Metakvalon (Quaalude) szintézis

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Bevezetés

Ebben a témakörben a Methaqualone (Quaalude; 2-metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon) izatósav-anhidridből és o-toluidinból nagy hozammal előállított metakvalon (2-Methyl-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon) kémiai tulajdonságait és szintézisútját találja. Ezek a prekurzor anyagok meglehetősen gyakoriak, és nem keltenek nagy figyelmet. Könnyen és jó áron megvásárolhatja őket egy vegyszerboltban. Ezek a módszerek elemi és könnyen méretezhetőek. Ne feledkezzen meg a biztonságról és használja az egyéni védőfelszerelést.

Berendezések és üvegeszközök.

  • Körte alakú lombik 10-50 ml és 100 ml;
  • Buchner-lombik és tölcsér (vagy kis Schott-szűrő);
  • Fűtött mágneseskeverő;
  • Refluxkondenzátor (kicsi);
  • Retortaállvány és bilincs a készülék rögzítéséhez;
  • Laboratóriumi mérleg (0,01-100 g alkalmas);
  • Pasteur-pipetta;
  • Víz- és olajfürdő;
  • Laboratóriumi hőmérő;
  • Vákuumos exszikkátor (opcionális);
  • Vízsugaras aspirátor (opcionális);
  • 100 ml-es főzőpoharak x2; 50 ml-es főzőpoharak x2; 10 ml-es főzőpoharak x2;
  • Üvegrúd;
  • Forráskövek;
  • Hagyományos tölcsér;
  • Szűrőpapír.

Reagensek.

  • o-Toluidin 1,1 g, 0,01 mol;
  • Izatósav-anhidrid 1,6 g, 0,01 mol;
  • Dietil-éter (Et2O) vagy aceton és desztillált víz ~50 ml;
  • Diklórmetán (CH2Cl2) 100 ml;
  • Petroléter 100 ml;
  • Acetilaceton 0,39 g, 0,0025 mol;
  • Etanol (EtOH) 95% 30 ml;
  • Koncentrált sósav (HCl) ~10 ml;
  • Metanol MeOH 50 ml.
  • Aceton 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Etanolban és éterben oldódik. H2O-ban nem oldódik;
Forráspont: 406,9 °C 760 mm Hg-nál;
Olvadáspont szabad bázis: 113-115 ̊C;
Olvadáspont HCI só: 235-237 ̊C;
Molekulatömeg: 250,301 g/mol;
Sűrűség: 1,16 g/cm3 (20 °C);
CAS-szám: 72-44-6.

Eljárás

2,2'-dimetilbenzanilid (1)
Az izatósav-anhidrid (1,6 g, 0,01 mol) és az o-toluidin (1,1 g, 0,01 mol) keverékét egy körte alakú lombikban (10-50 ml) 120 °C-ra melegítjük 2 órán keresztül, kis visszafolyási hűtővel, olajfürdőben. A reakcióelegyet lehűlés után éterrel tritráljuk (vagy a barna elegyet meleg acetonban feloldjuk, és vizet adunk hozzá a kristályok kiütéséhez). A kapott szilárd anyag
ot szívószűréssel Buchner-tölcséren (vagy kis Schott-szűrőn) gyűjtjük össze, és diklórmetán és petróleuméter 50:50 arányú keverékéből átkristályosítjuk, így kapjuk a köztes aminoamidot (2,2'-dimetilbenzanilid) (1): hozam: 1,7 g (75%); m.p. 110 °C.
RBWpuPbhit
2-metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon (2)
2,2'-dimetil-benzanilid (0,5 g, 0,0025 mol), acetilaceton (0,39 g, 0,0025 mol) és néhány csepp tömény sósavat tartalmazó etanol (30 ml) keverékét 1 órán át refluxáljuk egy 100 ml-es körte alakú lombikban. Hűtés után a címvegyület szűréssel elválik, mint a hidroklorid só: hozam: 0,59 g, (85%), m.p. 235-237 °C
.
ROrgi6I39f

