mennyi metilamin per kg keton? az ügyfél ragaszkodik a 230g-hoz

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Van egy ügyfelem, aki ragaszkodik hozzá, hogy készítsek neki egy tételt a következő anyagok felhasználásával

230 g metilamin
1kg mdp2p
.75 higany

Ez ki van kapcsolva. Csak szeretném megerősíteni, mielőtt válaszolnék az ügyfélnek, hogy nem tudok 230g metilamin HCl-t csinálni kg ketonra.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
tud válaszolni, de honnan szereznénk higanyt?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Könnyű hozzáférés. A higanyos billenőkapcsolókat vagy az ebayen vagy az amazonon vásárolja meg, vagy lengyel vegyipari cégektől rendeli meg. A higanyt tényleg nem olyan nehéz beszerezni.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
A cinóber jó otc forrás is, pigmentként vagy ásványként kerül értékesítésre.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
És hogy válaszoljunk a kérdésre: Azt hiszem, a P2P és a metilamin moláris aránya 1:1.
A metilamin moláris tömege 31 g.
A P2P moláris tömege 134 g
1000 g P2P = 7,46 mol
7,46 mol metilamin = 7,46 * 31 g = 231 g.

Az ügyfelednek van agya és számológépe is. De attól is függ, hogy milyen formában van a metilaminod. Tiszta szabadbázis? Vízben oldva? Hidroklorid só? 230 g a tiszta molekulára vonatkozik. Továbbá, jobb, ha kis feleslegben használsz metilamint.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Sajnálom, nem vettem észre, hogy a ketonja MDP2P volt. Ennek moláris tömege 178 g. Tehát egy kg 5,62 molnak felel meg. Ami 174 gramm metilamint jelentene.

De azt is írtad, hogy metilamin HCl, aminek a moláris tömege 67,5 g. Tehát 5,62 mol ebből 380 gramm lenne.

A helyes válasz tehát: 1000 g MDP2P + 380 g:s metilamin só. Mondjuk, hogy 400, jó? De a reakció előtt át kell alakítani a sót szabad bázissá, nem?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Köszönöm ezt, én magam nem végeztem el a számításokat a kiküldés utánig. Bár más számot kaptam, és rájöttem, hogy a metilamin tömegem az alapra vonatkozott.

A qeustionom itt az lenne, hogy ezt a hatásfokot kaphatom-e szabványos Al/hg-vel metilamin HCL használatával légköri nyomáson? A szintézisemet más szintézisekre alapoztam, mint például az ozmiums al/hg, amelyek nyilvánvalóan több metilamin HCl-t igényelnek.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Furcsának találom, hogy nem tüntették fel az Al mennyiségét, feltételezem, hogy a bór redukcióra utalnak. A metilamin HCl használatával az interneten talált módszerek az al/hg-hez mind nagyobb mennyiségű metilamint használnak, inlc labtop bór redukciót. Van egy olyan érzésem, hogy nem tudok megúszni 400 g/ kg felhasználásával, hacsak nem használok nyomás alatt álló edényeket és/vagy más katalizátort, például platinát. Bárcsak lenne nátrium-borohidridem, amit szívesen kipróbálnék. Lehet, hogy van egy kis STAB.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Gondolom, a legtöbb írásmódban túl sok metilamint használnak. Nincs értelme túl keveset használni, mivel az csökkenti a hozamot. Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a moláris arány 1:1, de a reakciót elnézve a metilamin a nitrogéndonor, és minden mdp2p molekulára egy nitrogén kerül átvitelre. Tehát 1:1-nek kell lennie. A legtöbb általam olvasott leírás azonban többé-kevésbé 1:1 arányt használ.
Ez: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Az Osmiums leírása 1:2 moláris arányú keton:amin arányt ír elő. Nem igazán tudom, hogy miért.

De miért használna a bór redukcióhoz Hg-t? Szerintem az alumínium amalgámozására utal. Ami azt jelenti, hogy először a higany sót kell előállítani.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Szia, Érdemes 1:2 felesleget (legalább 1:1,5) venni, mert a metilamin nagyon jól illékony és a reakció során a MeNH3 egy részét elveszíti. Ezenkívül szinte mindig ajánlott a nukleofil reagenseket az addíciós reakció során kis feleslegben venni a hozam javítása érdekében.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Helló, véleményem szerint minden 1000 gramm fenilacetonhoz 1800 gramm metilamin-hidrokloridra van szükség. Természetesen ez az én technikai tapasztalatom több éves kutatás és tapasztalat után.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
A moláris arányok nagyjából 1000g p2p lenne 500g metilamin HCl-hez, 1800g-nak egyáltalán nincs értelme. Ha ez tényleg a ''kutatásod és tapasztalatod'' eredménye, akkor azt javasolnám, hogy csinálj néhány olyan szintézist, ami jobban megfelel a kémiai képességeidnek, az aceton-peroxid kilogrammos skálán imo megfelelőnek tűnik.
 
Top