Megfelelő, szabályozható vákuumszivattyút keres..

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Tehát olyan vákuumszivattyút keresek, amely megbízhatóan 640 mm hg vákuumot húz.
Teljesen új vagyok a vákuumdesztillációban, és megpróbálom felhasználni a benzaldehidemet anélkül, hogy nitroetánt kellene szereznem, mivel nem találom.
Amúgy is szükségem van egy rendes vákuumszivattyúra a Buchnerhez - nem vagyok benne biztos, hogy ezek mind állíthatóak vagy sem, de hasznos lenne, ha ugyanazt a szivattyút használhatnám a reakciókhoz, ha már egyet veszek.....
Valaki tud nekem irányt mutatni a megfelelő irányba ? EBay ? AliExpress? Bármit is csinál tényleg csak 640 mmhg-t kell tudni húzni és úgy tűnik senki nem listázza ezt az egységet.
Én az eBay-en csináltam egy átalakítást egy ilyenre (amúgy is Kínából, szóval az AliExpressről szerezném be valószínűleg).
Köszi! Tényleg szükségem van a segítségedre!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Tehát: A szaknyelvi fordítás a szaknyelvi fordításokban is megjelenik. A VÁKUUM SOK EMBER SZÁMÁRA ZAVARÓ. A 640 mm/hg körülbelül 2,5 psi vákuumnak felel meg. Ez azt jelenti, hogy 2,5 psi-vel alacsonyabb, mint a tengerszint feletti légnyomás (14,7 psi), ez nem igazán vákuum, csak alacsonyabb, mint a légköri nyomás, ami 750 mm/hg..1 atmoszféra 14,7 psi 750 Pascale 1 torrent. Mindegy ez a kis mennyiségű vákuum elérhető egy 12v Dc autóipari vákuumszivattyúval, amely a flop up fényszórókat vagy a szélvédőmosó mechanizmusokat működteti. Kaphatsz egyet 25-30 dollárért.
A következő szivattyú a listán egy egyfokozatú rotációs lapátos vákuumszivattyú. Ezek vákuum buborékok epoxiból 1/4-1/3 lóerővel rendelkeznek, és 15+-szoros vákuumot tudnak előállítani, amire azt mondod, hogy szükséged van. Ők lehet kapni $ 50-70 az Ebay Amazon ect. Nagyobb egyfokozatú szivattyúk állnak rendelkezésre, kétfokozatú forgó lapátos és egyéb kialakítások állnak rendelkezésre, kezdve a 20-szorosától kezdve, amire szüksége van 50 vagy többszöröséig, amire szüksége van. Szerezzen egy hidegcsapdát, vagy minden alkalommal, amikor használja az olajat. Általában az autóipari típusú szivattyúk nem igényelnek csapdát, képesek nyomás vagy vákuum előállítására, nem igényelnek olajat és nagyon kicsik. Mindegyik típusnak vannak előnyei és hátrányai
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Vicces módon itt találkoztam egy vegyésszel, aki pontosan ugyanezt mondta. Megnéztem egy videót is a pootube-on erről, és ez még jobban elmélyítette a megértésemet.
Korábban használtam már kézi vákuumszivattyút, de az elromlott.
Végül egy olyan szivattyút választottam, amely alapvetően kettő az egyben, pozitív és negatív nyomású is - valószínűleg autók javítására (nos, ez áll rajta).
Azt írja, hogy a maximális nyomás 7 bar.
Hogy őszinte legyek, a racém amfetamin szintézisét akartam követni, amely vákuumdesztillációt alkalmaz 650mm hg körül, azt hiszem, tehát ahogy mondod, ez egy nagyon kis vákuum (vagy negatív nyomás, ahogy nagyon helyesen rámutattál.😀).
Őszintén szólva furcsa vákuumot húzni, mert ahogyan Ön is nagyon helyesen rámutatott - 650mm hg nem sokkal a légköri nyomás alatt/felett van 🙃).
Azt hiszem, a legnagyobb dolog, amire rájöttem, hogy ez nem egy 1 méret illik minden forgatókönyv a szivattyúk egy laboratóriumban... több különböző típusokra van szükség - különösen akkor, ha arról beszélünk, hogy egy rotovap vagy egy GCMS vagy valami.....
Azt is rájöttem, hogy meg kell vásárolnom egy hidegcsapdát, hogy a vákuumot húzó dolog és a szivattyú közé helyezzem - csak a biztonság kedvéért. Azt hiszem, most már mindenre van fejem.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Egyébként köszönöm, hogy válaszoltál a hozzászólásomra, elég új vagyok az itteni hozzászólásokban, és régóta lurkó vagyok - legalábbis mióta megtaláltalak! Ez is vezetett (nem szóviccnek szántam) ahhoz, hogy legalább 1 olyan emberrel találkoztam, aki valóban tudja, mit csinál, és nagyon inspirálónak találom.....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Az elektromos szivattyúk nyomni tudása néha praktikus, elárulom, hogyan. A vákuum csökkenti a forráspontot, a nyomás pedig emeli azt. 2 atmoszféra (14,7 psi a környezeti hőmérséklet felett) esetén a víz 212 helyett 250f-en forr. Ezzel néhány dolgot lehet kezdeni. A legjobb dolog szerintem a kristályosításhoz túltelített oldatot készíteni. Feloldasz valamit minimálisan forró oldószerben. Az elkezd kristályosodni. Tökéletes, hagyod egy percig forralni az oldószert. Tedd rá a légvezetéket és nyomás alá helyezed. Most az oldószer forrósodhat. A kristályok újra feloldódnak, és a hőt levágod. Ez az , túltelített oldat nem sejti vagy bármi letvit elkezd kicsapódni és nyomás alá helyezzük. Valószínűleg megmenti magát egy forduló vákuumozásával az oldószer le az első betakarítás után.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
A szűréshez és az ilyen használt fogorvosi szivattyú a legjobb, ezek olcsóak és sokkal jobb minőségűek, mint a kínai 60 $-os szarok. Ebay vagy jobb apróhirdetések. Ezek bírják némi visszaélést az összes többi már régen meghalt volna.
Igazi vákuumdesztillációhoz kétfokozatú forgólapátos olajtömítéses szivattyú kell ballasztszeleppel. Egy használt 50 éves laborszivattyú jobb, mint egy új HVAC szivattyú.

