szó - tegye ezt az alábbiakban.
Töltsd meg a műanyag gumimedencéd alját körülbelül egy hüvelyk vagy 2 cm perlittel. Adj hozzá annyi vizet, hogy az összes perlitet átjárja, és maradjon még egy kevés az alján, de ne legyen annyi, hogy a perlit fölé kerüljön. Ez a te terráriumod. Amikor a befőttesüveged befejezte a kolonizációt - a gomba az egész befőttesüvegben elszíneződések nélkül növekszik - várj még egy hetet, hogy biztos legyél benne, hogy érettek. Soha ne nyissa ki a befőttesüvegeket, amíg nem vár néhány napot, miután látja, hogy az egész üveg kolonizálódott. Egyesek gyorsabbak, mint mások.
Most már készen állsz a "süteményeid" "megszületésére". Ürítsd ki az összes befőttesüvegedet ("süteményt") egy másik, félig vízzel teli kádba, hogy "megmártózzanak" - hagyd őket 12-23 órán át úszkálni - majd helyezd őket a terráriumodba. Ez segít elmondani a süteményeknek, hogy itt az ideje gombát készíteni, és a mártás segít rehidratálni a süteményeket, mivel a gombák 90+%-ban vízből állnak - ez a lépés sokat segít.
Az állóvízzel a terráriumban elég páratartalom lesz, és a terrárium oldalán nedvességet kell látnia - ez jó jel. Hagyja a terráriumot meleg, sötét helyen, és ellenőrizze minden második nap, nyissa ki a fedelet néhány percre a friss levegőért, és hagyja egy-két órán keresztül a fényben, de SOHA ne érje közvetlen napfény! Néhány nap múlva látni fogod, hogy "csapok" képződnek a süteményeken. Még néhány nap múlva a gombák készen lesznek. Szedje le őket, mielőtt a kalap leválik a szárról. Az első szüret után "mártogasd" újra a süteményeidet 12-23 órára, és tedd vissza a terráriumba a következő szüretre.
"flush"-hez. Ha a terrárium kezd kiszáradni, csak adjon még vizet a perlithez az alján, de ne annyit, hogy a sütemények vízben üljenek. Csak annyit, hogy a nedvesség/nedvességtartalom magas maradjon.

A süteményeid 2/3/4 alkalommal fognak öblíteni, csak mártogasd újra minden öblítés után és ismételd, amíg nem nőnek tovább, próbáld meg nem kezelni a süteményeidet és nem zúzod meg őket vagy nem téped ki a gombákat szedéskor - ne károsítsd a süteményeket.
A szárításhoz egy élelmiszer-dehidratáló működik a legjobban, de nem szükséges. Száríthatja levegőn ventilátorral stb. A gombáknak csontszáraznak és csattanó szárúnak kell lenniük, mielőtt tárolni lehet őket, különben tönkremennek.
Minden egyes következő fúvás csökkenti a terméshozamot és a hatékonyságot. Az első flush a legjobb, az utolsó a legrosszabb. Remélem, ez az információ segít! o7
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
67
Points
18
Valaki tudta elmondta nekem tapasztalatból ( sok youtube videót néztem), de a méz működik a spórák tenyésztésére az úgynevezett folyékony kultúrában, és ez az oldat elég jó ahhoz, hogy barna rizsbe tegyük (néhányszor megfőzve), hogy elkezdjen növekedni a micélium ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
A méz működik, de van némi gombás immunitása, így nem az ideális dolog. Karo, barna rizsszirup BREWERS MALT EXTRACT, csak valamilyen glükóz/fruktóz formának kell lennie. Vannak problémák, amelyek a spórák használatával járnak, hogy beoltják a LC-t, de már megtették. Soldados Erowid tech idősebb, mint ő, és valószínűleg idősebb, mint én, és a "terrárium" azaz Fruiting Chamber, egy rossz design. Így a probléma az, hogy megpróbálom megtanítani, hogy itt csinálja. Írtam egy 7 oldalas cikket egy nemzetközi mikológiai folyóirat számára, amely körülbelül 10-12 évvel ezelőtt jelent meg, és még 7 oldalban is csak egy összefoglaló.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Nem mondtam, hogy ez a legújabb vagy legjobb technika vagy bármi más, csak azt állítottam, hogy "bolondbiztos". Egy laza vázlatot adtam egy érdeklődő kezdő számára, amelyet követhet. A sterilizálás valószínűleg a legnagyobb kérdés egy kezdőt illetően, és a gyorsfőző vitálisan kiküszöböli az összes hibát addig a pontig. Csak be kell oltani és megszülni ezeket az üvegeket a kolonizálás után. Frit Buchnernek igaza van, a terrárium kialakítása, amelyet abban a tek-ben az erowid-on megadott, bonyolult és ostoba, ezért egy nagyon egyszerű alternatívát adtam meg - nedves perlit egy műanyag kádban, soha nem volt probléma a gyümölcsözés elmaradásával vagy kiszáradásával. Légtömlők és párásítók és egy "csepegtető pajzs" és mi nem, nincs szükség. Csak egy-két csésze vizet kell hozzáadni tetszés szerint, annyit, hogy a terráriumban "párás" maradjon. Kezdőként azt javasolnám, hogy mielőtt újításokkal próbálkozol, próbáld ki magad az egész folyamatot. Biztos vagyok benne, hogy vannak sokkal jobb módszerek, de ez biztosan nem nehéz, és fele annyira sem bonyolult, mint amilyennek sokan teszik. Ha a tek régebbi, mint én, (35+ év) akkor valószínűleg oka van annak, hogy még mindig biztosítják - mert kipróbált és bevált. Az én szándékom csak az, hogy segítsek magyarázni és egyszerűsíteni.
 
Top