Változó kannabisz-politika

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
254
Reaction score
278
Points
63
MRkAVG8xIe


Az opioidhasználati rendellenességek kezelésének figyelembe kell vennie a változó kannabisz-politikát, hogy maximalizálni lehessen az emberek gyógyulási lehetőségeit.

Az Egyesült Államokban súlyos túladagolási járványt tapasztalunk, amelyet kezdetben a fájdalomcsillapítókkal való visszaélés okozott, majd a heroin és a szintetikus opioid fentanil miatt sokak életét követelte.


A Centers for Disease Control and Prevention szerint
tavaly több mint 81 000 halálesetet jelentettek opioid-túladagolás miatt.
Igw0ofJ1v8

Amerikaiak milliói szenvednek opioidhasználati rendellenességben, 2021-ben azonban ötből négyen nem kapták meg a szükséges kezelést. Ez megmagyarázza, hogy milyen kritikusan fontos a gyógyszeres kezeléshez való hozzáférés kiterjesztése a gyógyulás elősegítése érdekében.

A hatékony kezelés egyik fő akadálya a kannabisz használatának korlátozása a potenciális betegek számára. Jelenleg számos, az opioidhasználati zavarban szenvedő embereket segítő program megköveteli a résztvevőktől, hogy tartózkodjanak a kannabiszhasználattól ahhoz, hogy jogosultak legyenek a kezelésre. Ez a megközelítés rávilágít egy súlyos hibára az addiktológiai orvoslás területén: a kannabiszhoz való konzervatív hozzáállásunk gyakran ahhoz vezet, hogy az embereket kizárjuk azokból a programokból, amelyek segíthetnének rajtuk.

2ZYtcJ1fon

Elhanyagoltuk a kannabinoidokban rejlő lehetőségek kutatását anélkül, hogy észrevettük volna, hogy némelyiküknek terápiás előnyei lehetnek. Az ilyen rövidlátó politika emberek ezreit fosztotta meg a szükséges segítségtől, és figyelmen kívül hagyta a kannabiszban rejlő közegészségügyi potenciált.

Az opioidválság hatékony kezelése érdekében át kell gondolnunk a kannabiszhoz való hozzáállásunkat, és a kockázatok és előnyök gondos elemzésével inkluzívabb és hatékonyabb kezeléseket kell kidolgoznunk.


Az elmúlt évtizedben a kannabiszhoz való hozzáállás az Egyesült Államokban jelentős változásokon ment keresztül, ahogy az opioidválság eszkalálódott.
A kannabisz az alkohol, a koffein és a dohány után a negyedik legnépszerűbb pszichoaktív anyaggá vált a világon, és több mint 550 különböző összetevőt tartalmaz , amelyek közül a legismertebbek a delta-9-tetrahidrokannabinol (THC) és a kannabidiol (CBD).
.

Eddig 38 állam és Washington, D.C. legalizálta a kannabisz orvosi felhasználását, és néhány állam még az opioidhasználati rendellenességet is elismerte az orvosi felhasználás alapjaként, bár megbízható adatok még mindig alig vannak.

SIXYZArREk

A Biden-kormányzat nemrégiben javasolta a kannabisz szövetségi szintű, kevésbé káros anyagként való átminősítését, ami gyakorlatilag az egész országban legalizálná a kannabisz orvosi célú használatát. Ez az átsorolás jelentős változást jelenthet a szövetségi politikában, de az új szabályozás ellentétes az opioidokkal kapcsolatos rendellenességek kezelésének hagyományos megközelítéseivel.
.

Az Egyesült Államokban a metadont, amely az opioidhasználati rendellenességek életmentő gyógyszere, szövetségi szinten szabályozott programokon keresztül adják ki, amelyek megelőzik ezt a függőséget. Ezek a speciális klinikák napi adag metadont, valamint tanácsadást és egyéb támogatást biztosítanak.

