Question Hogyan készítsük el a metilolamint vízben

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Tud valaki oktatni engem arról, hogyan lehet metilamin Hcl Cas 593-51-1 metilaminból metilamin folyékony vízben metilamin Hcl Cas 593-51-1
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
csak vedd meg már kész tesó
 
View previous replies…

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Általában így van. De Kína most tilalmat vezetett be, és a kínai gyártók nem adhatják el a jelek szerint.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
2 héttel ezelőtt betiltották a jelek szerint
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Helló, vegyünk 1 mól metilamin (nem metilamin) hidrokloridot, és oldjuk fel minimális mennyiségű vízben.
Adjunk hozzá lassan 1 mól NaOH vizes oldatot. [1 mól NaOH felhasználása tömény 50%-os NaOH sln előállításához]
Figyeljünk arra, hogy a metilamin nagyon illékony és mérgező. [használjon egyéni védőfelszerelést és szellőztetést]
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Helló, lehetséges, ha meg tudná adni nekem a metilamin szintézisét is egy egyszerű leírásban, és azt is meg tudja mondani az egyes összetevők mennyiségét grammban, ami nagyon hasznos lenne, köszönöm, továbbá ismeri a metilamin európai szolgáltatóit?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
2 rész formaldehid + 1 rész ammónium-klorid. Láttam, hogy az emberek különböző módon reagálnak. Én 4 órán át refluxolom vákuum alatt, majd vákuum alatt desztillálom, hogy a monometilammónium-klorid legnagyobb arányát kapjam a di- és tri-metilammóniumkloridhoz képest. Ezután megtisztítod a nem reagált ammónium-kloridtól butil- vagy etil- vagy metil-alkohollal, ami jobban oldja a metilációt. Tehát refluxálsz, forrón szűrsz. A szilárd anyagot kidobod, majd újra csinálod. Akár 4-szer is, majd öblítesz kloroformmal, ami feloldja a di és tri.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Ismeri a Methylamine 40% Aqueous (metilamin 40% vizes) európai szállítóit?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Nézzen körül a Reagensek és felszerelések részlegben, és keressen.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Csak arra akartam rámutatni, hogy az emberek keresik, hogyan kell deproyonát a hcl bázis metilamin, ha a prekurzor egy só ( hcl, szulfát, karbonát, foszfát, ect.) Megteheti in-vitro, és mentse magát egy csomó erőfeszítést oldószer időt extra. Csak adjunk hozzá 2× annyi hcl-t ( molban), mint amennyi a hcl, és állítsuk be az egész keverék ph-ját.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Elmagyarázná, hogy mire gondol, kérem. Nagyon sokat segítene, ha ezt át tudná velem beszélni, kérem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Vajon miért nem láttam még ezt? Mindenesetre. A metilamin HCL metilammónium-kloridként is ismert. Nézzünk meg egy mólt belőle;
CH³NH²HCL-nek kellene lennie, a metilamin pedig CH³NH²
CH³ egy metilcsoport, metán
NH² AN amin, aminocsoport
HCL hidrogén-klorid, sav
Mol. CH³NH² tömege; 31,058g/mol
CH³NH²HCL mol.súlya; 67,52g/mol
67.52g-31.058g=36.452g
HCL mol.tömeg? 36,452g/mol.
Ha veszünk egy mol metil-amint és hozzáadunk egy mol HCL-t, akkor mol. Metilamin hcl-t kapunk!
Most semlegesítsük ezt. Tudtad, hogy egy mol NaOH (nátrium-hidroxid) semlegesít egy mol hidrogén-kloridot? Ez igaz. Az a nagyszerű benne, hogy a HCL és a NaOH egymásnak vannak teremtve. A Na+ összekapcsolja a Cl--t és ez a (NaCl) só. A H+ felveszi az OH--t és (H²O) vizet csinál. 2 maró mérgezőből 2 jóindulatú termék.
Ugyanez a helyzet minden Hcl esetében, minden mólnyi prekurzorodhoz (ez egy HCL) egy mól NaOH-ra van szükséged, hogy semlegesítsd a bázismolekulává.
Tehát összeadod a prekurzor és a metilamin HCL mólját, majd hozzáadsz ennyi mól lúgot és kész. A reakcióedénybe persze azonnal kell jönnie, mert a metilamin gáz.
 
Top