Looking for a vendor 35%-37%-os sósav szállítót keresünk

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Ahogy a cím is mondja, 35-37%-os sósav szállítót keresek. Előre is köszönöm a segítséget
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Csak menj egy boltba, és vegyél HCl-t, amit 30% -ot adnak el a tisztításhoz, majd csak desztilláld, ha szükséged van rá, rl tiszta, de többnyire a vasszennyezés nem túl nagy issiue és általában u nem kell füstölő 30% -nak ugyanolyan jól kell működnie u csak ki kell számolni a különbséget, de ez aint túl nehéz.
A barkácsáruház a legjobb barátod és a legmegbízhatóbb beszállító.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Nem lehet sósavat desztillálni.............
 
View previous replies…

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
... u ofc hallott már azeotropról? ne terjessz hamis információkat, ha fogalmad sincs a kémiáról.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Az azeotrop vagy állandó hőpontú keverék két vagy több komponens folyékony halmazállapotú keveréke, amelynek arányai egyszerű desztillációval nem változtathatók vagy változtathatók meg. Ez azért történik, mert amikor egy azeotropot felforralunk, a gőzben az összetevők aránya megegyezik a fel nem forrt keverékével.

Kérlek, most már magyarázd el, hogyan akarod ezt totális agyrém nélkül csinálni. Azt mondtad desztilláció, szóval menjünk és magyarázzuk el, hogyan akarod ezt desztillációval csinálni.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
A lényeg csak az volt, hogy u lehet eltávolítani contaminats mint vas szar destillálással i dont eaven tudom, mi ur issiue is.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Nem lehet sósavat desztillálni.............
 
View previous replies…

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
N*****wVKqW0l

Akkor mi ez? Azeotróp szagot érzek. 🤔
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
vagy ha u akar sum bizonyítékot tegyen nekem egy szívességet csak próbálja ki
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
azeotróp keverékekben a keverék forráspontja eltér az egyes komponensekétől, amikor megpróbálsz desztillálni egy HCL/Víz keveréket, a képződő gőz valóban más összetételű, így kis mennyiségben valóban lehet HCL-t desztillálni bizonyos mértékig, azonban minél inkább megpróbálod koncentrálni, a gőz összetétele eléggé közel kerül a folyadékéhoz ahhoz, hogy azeotrópot képezzen, ezen a ponton az oldat egyszerű felmelegítése nem okoz további elválasztást, még akkor sem, ha megfelel a látszólag ehhez szükséges hőnek, Ez azért van, mert a gőz megtartja ugyanazt az összetételt, mint a folyadék, ha ezt meg akarná kerülni, akkor szükség lenne egy további vegyületre (egy bevonószerre), amely módosíthatja a gőzfázis összetételét, lehetővé téve a további elválasztást "az azeotrop megtörése". HCL/víz keverék esetén ezt alkoholokkal vagy szerves oldószerekkel, például toluolnal lehet elérni.

Mindez azt jelenti, hogy csak találjon egy jó forrást a nagyobb koncentrációkhoz, mivel kis léptékben egyedül valószínűleg nem lesz költséghatékony.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
lol Imádom az itteni érveket (amíg nem én vagyok az, akit idiótának neveznek), ott voltam, ott voltam! Ha jk.
Bevallom, hogy egészen a közelmúltig nem tudtam, hogy HCL-lel csak egy bizonyos %-os koncentrációig lehet eljutni.
Tudtam az alkoholból származó azeotrópokról, de nem tudtam, hogy a HCL esetében a koncentráció ilyen alacsony (biztos vagyok benne, hogy egy test egy hordónyi anyagban nem értene egyet ezzel az értékeléssel!), így nem vettem észre, hogy valójában 5 liter HCl-savval rendelkezem.
Élni kell, hogy tanuljak! Igazából eddig csak a 10%-os cuccot használtam.
Meglepően nehéz volt beszerezni ebben az országban csak weboldalakon keresztül.
Most a ciklohexilaminnal vagy az n-butilaminnal küzdök. MINDIG van valami - még akkor is, ha egy RXN-t csinálok, úgy tervezek, mint két RXN-t előre, mivel most már tudom, hogy mennyi ideig tart a szar összegyűjteni!
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Nem hiszem, hogy az OP igazán tisztában van a HCL tulajdonságaival, mivel a HCL csak 35% körüli koncentrált folyadék, nagyobb koncentrációban csak buborékosodik a levegőbe, mivel a HCL tiszta formában gáz, ez hozzájárul a szar desztillációs tulajdonságaihoz, ráadásul a HCL-nek magas a vízhez való kötődése, így az egyszerű desztilláció 20% HCL és 80% víz felett lehetetlenné válik, mivel ez az az összetétel, amely tipikusan azeotrópot képez az adott keverék esetében, legalábbis egy bevonó nélkül, de azt is fontos megjegyezni, hogy a bevonótól függően további szétválasztásra lehet szükség az oldószerek eltávolításához.
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Arról nem is beszélve, hogy a HCL szállítása ilyen koncentrációban súlyos szabályozási követelményekkel jár, ha megfelelő papírmunka nélkül belföldön szállítaná, akkor kockáztathatja a postai dolgozók súlyos károsodását, amit kétlem, hogy bárki itt támogatna, Egyes országokban ez akár elég is lehet ahhoz, hogy terrorizmus elleni vádat vásároljon.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
TELJESEN! Ez egy magán szállítmányozó cég volt, és egy 5L-es tartály "medence tisztítószer", és így pontosan tudták, hogy mi az - nekem nyilván van egy pezsgőfürdőm, amit tisztítok az anyukámnak DUH!
Haha, ez nagyon praktikus, hogy vettem 5L-t belőle, mert amikor használni fogom, ami nem lehet túl messze most - vagy ez, vagy az azeotróp kénsav, de ez egy teljesen más történet, mivel ez lesz a sózási célokra (bármilyen erősséggel szükséges - tanultam a térfogatmérő lombikokról. Elég érdekes).
Az igazság kedvéért az orromon keresztül fizettem a szállításért... 50 fontot, ha jól emlékszem...
Ó, és haha vettem 25g NaBH4-et az APC Pure-tól (nagyszerű cég, egyáltalán nem disszi a számukra), és 30 fontot vagy talán 50 fontot fizettem a szállításért, amikor a termék 12 font volt, haha.
😛 hülye, de wotcha gonna do! Ha szükséged van rá, akkor szükséged van rá - ó, várj, szükségem van rá?! Haha oh yeh a NaBH4 én igen, iv használta. Nagyszerű volt, most szükségem van és várom a vákuumkamrát + szivattyút.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Lehet, hogy én vagyok a kivétel ezzel kapcsolatban, mivel csak időnként kapok cseppeket és cseppeket, így nem tudom. Biztos vagyok benne, hogy ha ténylegesen eladni és befektetni akarsz, akkor ez egy másik történet - én egy személyes használatra / kognitív szabadságra vágyó fickó vagyok.
Voltam börtönben a kereskedésért. Nem akarok újra belekeveredni, így van, hogy kémia! Haha
 
Top