A vákuum szabályozásához egy T-csatlakozót és egy tűszelepet teszel a szívóvezetékbe. 5 $.

Nem kell mérőműszer. A mechanikusak 100 mbar alatt használhatatlanok, a digitálisak pedig túl drágák és nem robusztusak. A tűszelep puha érintése minden, amire szüksége van.

És MINDIG előbb stabil vákuumot kell létrehozni, és csak utána kell hőt alkalmazni. MINDIG.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Nem vagyok vegyész. Egy egyfokozatú szivattyú képes vizet forralni -50f-en, mire kell ennyi vákuum? Van olyan forgatókönyv, amelyben egy önfinanszírozott titkos drogkémikus több vákuumot használhatna? A szabványos üvegedények elbírják a nagyobb vákuumot?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de az én vákuumszivattyúm kevesebb mint 20 euróba került. Csak tépje le egy régi hűtőszekrény kompresszorát, eressze le a freont, és csatlakoztassa egy aljzathoz. Sokkal tovább tartott és még mindig él, mint a forgólapátos szivattyúm.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Most vásároltam egy nagy teljesítményű, nagynyomású vízszivattyút (nem aliexpress vagy amazon). Egy nagy műanyag doboz és megfelelő tömlők segítségével keringeti a vizet.
Aztán a kivezetésnél egy aspirátor van elhelyezve. Így a kombináció gázmosásra és folyadékok szivattyúzására is képes, ha szükséges. Elég nagy nyomást tud elérni az aspirátoron ahhoz, hogy 25 Celsius fokon felforrjon a víz. Ha néhány csík jégkockát teszek a dobozba, akkor a vákuum alacsonyabb lesz, és a víz 10/15-nél forrni tud, és vegyszerálló is (legalábbis a brómra, amit teszteltem). A beállítás olyan egyszerű, mint a tápegység gombjának fel/le forgatása.
 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Meg tudja-e verni a 20 eur hűtőszekrény kompresszorát, amely nem fog beragadni, mint néhány más szivattyú, amikor oldószerek kerülnek bele?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Árban: nem. De nem használtam hűtőszekrénykompresszort, így nem tudom megmondani.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Próbálja ki, meg fog lepődni
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 14, 2022
Messages
77
Reaction score
44
Points
18
Csak 640 mmhg-ra van szüksége
Használat (12V R385 DC membránszivattyú)
Olcsó, és több nyomást kaphat, mint amennyire szüksége van.
Használhatja arra is, hogy vizet pumpáljon a kondenzátorba.
 
Top