Sokuk azonban szigorú absztinenciapolitikát alkalmaz, amely megtagadja a kezelést azoktól az emberektől, akiknél kannabiszt vagy annak összetevőit találják. Ez a tiltás azon a feltételezésen alapul, hogy a kannabisz akadályozhatja a felépülési folyamatot.

qrxogu7e6o-jpg.49913


A kannabisz növekvő legalizálásával és a közvélemény változásával nyilvánvaló, hogy a hagyományos absztinenciapolitika egyre távolabb kerül a kannabisz növekvő társadalmi elfogadottságától.A "California Sober " koncepció megjelenése , amelyben az emberek lemondanak az alkoholról és más kábítószerekről, de továbbra is kannabiszt használnak, tovább hangsúlyozza ezt az elszakadást.

Az absztinenciapolitikák azon a felfogáson alapulnak, hogy a kannabiszhasználat negatívan befolyásolhatja az opioidhasználati zavar kezelését. Az új bizonyítékok, köztük a közelmúltban készült szisztematikus áttekintések és
egy januárban végzett metaanalíziseredményei azonban cáfolják ezt a nézetet.

A közelmúltban végzett, 4-15 hónapos követési adatokat felölelő vizsgálat nem talált szignifikáns összefüggést a kannabiszhasználat és a nem gyógyszeres opioidhasználatba való visszaesés között a kezelésben részesülők körében. Ezek az eredmények arra késztetnek, hogy újragondoljuk a kannabisz és a benne lévő kannabinoidok szerepét a felépülési folyamatban, valamint hogy újraértékeljük, hogy a kannabiszhasználattal kapcsolatos szakpolitikák hogyan befolyásolják a kezeléshez való hozzáférést és a kezelésben tartást.

AvenYj0Uzp


Egyes mechanisztikus vizsgálatok arra utalnak, hogy a kannabisz és összetevői pozitív hatással lehetnek az opioidhasználati zavar terápiájában. Egyes tanulmányok hiánya például arra utal, hogy a THC csökkentheti az opioidok szükségességét a fájdalom kezelésében,
a CBD pedig segíthet a kábítószer-kereső viselkedés és a külső ingerek által kiváltott sóvárgáscsökkentésében.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9117273/
Azonban több kutatásra van szükség ezen eredmények megerősítéséhez.
Nagyon látványos lépéseket kell leküzdeni ahhoz, hogy a kannabisz bármely összetevője az opioidhasználati rendellenesség jóváhagyott kezelésének tekinthető legyen.

SAzFYBbcVo

Ahhoz, hogy egy gyógyszer megkapja az FDA jóváhagyását, át kell esnie egy szigorú arany standard értékelésen: randomizált, kettős vak, placebo-kontrollált klinikai vizsgálatokon, amelyekben emberi alanyok vesznek részt. az ilyen vizsgálatokban a résztvevőket véletlenszerűen csoportokra osztják, ahol egyesek a vizsgált gyógyszert, mások pedig placebót kapnak. Az ügynökség általában legalább két jól megtervezett, több mint 200 ember bevonásával végzett vizsgálatot követel meg, mielőtt egy új gyógyszer engedélyezési eljárását megkezdené.Eddig csak kevés tanulmány értékelte kifejezetten a kannabinoidok hatékonyságát és biztonságosságát az opioidhasználati zavarok kezelésében.

Az ügynökség általában legalább két jól megtervezett, több mint 200 ember bevonásával végzett vizsgálatot ír elő, mielőtt egy új gyógyszer engedélyezési eljárását megkezdheti.

Eddig csak kevés tanulmány értékelte kifejezetten a kannabinoidok hatékonyságát és biztonságosságát az opioidhasználati zavar kezelésében. Ezért amíg ezeket az eredményeket nagyobb vizsgálatok nem erősítik meg, a kannabinoidok e probléma kezelésére való alkalmazásának gondolatát óvatosan kell megközelíteni, a már kipróbált és jóváhagyott kezelésekre támaszkodva.

MbmQaHTfjN


Az opioidhasználati zavarból való felépülés összetett folyamat. Néhány ember számára a teljes absztinencia lehet az ideális megoldás, de sokak számára a felépülés korai szakaszában ez néha irreális cél.

A kockázat minimalizálására összpontosító ártalomcsökkentő stratégiák együttérzőbb és gyakorlatiasabb megközelítést nyújtanak. Azok a politikai döntések, amelyek azonnal kizárják az embereket a kezelési programokból a visszatérő kannabiszhasználatuk miatt, nem veszik figyelembe a felépülés összetettségét. Ráadásul az ilyen intézkedések akaratlanul is arra késztethetik az embereket, hogy visszatérjenek a veszélyes tiltott opioidokhoz, például a fentanilhoz és származékaihoz.

