laboratóriumi beállítás a szintézishez 4-mmc kezdőnek

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Helló, körülbelül két hétig mindent megtettem, hogy megtanuljam és megértsem a 4-mmc szintézisét. Most szeretném beállítani a laboratóriumot és felkészülni az első szintézisemre kis léptékben. Az én eq listám a következő: biztonsági laboratóriumi eszközök, csepegtető tölcsérek, mágneses keverő, egy kerek aljú lombik (2L az én esetemben alacsony léptékben), kondenzátor, buchner tölcsér, főzőpoharak, ph csíkok, vákuumszivattyú és kamra, elválasztó tölcsér és pyrex üveg. Kihagytam valamit? És esetleg van néhány jó tippetek a kezdéshez. Előre is köszönöm.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,505
Solutions
4
Reaction score
1,039
Points
113
Deals
1
Ezen a héten eddig te vagy a harmadik, aki ezt kérdezi. Vannak emberek, akik ezt csinálják az erdőben, üdítős üvegekben. Mire van szükségünk? Egyikre sem, tényleg. Gondoljunk csak bele, hogy egy szeparáló tölcsér kémiai felszerelésnek tűnik, de egy gallonos zipzáras zacskó, aminek a sarkát lecsípted és eldobod, kétértelmű szemétnek tűnik. Egy 2 literes kerek aljú lombik kémiai üvegnek tűnik, de egy 2 literes popsisüveg kétértelmű szemétnek.....
 

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Egészen érdekes perspektíva. Szép napot kívánok
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
193
Reaction score
84
Points
28
Deals
9
Ha alraedy van felszerelés i d javasolnánk
50, 100, 200, 400, 800 főzőpohár
és 1000, 2000 ml-es széles főzőpoharakat

2x kanál-spatula

hőmérő :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,505
Solutions
4
Reaction score
1,039
Points
113
Deals
1
Ön mindenképpen akar egy buchner tölcsér kap finom frit. Néhány üveg pipetta praktikus. Szüksége van néhány konténer csavaros gyerekekkel, üveg. Egy alihn kondenzátor a refluxáláshoz. Ditch a műanyag kek klipszek, gyorsan törik kap néhány nehéz falú cső, mert ami jön egy készletben könnyen összeomlik vákuum alatt, de használhatod a kondenzátor víz. Egy akváriumi szivattyú a víz ( vagy aspiratior) szivattyúzásához keverő rudak keveréséhez.
 
Top