Tisztítás

Most kezdődik a tisztítási folyamat. Tegyük a kristályokat egy főzőpohárba, és adjunk hozzá nagyjából kétszeres térfogatú acetont, dobjunk bele néhány forró követ. Ezek segítenek abban, hogy a forralás gyorsabban induljon el és kontroll alatt maradjon. A kristályok nem fognak feloldódni, de a visszamaradt csúnya-lilás anyag igen. Szűrjük le a kristályokat és szárítsuk meg. Ha a szárítás után a kristályok lilás árnyalatúak, akkor kristályosítsuk át metanolból. Ehhez tegyük a kristályokat egy kis főzőpohárba, adjunk hozzá annyi MeOH-t, hogy nedvesek legyenek, és kezdjük el melegíteni a keveréket. Néhány kristály azonnal fel fog oldódni, ha nem oldódik fel az összes, forraljuk fel a MeOH-t, és adjunk hozzá MeOH-t apránként, fenntartva a forralást, amíg az összes fel nem oldódik. Most folytassuk a forralást, amíg a MeOH kb. 20%-a elpárolog. Hagyja az oldatot kihűlni és várjon. Körülbelül egy óra elteltével kristályok fognak képződni és a cső oldalára tapadni, várjon, amíg megbizonyosodik arról, hogy az összes kristály kialakult, és szűrje le. Acetonnal mossuk ki a kristályokat a lombikból, és öblítsünk ki minél több csúnya-lila-színes anyagot a kristályokból a szűrőpapírra. Az oldatot és a kristályokat is mentsd meg.

Az átkristályosítás segít valamennyit, de nem tisztítja meg a kristályokat. Az történt, hogy a reakció során a csúnya-lila-anyag köré és a metakvalon kristályszerkezetébe burkolózott, és az átkristályosítás új felületet hoz létre, így egy acetonos mosással a maradékot is ki lehet kapni. Most ismételjük meg a fent leírt acetonos forralást, majd szűrjük le és szárítsuk meg. Világos acélszürkétől a fehér porig terjedő világos acélszürkét kell kapnia, ha ez megvan, hagyja abba és tegye félre ezt a tételt, ha nem, végezzen újabb acetonos mosást.

Emlékszik a fenti átkristályosításból félretett oldatra? Ez a csúnya-lila anyag, MeOH, aceton és metakvalon. Tegyél néhány forró követ az oldatba, és forrald el a térfogat felét. Hagyd ezt megdermedni és kihűlni, és még több metakvalon fog kicsapódni. Ezt a fentiek szerint acetonnal tisztíthatjuk, és az eredményt hozzáadhatjuk a kész tételhez. Ezt a folyamatot addig ismételhetjük, amíg majdnem az összes metakvalont ki nem nyerjük az oldatból, de minden egyes visszanyerésnél kisebb lesz a tisztaság. Ha ezt választja, egyesítse az összes visszanyert terméket, és végezzen egy utolsó acetonos forralást a tisztításhoz
.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Aaaargh, megelőztél.
De vannak más útvonalak is, amelyek más anyagokkal kezdődnek. Gyakran előfordul, hogy a kiindulási anyag például toluol és metil-antranilát vagy ftalin-anhidrid. Vagy akár vinil kesztyű.

Szerintem a legelegánsabb OTC útvonal ehhez a szintézishez a toluol és a metil-antranilát.
A toluol kénsav/nitromsav nitráló keverékével kezelendő, így racém nitrotoluol keletkezik, amely aztán fagyásponton keresztül könnyen szétválasztható, így o-nitrotoluol keletkezik. Az o-nitrotoluolból aztán HCl hozzáadásával ónon refluxálva o-toluidint kapunk.
A metil-antranilát illatanyagként/ízkeverékként kapható a parfümiparban különböző forgalmazóktól. NaOH-val történő kezeléssel könnyen demetilálható, így antranilsav nyerhető, amely aztán az o-toluidinnal együtt felhasználható.

A probléma ezzel a szerrel az, hogy a hatás eléréséhez nagy dózisok szükségesek. A szokásos adag körülbelül 400 mg, ami megnehezíti a nyereségességet. Emellett a feldolgozási folyamatok egy ribanc, őszintén szólva, nagyon nehéz tiszta, fehér végterméket elérni.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
A reakció egyszerűnek tűnik, de kissé nehézkes az elvégzése, a reakciót nagyon nehéz tisztítani, és elveszít egy adag üvegműszert.
Az o-toluidin rákkeltő, és nagy valószínűséggel hólyagrákot okoz, és jó biztonsági óvintézkedéseket igényel.
Nem hiszem, hogy könnyű tiszta o-toluidint szintetizálni, a legjobb megoldás az anyag megvásárlása (ha van rá lehetőség).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Tényleg? Ön szerint mi a fő probléma a szintézissel?

És igen, a metakvalon szintézis rendetlen, csokoládészerű iszapot, sok szagot és hosszú és nehéz feldolgozást eredményez, sok hozamveszteséggel. A nyers mq tisztítására a toluol jobb, mint az aceton.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ismerem ezeket a módokat. Itt leírtam a legegyszerűbb módot az alacsony készségszintű hallásértés számára. Az izatósav-anhidrid és az o-toluidin megvásárolható a vegyi boltban.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
o-Toluidin körülbelül 200 fokos forráspontja van, nem sok illékony folyadék, de egyetértek a biztonsági óvintézkedésekkel.
 
Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18


Valójában megvásárolhatom az o-toluidint, így nincs tapasztalatom ennek az anyagnak az előállításában, de amikor más vegyészekkel beszélek, azt mondják, hogy nagyon nehézkes ennek az anyagnak a szintézise, mert a reakcióedényt nehéz tisztítani, és az anyag mérgező.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18

Igaza van abban, hogy nem könnyű belélegezni ennek az anyagnak a gőzeit és mérgezést okozni, ha a biztonsági intézkedések jók, de annak biztosítása, hogy a vegyész által szintetizált végtermék (Quaalude) mentes legyen a mérgező anyagoktól, nehéz.
Ha a vegyész maga használja az anyagot, vagy hagyja, hogy mások használják, akkor meg kell győződnie arról, hogy a termék nagyon tiszta.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Tényleg? Mert egyetlen vegyésznek sem volt problémája ezzel a szintézissel, akivel beszéltem, és nekem sem. A youtube-on is van egy nagyon átfogó videó, így tényleg nincs szükség arra, hogy még egyet készítsek:
Soha nem találtam az üvegeszközök tisztítását nagyon nehéznek, csak vízzel, NaOH-val és szükség esetén némi DCM-mel vagy toluolnal öblítem. Bár a videó a p-toluidin racém szétválasztására koncentrál az oxalát köztes felhasználásával, a videó a toluidin szintézisét is bemutatja, és ha a kiindulási anyag tiszta o-nitrotoluol lenne, akkor a termék is o-toluidin lenne.
.
Az o-toluidin büdös és hosszan tartó expozíció esetén mérgező, de minden igazi szakács vagy vegyész ezt amúgy is füstölőben csinálná.
Ami viszont a metakvalont illeti, a mocskossággal teljesen egyetértek. És az igazi munka abban a szintézisben a takarítás, ahogy az eredeti hozzászólásban is szerepel. A "csúnya lila", vagy ahogy gyakran előfordul, a csúnya barna, nem elfogadható, és sok munkát igényel megszabadulni tőle.
Van egy epizód a Hamilton Morris-féle Gyógyszerkönyvben, amelyben a metakvalon eredetét kutatja Dél-Afrikában (ez az egyetlen ország, ahol ezt a drogot még mindig széles körben használják), és találkozik egy titkos szakáccsal, aki egy hátsó udvarban készíti a nyers metakvalont, nagyon primitív technikával és mindenféle személyi védőfelszerelés nélkül. Elmondja Hamiltonnak, hogy néha vért vizel ... Kíváncsi vagyok, hogy a metakvalont használók körében milyen magas a hólyagrák aránya.
 
Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Bevallom, nem vagyok túl jó ebben a reakcióban, úgy tűnik, hogy Ön nagyon tapasztalt ebben a reakcióban, nem szintetizáltam o-toluidint, csak arról beszéltem a barátommal, hogy a metakvalon nehéz a tisztításban, és hogy az o-toluidin mérgező, mondtam neki, hogy a kálium-dikromát is első osztályú rákkeltő, és mindannyian rendszeresen használjuk, a barátom azt mondta nekem, hogy az o-toluidin veszélyesebb, különösen, ha a metakvalonban szennyeződésként veszik.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Mivel nem érdekeltek a nyugtatók, nem folytattam a kutatást és a kísérleteket, csak elmeséltem, amit a barátommal beszéltem, és elnézést kérek tőled a szigor hiánya miatt.

