DMT a gamma-aminovajsavból

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Mindig is szerettem volna DMT-t készíteni, de nem tudtam OTC vegyszerekből, és az összes általam talált szintézishez NaBH4-re vagy más származékaira volt szükség. Aztán a Fischer-indol szintézis jutott eszembe, de itt nem találtam recepteket, vagy az általam találtak a 4-klór-butanalból indultak, amelyhez szintén nem volt hozzáférésem. Ezért jutottam el ehhez a szintézishez itt a gamma-aminovajsavból, amelyet a növények gyökereztető hormonjaként használnak.

PkjRaUMhf3


Egyáltalán hihető ez a recept? Ha nem, van-e mód arra, hogy úgy módosítsuk, hogy OTC vegyszerekkel is elkészíthető legyen, vagy van-e ismert recept a 4-(N,N-dimetilamino)butanal dietil-acetálra, ami OTC vegyszerekből is elkészíthető?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28


Szia

A második lépésben az észter nem tud reagálni a trimetoximetánnal, még ha reagál is, egy szénnel bővül a lánc, és a lánc 5 szénatomos.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Terveztem egy ilyen módszert, lehet, hogy sikeres, de nem költséghatékony.

NWjdrysNOq
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Nincs LiAlH4, PCC vagy TsCl. Keményen dolgoztam egy OTC-barát receptért, de azt hiszem, a DMT előállítása OTC-kémiai anyagokból lehetetlen, ellentétben az amfetaminokkal.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Igen, az indol-alapú vegyületek drágák és nehezen szintetizálhatók még hagyományos módszerekkel is.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Feltételezem továbbá, hogy nincs mód a 4-klór-1-butanol előállítására egy amatőr laboratóriumban THF használata nélkül.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
A legkényelmesebb módja a 4-klór-1-butanol szintézise THF-ből. Még ha nincs is vákuumszivattyúja, könnyen készíthet egyet.
Majdnem 50-55%-os koncentrációban készítheti el.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
5b9sFOdTBq
XzsI7r2h5R
JQ2Yxv7aKh
L5JTDuXGVl
2vOoWGlrX4

A HCl adalékolása a kettős kötéshez furcsa, találtam rá egy hivatkozást(itt), de szerintem HBr-rel és egy peroxiddal lehetne helyettesíteni, mivel ez egy ismertebb addíció, ami az anti-Markovnyikov terméket eredményezné.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Helló, a második lépésben, ahogy mondta, a hcl nem adható hozzá anti-Markonioff reakcióként, az anti-Markonioff reakciónak folytatódnia kell. Az utolsó lépésben ilyen reakció nem megy végbe, mert a szenet 3 oxigén védi. A trimetoxi-metán savas, de nem bázikus körülmények között reagálhat.
 
View previous replies…

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Így van, most láttam a Bodroux-Chichibabint A 2. lépésben is lezajlik az intramolekuláris reakció.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Ez a cikk azt is megállapítja, hogy a HCl antimarkovnyikov-adalékolása lehetséges, ha azt olvadt N,N-dimetil-alilammónium-kloridba buborékosítjuk.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Magas hőmérsékleten a reakció valószínűleg gyökként megy végbe. Ezeket a reakciókat nehéz otthoni laboratóriumokban elvégezni, ezek elsősorban ipari módszerek.
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ebben a témában mindenki megőrült? Nem fogsz baszakodni az alumínium amalgámmal, HCl gázzal, Grignardokkal, fenilhidrazinnal és így tovább, majd azt mondani, hogy a NaBH4 szóba sem jöhet. Ha triptaminokat akarsz, akkor reduktív aminációt csinálsz triptaminon NaBH4-gyel vagy bármi mással, vagy a Shulgin útvonalat indollal és oxalil-kloriddal - nem ezt. Ez egyszerűen őrültség, és azt mutatja, hogy egyikőtök sem foglalkozott ezzel néhány hónapnál tovább.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Vagy kivonhatnád növényekből, és kész is lennél vele.
Minden a pulton keresztül...
 
Top