Question Bitcoin atms?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Szia. Belebotlottam az egyik olyan ATM automatába, amely bitcoin vásárlást kínál, ezért gondoltam, hogy egyszerűen beolvasok egy QR-kódot, amelyet az egyik online platform adott nekem, hogy pénzt tegyek a számlámra. A probléma az, hogy a hülye dolog megköveteli az adószámodat, így ha ezt megadom az érmék vásárlásakor, akkor ez gyakorlatilag azt jelentené, hogy "hé zsaruk, veszek egy kis drogot, itt van a bitcoin tárcám azonosítója és az összes személyes adatom, beleértve a lakcímemet is, arra az esetre, ha esetleg be akarnátok jönni egy kávéra". Még azt is kijelentik, hogy ha rosszul adod meg az adószámodat, akkor késhet a tranzakció feldolgozása, így feltételezem, hogy ha csak véletlenszerű számjegyeket írsz be, akkor egyszerűen nem fog működni (tévedek?).

Másrészt, úgy gondoltam, hogy ezek a bitcoin tárcák egyéniak, feltételezem, hogy rajtam kívül senki sem fogja használni őket, így nem kapcsolódnak más, illegálisnak minősíthető tranzakciókhoz. Szerintetek még mindig érdemes megpróbálni?

Egyébként szerintetek mi lenne a legjobb módja annak, hogy ilyen célokra vegyek néhány bitcoint anélkül, hogy túl nagy feltűnést keltenék? Azt hittem, hogy ez sokkal egyszerűbb lenne, de úgy tűnik, hogy bonyolulttá válik, ha egy "névtelen" valutát akarsz vásárolni anélkül, hogy ténylegesen kiadnád az összes személyes információdat a szövetségieknek. Regisztráljam a saját tárcámat, majd keressek néhány P2P kereskedőt, és aztán a személyes tárcámat használjam a platformra történő tranzakcióhoz? Feltételezem, hogy egy átlagos Joe nevű drogfogyasztó, aki szeret néha-néha bevenni egy kis H-t, nem foglalkozna ilyen kellemetlenségekkel. Az emberek egyszerűen csak regisztrálnak egy tárcát valahol a coinbase-en, majd a hitelkártyájukkal vásárolnak bitcoinokat?

Elnézést kérek, ha ez egy hülye kérdés, csak nagyon új vagyok ebben a témában, és nem igazán értem, hogyan működik ez az egész.
 
Top