Számos tanulmány azt mutatja, hogy a szakpolitikák megváltoztatására van szükség. A jelenlegi bizonyítékok megkérdőjelezik a zéró tolerancia politikájának megfelelőségét, amely elutasítja a kannabiszhasználattól függő opioidhasználati zavar kezelésének lehetőségét. Az életmentő gyógyszerekhez való hozzáférés azonban továbbra is kritikus fontosságú a felépülési folyamat szempontjából.

XUgk4BtR5v


Hangsúlyozzuk, hogy nem a kannabisz használatára szólítunk fel az opioidfüggőségből való felépülés során. Ehelyett azt hangsúlyozzuk, hogy a kannabisz terápiában betöltött szerepének gondos és egyénre szabott értékelésére van szükség.

Az egészségügyi szolgáltatóknak figyelemmel kell kísérniük a szerhasználatot, és őszintén meg kell beszélniük a betegekkel a kannabisznak a felépülésre gyakorolt hatását, beleértve a fájdalomra, az elvonásra és a nem orvosi okokból történő más szerek használatára irányuló vágyat.

A kannabisz és az opioidfüggőségből való felépülés közötti összetett kapcsolatot fel kell tárni. A jövőbeni kutatásoknak a kannabisz és összetevőinek biztonságosságára és hatékonyságára kell összpontosítaniuk az opioidfüggőség tüneteinek kezelésében, valamint arra, hogy a különböző kannabisztermékek és fogyasztási szokások hogyan befolyásolják a kezelés eredményeit. Az ilyen kutatások értelmes klinikai beszélgetésekkel kombinálva egyénre szabottabb és hatékonyabb ellátási módszerekhez vezethetnek.
 

Attachments

  • qrxOGu7E6o.jpg
    qrxOGu7E6o.jpg
    401 KB · Views: 10

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Ez egy nagyon érdekes és jól megírt cikk. Köszönöm ezt az információt. Több mint 25 éve opioidokat szedek, és a vényköteles gyógyszerek elleni háború vezetett ahhoz, hogy körülbelül egy évvel ezelőtt heroint használtam, előtte mindig csak vényköteles gyógyszereket, például oxit és más erősebb gyógyszereket használtam. Persze, fiatalabb koromban kipróbáltam a heroint, de nem szerettem, mert nem volt mindig ugyanaz, mint a gyógyszerek. A vényköteles gyógyszerekkel mindig tudod, hogy mit kapsz. Egyszer 4 évig szedtem szuboxont, és őszintén szólva rosszabb lettem tőle. Elég sok más problémát okozott nekem, amit nem fogok megosztani, de mindenki másképp reagál a gyógyszerekre, és ami a szuboxont illeti, nem hiszem, hogy volt elég hosszú távú tanulmány ahhoz, hogy bebizonyítsák, hogy hosszú távon biztonságosabb, mint kezelési gyógyszer, mert néhány embernek hosszú távú kezelésre van szüksége, mégis ezt használják a kannabiszra kifogásként, pedig sokkal többet tudunk a kannabiszról, mint a buprenorfinhoz hasonló gyógyszerekről, csak nem hivatalos minőségben, hivatalos jóváhagyott csatornákon keresztül.