A barátom, aki a gyógyszeriparban dolgozik, elmondta nekem, hogy az o-toluidin viszonylag veszélyes, és hogy minden évben a vegyi üzemek alkalmazottai rákot kapnak az anyag kezelésétől a rossz biztonsági intézkedések miatt, ezért bárkinek, aki szintetizálja ezt az anyagot, jobban oda kell figyelnie a biztonságra.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
19
Points
3
A Methaqualone-t pthalic anhidriddel + karbamiddal kezdve készítettem, hogy antranilsavat készítsek, majd ezt o-toluidinnal és jégecetsavval kombináltam (ez egy nagyon durva vázlat, de ez az, amire emlékszem a fejem tetejéről), hogy MQ-t kapjak, és meglehetősen jó sikert értem el a feldolgozás után.
Egy jó barátom adott nekem néhány tisztességes tanácsot, mielőtt elvégeztem a szintézist, amit a sikeremmel jóváhagytam. Az alapvető stratégiája az volt, hogy a lehető legtisztább kiindulási anyagokat szerezte be, meggyőződve arról, hogy a felhasznált antranilsav tiszta (tiszta állapotban fehér kristályos szilárd anyag), és hogy az o-toluidin nemrég desztillált, hogy tiszta, halványsárga olaj legyen (általában, ha kereskedelmi beszállítótól érkezik, akkor sötétvörös olajként érkezik, mert már egy ideje állt ott...). a mi céljainkra ez elfogadhatatlan, ezért a kereskedelmi o-toluidint közvetlenül az MQ szintézisben való felhasználása előtt kell desztillálnunk). A készítés előtti lépések megtétele úgy tűnik, hogy segített egy meglehetősen tiszta termék létrehozásában, bár a végterméket néhányszor átkristályosítottam.
A metakvalon egy meglehetősen egyszerű szintézis, azonban közismerten nehéz az összes szennyeződést eltávolítani, hogy az emberi felhasználás szempontjából teljesen biztonságos legyen. Azt hiszem, valaki már említette fentebb, de megismétlem; ez a cucc hírhedt arról, hogy a szintézisből visszamaradt szennyeződések miatt hólyagrákot okoz, így ha magad fogod használni, vagy valakinek adod, mindenképpen szánj időt arra, hogy a lehető legnagyobb tisztaságú vegyületekkel kezdj, és végezz egy alapos feldolgozást a terméken.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Igen, az igazi munka ebben a szintézisben valójában maga a szintézis előtt és után van. Mind az antranilsav, mind az o-toluidin hajlamos sötétedni és szennyeződésekkel telítődni, ha nem a legnagyobb gondossággal szintetizálják vagy tárolják. És végül maga az MQ is.
Amikor a ftalinsav-anhidridből antranilsavvá alakítottad át, sikerült egy viszonylag világos terméket kapnod, vagy sötét és szennyezett lett? Ez egy nagyon gyakori probléma, és szerintem nagyon is a hidroxid/hypoklorit reakcióelegy gondos előkészítésének kérdése.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
18
Points
8
Ez a szál pontatlan az első kép az oldal tetején az Alprazolam molekula, pontosabbnak kellett volna lennem, de a fenti hozzászólásomban az volt, hogy a reakció első lépésében nem 2,2' dimetilbenzanilid keletkezik, hanem 2-amino-N-(o-tolil)benzamid (az aminocsoport nem alakul át metilcsoporttá.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sajnálom, rossz képet töltöttem be. Javítva.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Sokszor szintetizáltam metakvalont, antranilsav, o-toluidin, polifoszforsav és jégecetsav felhasználásával. Elég egyszerű, de az a rész, amikor a keveréket karbonáttal semlegesíted..... undorító. Úgy értem, nézzétek meg ezt (mellékelve).
78C6TFevVu

Kétszer is megpróbáltam, mert azt hittem, hogy ez kudarc. Aztán valaki az SM-en azt mondta, hogy csak folytassam, és tényleg működött! lol.

Itt van egy jó SM téma erről: https://www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Valamint, valakinek nem jönnek elő az idegesítő rángások, amikor metakvalont szed? Én abbahagytam a szedését, mert a megélhetésemért programozok, és ez nagyon megnehezítette a munkát.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
164
Reaction score
160
Points
43
Hol szerzitek be az antranilsavat, mivel úgy látom, hogy Kínában betiltották.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Ilyen egyszerűen elkészíthető.

A legegyszerűbb, ha metil-antranilátot szerzünk be, és azt nátrium-hidroxiddal reagáltatjuk(itt). Meg tudod nézni, hogy kapható-e metil-antranilát? Ez a legelterjedtebb szőlőaroma, és kacsa/libariasztószerként is használják. De a metil-antraniláttal az a probléma, hogy az antranilsav észtere. így azt is nehéz lehet beszerezni...

Tehát ha nem tudsz metil-antranilátot szerezni, akkor ftalimidből tudsz antranilsavat előállítani. Itt van néhány videó:
És a ftalimid egyáltalán nem korlátozott (legalábbis ahol én vagyok, ott nem). De ha mégis, akkor csak keress rá a Google-ban, hogy "how to make phthalimide". Ftalin anhidridből vagy ftalinsavból készül, ami szintén könnyen beszerezhető.

Ha hosszú utat kell választanod, akkor nézd meg ezt a NileRed videót. Ha követed az első 30 percet, látni fogod, hogyan lehet a DEHP vagy DINP lágyítószert tartalmazó vinil kesztyűből antranilsavat készíteni).
 
Top