Egy érdekes példa; a buprenorfin önmagában is hatásos lehet a fájdalomra, de a mu-receptorhoz is kötődik, és ennek eredményeként csökkenti az olyan gyógyszerek, mint az oxigén, fájdalomcsillapító képességét. Egy rákos barátomnak, aki rövid és hosszú hatású oxit szed a fájdalomra, volt egy Dr., aki úgy döntött, hogy a buprenorfint teszteli hosszú hatásúként a rövid hatásúval, hogy helyettesítse a hosszú hatású oxit, és ez sok fájdalmat és kellemetlenséget okozott ennek az egyénnek több mint 2 hónapig, amíg rá nem jöttem erre, és el nem magyaráztam neki, hogy miért van több fájdalma. Nyilvánvalóan az orvosuk nem tudott erről, és a gyógyszerészük, aki a gyógyszereket kitöltötte, nem mondott semmit. Az orvosok nem rendelkeznek olyan gyógyszerészeti képzettséggel, mint amilyennek lennie kellene, csak a gyógyszerészdoktorok rendelkeznek. Ezt azért mondom, mert a Cannabis sokat segített ennek a személynek ez idő alatt. Én is szedtem metadont, saját magamnak felírtam, tehát nem klinikáról, de ugyanúgy csináltam, ahogy a klinikai dózis lett volna, és 14 hónapig nagyon jól megvoltam, aztán a szállítóm meghalt, megvoltak a tablettái a hosszú hatású med, a rövid távú oxival együtt. Nagy a nyomás, hogy a hagyományos opioidokat buprenorfinra cseréljék a fájdalom kezelésére, és nem csak a gyógyszeres terápiára, és bár azt mondják, hogy elég erős egyedül a fájdalomra a kis táblázataikon, miután a buprenorfin egyedül naloxon nélkül fájdalomra szedett, nem így volt számomra. Fájdalomcsillapításra valóban hat, de nem volt olyan jó, mint a hagyományos opioidok az én esetemben. Fájdalomra és függőség miatt használom, de nem bólogatós, hanem fenntartó felhasználó vagyok, működöm a társadalomban.

Úgy gondolom, hogy a kannabiszt kell használni, és valószínűleg végül is használni fogják valamilyen módon az opiodhasználati rendellenességek kezelésére, de nem lesz mindenkinek való, ahogyan más módszerek sem működnek mindenkinek. Az egyik legnagyobb problémának tűnik az egyénre szabott ellátás hiánya, nincs egy egységes, mindenre alkalmas kezelés az OUD-ra, mert nem mindannyiunkat érint ugyanúgy az opioidok. Úgy tűnik, hogy az orvosok és a politikai döntéshozók, akik manapság inkább felelősek a felírt gyógyszerekért, mint az orvosaink, úgy tűnik, hogy ezt nem tudják, és azok, akik tudják, a pénz miatt elfordulnak, kivéve persze, ha érdekli őket, ami ritka. A jó információkhoz és az IGAZI információkhoz való hozzáférést hozzáférhetővé kell tenni azok számára, akik a Dr. és a klinikákra támaszkodnak, és csak az információ, amit mondanak nekik, ami általában olyan helyekről származik, mint az FDA, többek között szinte mindig egyoldalú, vagy legalábbis eléggé ahhoz, hogy a másik oldalt hallgatásra kényszerítsék, és azok számára, akik nem azok, olyan kevesen vannak, hogy most már csak őrültnek nevezik őket. A kannabisz és annak politikája sem volt más az évek során, és bár a dolgok változnak, ez annyira összekeveredett, és annyira hiányzik a jó, őszinte információ, mint a politikában, hogy az emberek csak azt fogják hinni, amit helyesnek éreznek, az adott gondolkodásmódjuk és az általuk választott oldal alapján.
Én kannabisz gumicukrot készítek a rákos barátomnak, és ez rettenetesen sokat segít nekik, olyannyira, hogy időnként kevesebb fájdalomcsillapítót szednek, mert ez mennyire jól működik náluk. Az én esetemben a kannabisz nem működik a fájdalmaimra, és biztosan nem segít az OUD-omon. Ha kaphatnék metadon tablettát az OUD-omra, ugyanúgy, ahogyan a régi, most már elhunyt barátomnak a fájdalmaira, akkor nemcsak a H-ról tudnék leszokni, hanem a fájdalmaimat is tudnám kezelni egyidejűleg. A napi klinikára járás nem olyasmi, amire mindenki képes, mint az én esetemben, így egyénként folytatom és teszem, amit tennem kell, mert a fennálló rendszer cserbenhagyott engem, és ahogyan ez történik, biztosan továbbra is cserbenhagy sok más hozzám hasonlót. Ezért van szükségünk olyan helyekre, mint a BB, mint fórum és piac, valamint minden más információra, mint például a szakértők, akik ezeket a cikkeket írják, és azok, akik hajlandóak segíteni másoknak az ártalomcsökkentési stratégiákkal és a bizonyos dolgok megszerzésének képességével, amelyek segíthetnek ebben a tekintetben.
 
Top